Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

kto potrafi zrobić takie cudo??

Wszystko to co nie dotyczy napędu

Moderator: Moderatorzy

zadziorek

kto potrafi zrobić takie cudo??

Post autor: zadziorek »

szukam kogoś kto potrafi zrobić takie cudko z mojej renatki w której jeszcze nic nie było zmieniane.
interesują mnie koszty i czas w jakim można to zrobić.
bym był wdzięczny jak ktoś by mi podpowiedział te rzeczy

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8d1 ... 0fd26.html
shark

Post autor: shark »

zacznijmy od tego , że do takiego cudeńka potrzebujesz budę przed 84 rokiem, po drugie jest to limitowana wersja Turbo i na dobrą sprawę nikt bez niezbędnych części nie zrobi Ci furki o takim wyglądzie. Widziałem kiedyś na sprzedaż zwykłą alpinkę ze szwajcarii która miała dołożony taki body kit, ale nie mam pojęcia skąd można to wziąć i napewno nie w polsce, najprędzej dostaniesz to we francji i to za ogromne pieniądze napewno nie mniejsze niż 1500 EURO. Sam taki samochód kosztuje znacznie dużo raz widziałem "promocje" i ktoś sprzedawał za około 60 tyś. zł a tak to 100 trzeba liczyć. Jeżeli chciałbyś żeby była dokładnie taka jak ta to musisz ją poprostu kupić bo ma ona umieszczony c entralnie silnik, a ze zwykłej powiedzmy alpinki nie zrobisz tego, bo inaczej wszystko jest mocowane a i części niedostępne. To jest samochód marzenie na tym forum gdyby ktoś tylko potrafił to zrobic juz by kilka osób z tym jeździło...
konradmk

Post autor: konradmk »

nic dodać nić ująć, wskakuj na mobile.de i znajdź coś poniżej 10 tys euro :D
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Byłbym w stanie zrobić taki bodykit, ale koszt od 15.000 zł za przeróbkę i to tylko wizualną, zakładając oczywiście że masz auto sprzed 1984 roku.
shark

Post autor: shark »

o co Ty Kabar jak Ty byś to zrobił ?? skąd wziąłbyś formę na zrobienie takiego bodykitu ??
Qucor

Post autor: Qucor »

Kabar pisze:Byłbym w stanie zrobić taki bodykit, ale koszt od 15.000 zł za przeróbkę i to tylko wizualną, zakładając oczywiście że masz auto sprzed 1984 roku.
Mogę wszystko... lala :-P

A na raty można spłacać :-D

To kupuj Kabar starą Piąteczkę i działaj :mrgreen:
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Heh, dla siebie nie mam zamiaru robić.

Bodykit oczywiście z laminatów poliestrowo-szklanych, ew epoksydowo-szklanych (większy koszt).
Wzmacniany konstrukcją metalową.
Formę trzebaby zrobić konkretnie dla tego auta.
Kinga

Post autor: Kinga »

Auto kolekcjonerskie. Piękne. Łatwo nie będzie. ;-) Ale jak ma się pieniądze, to i możliwości się znajdą. Trzeba tylko pamiętać, że cena zakupu to tylko wierzchołek góry lodowej w takim przypadku.
Pozdrawiam 8-)
shark

Post autor: shark »

no tak ale skąd wziąć tę formę musiałbyś wziąć z danego modelu, chyba że nie znam jakiejś techniki ;)
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Formy się robi od podstaw z kopyta które tworzysz bezpośrednio na aucie.
wsmpw

Post autor: wsmpw »

można z pianki poliuretanowej :D:D np tak sie robi zderzaki :D potem szpachla z włóknem szklanym i odciecie pianki i zderzaczek jak gitarka..
shark

Post autor: shark »

ale troche nie rozumiem Kabar, na którym aucie ?? tym z którego bierze się formę czy na tym który ma mieć dany element. Jeśli druga opcja to w jaki sposób utrzymasz wymiary orginalne ????
Awatar użytkownika
renata
Posty: 935
Rejestracja: 2 lipca 2007, 13:18
Lokalizacja: wlkp

Post autor: renata »

można kupić model w skali 1:18 i robić pomiary z niego :mrgreen:

potem powiększać i tralalala.
dla chcącego nic trudnego.
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Dokładnie :mrgreen:
supermonster

Post autor: supermonster »

takie R5 jak na zdjęciu raz widziałem na ebay i kosztowała 27000 euro.
ODPOWIEDZ