Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Kino / Film

Czym jeszcze się zajmujesz, interesujesz...

Moderator: Moderatorzy

rocker

Post autor: rocker »

Sweeper, od siebie dodam : Adamek wygrał z Gołotą i to, kurna w realu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ja filmu również nie widziałem ale to co napisał Unicorn to trafienie w sedno.
Na fantastyce zjadłem zęby (a raczej straciłem oczy) i czuję to samo.
Nie powinno się zakładać pewnych rzeczy w tym nurcie. Fantastyka to fantastyka - nie koniecznie naukowa :)
Sweeper

Post autor: Sweeper »

jeżeli nie oglądałeś filmu to raczej ciężko o polemikę
nie chodzi mi o to, że kosmita wygrywa z robotem bo to jest możliwe
chodzi o styl w jakim się to odbywa - dwie minuty wcześniej zwinniejszy i silniejszy tygrys nie był w stanie wygrać walki wręcz z robotem, ale mniejszy i słabszy kosmita/człowiek tą samą metodą już tak

z resztą są inne przykłady niechlujstwa w filmie - np. pułkownik który pije kawę z kubka podczas walki w samolocie

a główny bohater - może podoba mu się ten lepszy świat zgodny z naturą
a może zwyczajnie się zakochał, w ciele ludzkim jeździł na wózku i w ziemskiej egzystencji nie mia rodziny/perspektyw
więc jak dla mnie to wygrał zdrowy rozsądek a nie miłość do natury :mrgreen:
unikorn pisze:Teraz czytam posty ludzi, w różnym wieku, którzy obejrzeli ten film i okazuje się... że wielu z nich chciało by uciec do świata jaki zobaczyli na ekranie.
a ja bym się przejechał na wakacje w takie miejsce :)
ale żeby od razu żyć? to raczej dotyczy osób nie potrafiących znaleźć swojego miejsca na ziemi ;)
rocker

Post autor: rocker »

Ostatnie zdanie...
Taki ten nasz świat wspaniały ???
unikorn

Post autor: unikorn »

ta kawa z kubka to pierdoła... ale to co piszesz o żołnierzu jest ciekawe, podoba mi się Twój inny pogląd na film. Podtrzymuję jednak, nie pamiętasz już jak to jest być dzieckiem.

Obejrzę film to się do końca wypowiem. Na razie silencium :P
Sweeper

Post autor: Sweeper »

rocker pisze:Ostatnie zdanie...
Taki ten nasz świat wspaniały ???
nie twierdzę, że jest wspaniały
rozpatruję to w kategoriach głównego bohatera
nie ma rodziny (brat zmarł), jest byłym żołnierzem na wózku inwalidzkim i do tego ziemianie próbują kolonizować inne planety (zapewne z jakiegoś niebagatelnego powodu)
w tej sytuacji też bym olał życie ziemskie - nic nie traci a może jedynie zyskać (od zdrowia po miłość)
unikorn pisze:ta kawa z kubka to pierdoła...
w superprodukcji to uchybienie
ale jak chcesz coś bardziej realnego to może tak...
człowiek kolonizuje inne planety, lata wypasionymi samolotami, śmigłowcami, ma wypasione kapsuły do powiedzmy komunikacji z kosmitami ale.. używa zwykłej broni - takiej jakiej używa się dzisiaj
czy naprawdę przez tyle czasu nie wynalazł lepszej broni?

a może brakło koncepcji?
Qucor

Post autor: Qucor »

i kiedy pierwszy raz czytałem hobbita czułem jak z każdą przeczytaną stroną, każdym akapitem wręcz, moja wyobraźnia przenosi mnie w ten niesamowity świat. Otaczał mnie, coraz wyraźniej rysując swe krawędzie i zaoblenia. Wypełniał przestrzeń stając się niemalże namacalnym. Czułem, że pragnę ogromnie przenieść się tam raz na zawsze....
I tu chylę czoła...

W naszym obecnym świecie jest coraz mniej pokrewnych mi ludzi...

Dlatego wolę czytać książki niż oglądać filmy. 8-) 8-) 8-)
unikorn

Post autor: unikorn »

O! Jak tam Twoja angielszczyzna Qucorze?

------------------------------------------------------------------------

Wczoraj zaliczyłem dwa Motion Picturesy:

Merlin i wojna smoków. Generalnie 2/10 za gatunek ;)

Merlin i księga bestii 5/10 za grę aktorską Merlina i animacje komp.

