Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Czarna lista użytkowników

Ogłoszenia typu Sprzedam.

Moderator: Moderatorzy

¶Fiatowiec
Posty: 0
Rejestracja: 15 września 2010, 13:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ¶Fiatowiec »

Niestety muszę dołączyć do czarnej listy użytkownika dawid1988kce. Wysłałem mu lusterko. Po kilku dniach odezwał się do mnie, że nie doszło, więc byłem na poczcie i kazali czekać do 2 tygodni od wysłania. W międzyczasie znalazłem na stronie poczty miejsce, gdzie można śledzić paczki i według tego wyszło, że paczka była awizowana. Prosiłem więc dawid1988kce, żeby poszedł z tym na pocztę i zapytał o co chodzi. Na tym kontakt się urwał. Niedługo później paczka wróciła do mnie z powrotem po dwukrotnym awizowaniu. dawid1988kce po moim telefonie do niego stwierdził, że prześle mi pieniądze za przesyłkę (co wcześniej też proponował na priv, zanim sprawa się wyjaśniła). Podałem numer konta i do dnia dzisiejszego pieniądze nie przyszły, więc straciłem tylko na przesyłki (do niego i z powrotem do mnie). Nie polecam więc interesów z tym użytkownikiem.
Awatar użytkownika
Jackal
Posty: 256
Rejestracja: 4 lutego 2010, 23:00
Lokalizacja: Dêbica // Rzeszów

Post autor: Jackal »

Witajcie. Myślę, że za oszusta można nazwać użytkownika "refresh"... Koleś jest z Legnicy. Ugadaliśmy się na kupno od niego błotników przód i tył. Wysłałem mu można powiedzieć zaliczkę a i też trochę większą część ceny za te przedmioty (tj. 170zł) i kontakt się urwał. Nie odpisuje, nie odbiera telefonu. Nie chciałem go tak oskarżać na forum publicznym, ale ja dłużej czekał nie będę, bądźmy poważnymi ludźmi ... Pieniądze rzecz nabyta, więc jakoś przeżyje tą kasę, ale bardziej mnie wkurwiło to, że stoi robota przy aucie z powodu tych błotników.


Ps. Jeżeli ktoś jest z Legnicy to może jest w stanie jakoś pomóc ;)
picia
Posty: 56
Rejestracja: 20 marca 2010, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: picia »

Tak samo jak przedmówca. Dogadałem się z użytkownikiem refresh w sprawie kolumn przedniego zawieszenia i stacyjki. Był super kontakt, zapewniał że w razie czego istnieje zwrot. Ogólnie jak to przez forum fanów R5 nie było powodu żeby człowiekowi nie ufać. Dogadaliśmy się żeby nie tracić czasu od razu na przelew i paczka miała iść na drugi dzień. Przez dwa tygodnie wmawiał mi że wysłał paczkę, gdy powiedziałem mu że chyba się do niego przejadę stwierdził że zawieruszyła się i wyśle następnego dnia. Później wykręcał się od odebrania telefonu. Straciłem prawie 100zł ale nie opłaca mi się jechać prawie pół Polski żeby dorwać tego pacana. Myślałem że Klubowiczą których łączy pasja do R5 można ufać ale widać że niektórzy to zwykli oszuści i złodzieje. Tak samo bym prosił że jak ktoś jest z Legnicy lub okolic to czy byłaby możliwość pomocy w rozwiązaniu sprawy.
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Na forum klubu Audi A4 jest to dość nagminna praktyka więc przytoczę post który idealnie można przypisać do tej sytuacji:

"Witam,

z racji tego, że ostatnio ciągle powielają się historie z oszustami, którzy znajdują na forum naiwniaków wpłacających im pieniądze za rzekomo sprzedawane rzeczy, a Ci potem znikają chciałbym napisać raz i dość dosadnie (za co z góry przepraszam, ale to naprawdę przymus) to, czego widzę niektórzy nie potrafią poprawnie zinterpretować, a co jest napisane w miarę klarownie tutaj:
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=51120.0

Wybaczcie formę, ale naprawdę skoro po ludzku i normalnie nie dociera to może taka forma do głów niektórych dotrze:


LUDZIE, OD CZEGO WY MACIE ROZUM ? MAM WRAŻENIE, ŻE NIEKTÓRZY Z WAS MAJĄ GO TYLKO PO TO ŻEBY PO PUKNIĘCIU W GŁOWĘ NIE BYŁO DŹWIĘKU Z ECHEM. ZACZNIJCIE W KOŃCU GO UŻYWAĆ I MYŚLEĆ, BO JAKIM TRZEBA BYĆ TĘPYM (piiiiiiiiiiiiii) ŻEBY WPŁACAĆ PIENIĄDZE KOMUŚ NA KONTO, KTO NA FORUM JEST KILKANAŚCIE DNI, A CZASAMI NAWET KILKA DNI, SAM DO WAS PISZE, ŻE MA COŚ NA SPRZEDAŻ, A POTEM LICZYĆ NA TO, ŻE PRZESYŁKA DOJDZIE. OCZYWIŚCIE WŚRÓD TAKICH LUDZI NA PEWNO SĄ TEŻ UCZCIWI, ALE JAK WIDAĆ OSTATNIO ICH LICZBA MALEJE.

