Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Wskaźnik biegów, ShiftLight itp. ciekawostki

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

gufner

Wskaźnik biegów, ShiftLight itp. ciekawostki

Post autor: gufner »

Znalazlem dzis cos takiego :-) Zaciekawilo mnie strasznie i mam pytanko: co o tym sadzicie, jakie sa koszta i moze czy warto? Mial ktos cos takiego? Mam schematy jakies ale nie wiem czy dam rade sklecic sam? Jakies pomysly :-D
kidzio

Post autor: kidzio »

gotowe urządzenie kosztuje od 110 do 160 zł. można sklecić samemu - tylko pytanie czy za tą kasę jest sens.
w razie czego wiem kto sprzedaje takie gadżety...
gufner

Post autor: gufner »

O matko, a ktore? Wskaznik na ktorym biegu jedziemy czy ten drugi dinks. Wskaznik ktos opisal ze mozna zrobic za 40zł :)
kidzio

Post autor: kidzio »

shift light.

zrobić pewnie można jeszcze taniej, ale zrobić żeby było to nieduże i do tego jeszcze lampka z soczewką żeby było to dobrze widać to za 40 zł. nie jestem pewien
Patron

Post autor: Patron »

gufner

Post autor: gufner »

Hehe wlasnie z tad wzialem pomysl. dalej jest adres strony z opisem wskaznika na 8segmentowym wyswietlaczu LED. Wrzucam jedynke swieci sie 1, dwujke 2, no bajer :-) I dlatego moje pytanie, ktos to chcial ogarnac, stworzyc, zbudowac :-) Czy bede pionierem hehe?
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

shift light + wskaznik biegu mozna zaprogramowac w mikroczipie w kilkudziesieciu linijkach prostego kodu :-)
w tym mozliwosc zaprogramowania np 2 lampek
- READY
- SHIFT!
i jeszcze mozna podpiac wyswietlacz opcjonalnie taki jak w automatach z cola np :-D
koszt: nie wiecej jak 50zl

jak skoncze renie to moge wykonac takie cos po kosztach...

w planach mam rowniez wypozazenie takiego urzadzenia w pomiary przyspieszenia i predkosci z duza dokladnoscia!!!! 8-) koszt zmieni sie o pare złotych tylko w ty przypadku :-) napisalem juz do tego program, mam podzespoly, musze tylko poskladac...
kidzio

Post autor: kidzio »

shift light to banalna sprawa, ale co do wskaźnika biegu to w jaki sposób chcesz wziąć sygnał na którym biegu jesteś?
gufner

Post autor: gufner »

Lodoo, potrafisz człowieka zaskoczyc o tej 8 rano :-) Brak mi słow juz opisujacych moj podziw i twoja wiedze hihi :-D
Styka lizarstwa. Co do urzadzenia, chciałbys złozyc jedno dla mnie za niewielka oplata czy dasz mi dokumentacje i powalczymy razem ? :-)
Sygnał na ktorym biegu sie jedzie pobrac mozna ze stycznika sterowanego magnesem. Przeczytalem o tym pomysle na czyjejs stronie. Wyglada to mniej wiecej tak.
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

na drazku magnesik
w polozeniach biegow przy drazku czujniki hallotronowe
odpowiedni program sterujacy

przekazniki to niezbyt dobry pomysl bo moga nie laczyc caly czas, a dzwignia wraca do srodkowego polozenia troche... sterowanie musi byc impulsowe i z "pamiecia" zmiana biegu i zmiana moze byc tylko po przejsciu przez luz... zeby nie bylo sytuacji ze np wbijamy 1 dzwignia idzie troche na srodk i pokazuje sie 3....
foggi

Post autor: foggi »

gufner pionierem nie jestes mam i to i to... shift-a uzywam a polozenie biegow jest twoje powiem ci na miedziance co i jak podlaczyc. cieszysz sie???
foggi

Post autor: foggi »

[quote="Lodoo"]na drazku magnesik
w polozeniach biegow przy drazku czujniki hallotronowe
odpowiedni program sterujacy
lodoo da sie zrobic pelny analog.
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

no moze sie da... kiedysprobowalem na mikrostykach (wylacznikach krancowych) i nie chcialo trybic... ale to bylo w 126p

chodzi mi o to ze drazek biegow wraca tak jakby do srodka zawsze i sa bardzo male roznice miedzy wbia 1 3 a 5... ale tez mozliwe ze mam wychlastany mechanizm :-D

oczywiscie recznie jak sie wciskalo palcem to wszystko dizalalo :-) (od stron elektrycznej) a ja chce zobaczyc to twoje - poka poka
gufner

Post autor: gufner »

Foggi no kurna chata - dziękuje :-D Jak dziecko sie ciesze :-D :mrgreen: No malinka, to bedziemy działać na Miedzianej :-) Wezme dla ciebie jednego schaba wiecej. Dzieki raz jeszcze.
ODPOWIEDZ