Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Opony, jakie kapcie można upchnąć?

Wszystko to co nie dotyczy napędu

Moderator: Moderatorzy

KomarKrk

Opony, jakie kapcie można upchnąć?

Post autor: KomarKrk »

Siema!
Zdobylem wlasnie felgi z gumkami 185/65 14"... no i nurtuje mnie pytanie czy to zmieszcze w nadkolach i czy jednostka 1.1 (nie grzebana) poradzi sobie z tym jakoś?
Czy ktoś już może eksperymentował z takimi XXL-ami?;P
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

175/65 wchodzi na styk i to przy 13"
185/55 R14 juz jest ciasno...
wg mnie nie wejdzie , a jak wejdize to beize co chwile tarlo, osiagi odczuwalnie spadna...
Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

Lodoo pisze: 185/55 R14 juz jest ciasno...
wg mnie nie wejdzie , a jak wejdize to beize co chwile tarlo, osiagi odczuwalnie spadna...
nieprawda :) wejdzie i nic nie bedzie trzec :P

mialem takie w swojej r5 :)

wsyztko zalezy od felgi

a osiagi no coz albo wyglad albo osiagi :P
KomarKrk

Post autor: KomarKrk »

no to w takim razie jaki profil dla takiej szerokości proponujecie panowie?
Czy może lepiej szukać węższej gumki?
teraz znalazlem kalkulator rozmiarów (BTW polecam http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulator, ... n,204.html) no i pokazalo mi ze ze standardowej 155/70 R13 to na R14 powinno być 185/50...
Jak bardzo mogą spadnąć osiągi? bedzie sie dało jeździć czy bedzie tylko wyglądać?
shark

Post autor: shark »

ja jeżdzę na 14" 185/60 i nigdy nic nie tarło, no jak obniżyłem o ząbek belkę to w jednym miejscu na dołkach, ale szybko pogiąłem blaszke i jest cacy :) jeździłęm na tych oponach w 1,1 hmmmmm w osiągach różnicy nie widać, ewentualnie w ekonomice, wzrosło troszke spalanie
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

-=wasq=- pisze:
Lodoo pisze: 185/55 R14 juz jest ciasno...
wg mnie nie wejdzie , a jak wejdize to beize co chwile tarlo, osiagi odczuwalnie spadna...
nieprawda :) wejdzie i nic nie bedzie trzec :P

mialem takie w swojej r5 :)

wsyztko zalezy od felgi

a osiagi no coz albo wyglad albo osiagi :P

wasQ wiem i wlasnie dlatego mowie ze juz bylo ciasno... nie powiesz mi ze nie... monster tez mial takie oponki...

a 65 to juz jest opona wieksza na promieniu o 10% czyli o 18,5mm od 55 to doklej do tych swoich 55 pasek o grubosci prawie 2cm wkolo opony i zobaczymy ;]
Qucor

Post autor: Qucor »

Ja teraz z przodu mam 175x70 i muszę przyznać że mimo iż to wielki rozmiar i duży profil a w dodatku używki które szału nie robią :-P to:

- lepszy komfort jazdy - lepiej się toczy po dziurach :-P

- fajnie wypelnia nadkola :-D

- elegancko trzyma się drogi :lol:

Co do tych punktów to porównanie mam do 155x70 oraz 145x80 :-?
Łosiu R5

Post autor: Łosiu R5 »

Ja mam u siebie 185/55/15 n seryjnym zawieszenu 1.1 i jest oki
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

no to gratuluje :-D nie wiem jak tys to upchal :-D

ja probowalem 185/50 R15 i nie miescilo sie poprostu... no ni cholery :-D
Łosiu R5

Post autor: Łosiu R5 »

Felga j7 et 38 i dystans pół cm. jakos sie udało. Stego co wiem to chyba nie ma opon 185/50/15
gufner

Post autor: gufner »

No to co ja mama powiedziec :) wepchnąłem 195x50x15 :-D Trze oczywiscie na wybojach tyl a przy skrecaniu przod :) LLOW&SLOW :-D
Maolat

Post autor: Maolat »

Lodoo pisze:no to gratuluje :-D nie wiem jak tys to upchal :-D

ja probowalem 185/50 R15 i nie miescilo sie poprostu... no ni cholery :-D
u kuby w campusie na tyle nic nie ocieralo , moje 15/6.5- 195/50
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

chodzilo mi o 185/60... z megany od ojca...
literowka

teraz jak przymierzalem 195/50 i jeszcze na dystansach to sie miescilo, ale wczesniej 185/60 nie bylo szans
supermonster

Post autor: supermonster »

Łosiu R5 pisze:. Stego co wiem to chyba nie ma opon 185/50/15
nieprawda - sam jeździłem na takich Dunlop SP SPORT 185/50/14

A co można upchac do R5... 14 na oponie 185/55 to max jeżeli chodzi o zachowanie wymiaru fabrycznego koła. Jeżeli chcemy coś więcej to albo felga na niższym ET albo dystansami trzeba se pomóc. I najlepiej felga 6 - 6,5 cala.

Ja do swojej GTE upchnąłem ostatnio 195/45/15 i musze zapodać dystanse bo przy maks skręcie przyciera o nadkola wewnątrz - mam za wysokie ET i szer. felgi.
Karol

Post autor: Karol »

Ja do swojej reni wcisnąłem 205/40/17 :mrgreen: z przodu gitarka, nic nie trze nawet przy max skręcie, z tyłu są małe problemy :mrgreen: Ale dla chcącego nic trudnego, później wrzucę fotki jak to wygląda :-P
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2007, 09:09 przez Karol, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