Obydwa nie urzekły mnie ani fabułą ani efektami, jednak, co mnie ogromnie cieszy, produkcja kanadyjska (Księga Bestii) wypada w tym zestawieniu o parę poziomów wyżej niż amerykańskie wypociny.
Wojna smoków zawiera elementy renderowane komputerowo z całkiem niezłym modelingiem za to już paralityczną animacją postaci. Obsada filmu to chyba tylko 20 osób, łącznie z głównymi bohaterami i nie wyłączając scen bitewnych!!! :D Wyraźnie widać, że budżet tego obrazu nie był zbyt obszerny. Gra aktorska niczego sobie... jednak reżyser konkretnie spiepszył robotę :(

Księga Bestii jest już lepiej zrobiona, ciekawsze ujęcia kamery, lepszy montaż (chociaż już w pierwszych minutach powtarzane jest to samo ujęcie :( ) Dużo lepsze dialogi i jak dla mnie przynajmniej, rewelacyjnie odegrana postać Merlina. Niestety historyjka równie prosta jak w poprzednim dziele mimo to dużo ciekawiej opowiedziana. Można obejrzeć jak ktoś lubi i nie ma nic innego pod ręką.
corey16

Post autor: corey16 »

a jo żech się łobejżołch "Byzuch" fajno śląsko komedia jak to się polskie niemcy przyjechali poasić co to łoni nie są :-P
http://www.youtube.com/watch?v=YEQPDmb2BsQ
egonn87
Posty: 538
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 12:11
Lokalizacja: D±br Gór

Post autor: egonn87 »

A oglądałeś
"Jak przed wojną"??? :mrgreen: Też na śląsku i o śląsku:) ze znanymi aktorami, reż. Kluczniok. Polecam Las Vegas parano, odjechany film....:)
corey16

Post autor: corey16 »

Obrazek
Wczoraj byłem na "JAK WYTRESOWAĆ SMOKA" niestety nie na na 3D a warto by było.
Jak ktoś lubi bajki to polecam, trzyma porządny poziom w końcu nie byle kto ją robił.
Może nie ma aż tak fajnych tekstów jak w pozostałych produkcjach, ale na uwagę zasługuje postać Czkawki, w ciekawy sposób została przedstawiona "Nocna Furia" smok którego nikt nigdy nie widział i był postrachem całej wioski a jednak stał się najlepszym przyjacielem człowieka gotowym poświęcić swoje życie dla niego.
Kinga

Post autor: Kinga »

Ja jutro wybieram się na Zabójcze Ryjówki :] Już się nie mogę doczekać, niewątpliwie napiszę swoją recenzję.

Jakby ktoś miał ochotę, to seans odbywa się w Kinie Muranów o 20.30.
lodoo
Posty: 6713
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

jakie ryjówki?? że co? :radocha:

ja wczoraj byłem na WYSPIE TAJEMNIC

spodziewałem się horroru, no ale cóż... ;-) film niezły, nie nudziłem się, chociaż nic się nie działo ;-) ale tygrysica mi usnęła na chwilę pod koniec heheheh
ciekawe, zaskakujące zakończenie...

do kina na to iść to raczej nie polecam, ale w domku można obejrzeć ;-)
Kinga

Post autor: Kinga »

o ryjówkach :rotfl:
Film (thriller nawiasem mówiąc) jest wspaniały, pod względem gry aktorskiej wujedenaście się chowa i pochlipuje ze wstydu w kącie
Ryjówski są najstraszliwszymi stworzeniami żyjącymi na ziemi (zwłaszcza te amerykańskie, zmutowane), rzecz jest mocno niskobudżetowa, bo w charakterze potworów występują psy w takich pokrzywionych maskach :okok: Niestety nie udało mi się przestraszyc, ponieważ w momentach grozy wybuchały salwy śmiechu. Wszystko dzieje się w zasadzie na jednym planie, równie dobrze mogliby przenieśc ten film na deski dowolnie biednego teatru :)
Nawet nie wiem, co więcej napisac, tego filmu nie da się po prostu opowiedziec :) Ogólnie gorąco polecam :]
a oto w/w zabójcza ryjówka:
Obrazek
jjmag

Post autor: jjmag »

a więc odświeżę trochę temata i zapodam propozycje kto ma ochotę obejrzeć takie filmy jak "Uczeń czarnoksiężnika" "grenn zone" albo parodię zmierzchu niech wchodzi na taką stronke jak zalukajpl ostrzegam przy uczniu jest ujowa jakośc napisów ale można zrozumieć
lodoo
Posty: 6713
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

no to super - oglądać film w ujowej jakości (napisów), ale można zrozumieć... a potem, że film nędzny... :mysli:
ODPOWIEDZ