Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Ciekawe ogłoszenia z sieci

Wrzucamy tutaj auta znalezione w sieci, multimedia, ogloszenia, aukcje itp...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3950
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

Opis powalił mnie na kolana i komentarz Borsuka, że Pan nie w tym miejscu przecinek postawił :)

Obrazek

"Opis
Witam. Posiadam stare ale jare Renault Super 5, 1.6 diesel. Jest to podobno wersja limitowana, tzw belgijka,z roku 1989 i ktoś na pewnym forum kiedyś rzekł, że być może to jeden taki pojazd w kraju. Kiedyś ten egzemplarz był opisany na stronie "mech i patyna", ale ta strona chyba nie działa. Na bokach nadwozia są orginalne naklejki, co wyróżnia właśnie tą wersję, no i czarny grill upodabniający do starszej wersji. Nadwozie 3D, od fabryki nic nie było ruszane blacharsko, tylko jakieś małe naprawki. Zawieszenie przód zrobione oprócz amortyzatorów, tylne ok, szeroka belka jak w clio 1, ale wiadomo, gumy w belce to już się nadają do... Wydech również do wymiany. Ogólnie stan jezdny, sam nim zrobiłem kilka tysięcy km, ale od 3-4 lat stoi praktycznie w garażu i niszczeje (właściwie to przeszkadza, a nie ma czasu się tym zająć). Aktualny przegląd i OC. Silnik odpala od strzała, jednostka bezawaryjna i oszczędna. Nowa (orginał) poduszka pod skrzynią. Rozrząd również był nowy 6 lat temu, przeleciał może 8.000 km, ale czas już na wymianę z racji wieku. Skrzynia 5 biegów i półosie ok, któraś manszeta na przegubie również nowa. Żaden przegub nie strzela. Układ kierowniczy bez luzów, nowe drążki i końcówki, chyba mam też zapasową maglownicę. Hamulce były zrobione, przód i tył, nawet ręczny działał. Gdyby ją wydobyć z garażu i odkurzyć, pewnie nadal działają. Wnętrze to już inna bajka. Poprzedni właściciel, rosłej budowy chłop połamał fotel kierowcy, zmienił na jakiś inny i również go połamał. Da się jechać bo pospawany jest. Tapicerka kompletna, ale do generalnego prania, czuć że nie świeża. Chyba jakieś gryzonie chciały pomieszkać. 4 koła letnie dobre na których stoi, 2 koła zimowe (gdzieś są kolejne 2 zimowe bo był komplet), koło zapasowe wisi w sankach pod bagażnikiem, nie wyciągane od... XX wieku. Ogólnie autko do odnowienia. Blacha dolnych części pod plastikami może być do łatania, progi zewnętrzne rozsypują się, ale mam nowe ocynkowane. Drzwi kierowcy opadły, wytarły się bolce w zawiasach. Podłoga w bagażniku przy tylnej ścianie również do poprawek, jak i dolne rogi tylnej klapy. No i sanki pod silnikiem do poprawienia. Pasują niby od clio 1 (1990-1992) diesel, ale ciężko znaleźć takie auto na złomie. Brak dobrego akumulatora, chodził na 55-60 Ah.
Zdjęcia dołączę wkrótce. Oferta ważna do 22.09.2021.
Kontakt przez OLX i tel."723 929 633

https://www.olx.pl/d/oferta/renault-sup ... der=google
Awatar użytkownika
Borsuk
Posty: 280
Rejestracja: 13 października 2017, 21:11
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: Borsuk »

Andzia, przy takiej ilości rzeczy do zrobienia, to to auto jest warte w porywach 500 :glupek: a nie 4000
Awatar użytkownika
Patencik1987
Posty: 991
Rejestracja: 31 maja 2014, 12:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Patencik1987 »

potwierdzam słowa Borsuka
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3950
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

hehe ja też potwierdzam :)
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3950
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

Obrazek
cena spada ale chyba jeszcze za mało w dół bo nadal brak chętnych
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3950
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

Ktoś coś ciekawego znalazł ostatnio?
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3950
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

Coś się znalazło

https://www.olx.pl/d/oferta/renault-5-C ... agShODkGR8

Obrazek

Obrazek

"Opis
Renault 5. Stan kolekcjonerski.Raczej jeden z ostatnich tak zachowanych w Europie. 100 % oryginał. Środek nie zniszczony, dwa komplety kół"

:glupek:
Nie wiem czy chcecie przeczytać komentarze
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3950
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

To ogłoszenie też muszę wrzucić. Kopara opada.

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-5 ... 17e7b6fb7f

Obrazek

Obrazek

"Opis
Renault 5. Stan kolekcjonerski.Raczej jeden z ostatnich tak zachowanych w Europie. 100 % oryginał.Auto wystawione na Giełdzie Klasyków-jest tam ponad 50 zdjęć szczegółowych.Możliwość zamiany ."