POTEM DOSTAJEMY PW I MAILE Z PROŚBAMI ŻEBY COŚ ZROBIĆ, BO KTOŚ KOGOŚ OSZUKAŁ. NIESTETY NIE BĘDZIEMY NIC Z TYM ROBIĆ, BO NIE PONOSIMY ZA TO ODPOWIEDZIALNOŚCI WIĘC NIE ZAWRACAJCIE NAM DU... SKORO JESTEŚCIE NAIWNYMI GŁĄBAMI i TĘPAKAMI.


MYŚL, A PÓŹNIEJ KUPUJ, A NIE ODWROTNIE."
Awatar użytkownika
Jackal
Posty: 256
Rejestracja: 4 lutego 2010, 23:00
Lokalizacja: Dêbica // Rzeszów

Post autor: Jackal »

Czy ktoś tu do cholery się do Ciebie Kabar skarży ? Ja ostrzegałem po prostu innych żeby uważali na gościa... tym bardziej że nie jest kilka dni na forum a parę lat. Druga sprawa napiałem sam do niego. Chciał sprzedać całe auto ale się zdecydował jednak sprzedać na części.
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Było już parę sytuacji że ludzie się skarżyli do mnie. Sprawa dotyczyła co prawda innych userów ale przypomina tą sytuację.

To że ktoś jest na forum i napisał 6 postów to nie znaczy że można mu ufać w ciemno. Zresztą była podobna sytuacja z userem który miał dużo większy staż i ilość postów.

Dlatego wybierajcie zakupy za pobraniem!

[ Dodano: 29 Sierpień 2011, 21:35 ]
PS. refresh jest na forum od 10 miesięcy - napisał 6 postów.
Awatar użytkownika
Jackal
Posty: 256
Rejestracja: 4 lutego 2010, 23:00
Lokalizacja: Dêbica // Rzeszów

Post autor: Jackal »

To popieprzyło mi się z kimś innym. Nie ważne, chodzi o to żeby inni nie popełnili tego błędu i tyle.
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Dokładnie, po to jest ten temat.

Ale w każdej transakcji trzeba zachować dystans i zasadę ograniczonego zaufania :)
Awatar użytkownika
Jackal
Posty: 256
Rejestracja: 4 lutego 2010, 23:00
Lokalizacja: Dêbica // Rzeszów

Post autor: Jackal »

Masz rację ;)
Awatar użytkownika
wader600
Posty: 103
Rejestracja: 10 marca 2011, 12:06
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: wader600 »

Ja zreguły zawsze biore coś za pobraniem przynajmniej jest ta pewność :))
WadusFoN 789255816
WadusGG 8219825

Renault 5 1.4 gtr 88r
siema
Posty: 2
Rejestracja: 7 lutego 2011, 20:06
Lokalizacja: Mielec

Post autor: siema »

chomik_4
wydawala sie byc uczciwym uzytkownikiem forum wiec zaryzykowalem nie na duza kwote ale niestety pieniedzy ani czesci nie mam wiec jesli mozna mozecie dopisac do listy.
Posiadam wszystkie wiadomosci pw i potwierdzenie realizacji przelewu.
Minelo sporo czasu od dokonania transakcji wiec nie ma sensu czekac zeby kogos jeszcze wyrolowala, a i kontaktu nagle sie urwal i na forum tez nie zagladala..
pckiller
Posty: 2
Rejestracja: 26 lutego 2012, 20:39
Lokalizacja: tarnowskie góry

Post autor: pckiller »

można też się umówić na sprzedaż za pośrednictwem jakiegoś serwisu aukcyjnego (jest ich do wyboru i koloru), niektóre nawet gwarantują ochronę przed nieuczciwymi transakcjami;)
były: renault: clio, laguna, megane r5,
audi :80b2, 80b3, 80b4, 100c2, 100c3, 100c3avant,
fiat: 126px2, ulysse.
jest: r5 safrane scenic
ODPOWIEDZ