"Szczegóły
Oferta odOsoby prywatnej
KategoriaOsobowe
Marka pojazduRenault
Model pojazdu5
GeneracjaI (2005-2010)
Rok produkcji1989
Przebieg39 479 km
Pojemność skokowa1 237 cm3
Rodzaj paliwaBenzyna
Moc54 KM
Skrzynia biegówManualna
NapędNa przednie koła
Typ nadwoziaAuta miejskie
Liczba drzwi3
Liczba miejsc5
KolorBiały
Rodzaj koloruPerłowy
Pierwsza rejestracja03/01/1990
Numer rejestracyjny pojazduSC14F
StanUżywane"
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3950
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

A tego piątala był oglądać Radziolik z Kurylkiem. Prawie udało się przekonać Patrycję Radziolika że warto mieć drugą R5, a to kolor taki sam, a to 5 drzwi to wygodniej i już prawie prawie ....
ale co było nie tak to może chłopaki napiszą.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/renault-5-1988

Obrazek

Obrazek

Opis
"Renault 5 ,rok produkcji 1988.Bezwypadkowy.Jeden właściciel, przebieg 45300.Wyposażenie:wspomaganie kierownicy, centralny zamek,elektryczne opuszczanie szyb,nieopłacony. BEZ korozji,radio z lat 80 tych Blaupunkt."
radziolik
Posty: 65
Rejestracja: 15 grudnia 2020, 19:23
Lokalizacja: Gdañsk

Post autor: radziolik »

Ogłoszenie już nieaktualne :radocha: :radocha: :radocha:
.... cdn.....
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3950
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

Czas na nowości z 2022r :)

Uczucia mam mieszane. A co Wy o tej sztuce sądzicie?

Obrazek
https://www.olx.pl/d/oferta/renault-r5- ... NcEx5Lo6h8

"Opis
Witam.
Sprzedaje nietuzinkowy kultowe Renault 5 w karoserii GT Turbo z silnikiem 1.8 16v z clio 16s.
Zawieszenie przód Renault Sport,tył Bilstain
Sanki Renault clio 16s
Środek oprócz foteli GT turbo
Fotele przód kubełkowe
Sprawny,ubezpieczony ,Zarejestrowany
Więcej info 50*****86"
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 3950
Rejestracja: 7 lipca 2011, 14:22
Lokalizacja: Wroc³aw/£ozina

Post autor: Andzia »

Kolejna biała

Obrazek

"Opis
Do sprzedania Renault 5 GT TURBO z 1989 roku. Piękny, rwący asfalt, klasyk z lat 80ych w zasadzie w całości w orginalnym stanie - kierownica oryginalna. Gdzieniegdzie samochód ma drobne niedoskonałości wynikąjące z wieku np. rozdzartą welurową tapicerkę na fotelu kierowcy. Samochod pochodzi z południa Europy i naturalnie nie ma ani grama rdzy. Natomiast podczas swojego ponad 30 letniego życia miał drobne naprawy (zderzak i inne elementy plastikowe) i elementy nie są idealnie spasowane, natomiast całość tego pięknego klasycznego turbo sportowca, to jak pracuje i jak jeżdzi jest taki że jak się raz wsiądzię - to już nie chce się opuścić samochodu. Auto miało 3 właścicieli i przebieg 136 500 - wszystko wskazuje na to że oryginalny."

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-5 ... Em9Ll.html
Awatar użytkownika
Borsuk
Posty: 280
Rejestracja: 13 października 2017, 21:11
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: Borsuk »

Jak dla mnie ta tańsza zewnętrznie spoko, ale środek/fotele to beznadzieja, na pewno nie za te pieniądze...
Ta druga, droższa tym bardziej... Plus za oryginalne wnętrze, ale fotel kierowcy zmęczony mocno, konsola środkowa jakoś krzywo, kiera nieoryginalna... To psuje efekt. Poza tym brak emblematów itd. Podoba mi się kolor felg ;)
Awatar użytkownika
Hawi
Posty: 1031
Rejestracja: 7 lutego 2010, 16:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hawi »

Tu w drugiej coś z grillem jest nie tego
Awatar użytkownika
rat-med5
Posty: 878
Rejestracja: 2 lutego 2010, 21:13
Lokalizacja: Mszana 44-325
Gender:

Post autor: rat-med5 »

Hej.

Autko już był pokazane, ale tym razem dołożę opis.
https://sprzedajemy.pl/kultowe-renault- ... nr62421771

Zacznę od słów "szkoda że to tylko Campus" Każda inna wersja w tym stanie już by się sprzedała, takie jest moje zdanie.
Stan blacharski zadowalający parę miejsc do korekty małe ognisko na podszybiu oraz na klapie bagażnika. progi całe i mocne podłużnice przód i tył tez ok, tradycyjne miejsce za lampą po stronie wlewu paliwa ze zrobiona wstawką, ale może być zabezpieczone czyli ruda nie postępuje.
Drzwi kierowcy wymienione i malowane ze względu na korozje ( wymagają regulacji).

Silnik - cyka dość ładnie brak znaczących wycieków krokowy do czyszczenia ( auto stoi od kilku miesięcy w garażu ).
Wymieniona pompa wody i chłodnica - bo poprzedni właściciel dał te części z autem, a obecny właściciel po wymieniał aby stan auta był jeszcze lepszy. Wydech tez świeży, kilka elementów w zawieszeniu.
Opony letnie na alumach komplet stalówek do piaskowania ( oryginały).
Dodatkowe lampy przód, tył, kierownica kilka przełączników i innych drobiazgów.
Tapicerka foteli czysta ładna, jedno uszkodzenie na tylnej części oparcia kierowcy.
Plastiki przy korbotroniku uszkodzone, zadrapane.

Kwestii ceny nie ruszałem bo moim zadaniem było obejrzenie auta - ze względów na konieczność wyciągania kliku gratów z garażu odpuściłem jazdę testową.

Generalnie uważam iż autko całkiem fajne i godne uwagi.
ODPOWIEDZ