Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Modelarstwo

Czym jeszcze się zajmujesz, interesujesz...

Moderator: Moderatorzy

Arti

Modelarstwo

Post autor: Arti »

Jak w temacie
zobaczymy jak się rozwinie temat :lol:
swego czasu trochę walczyłem
jako młodociany z plastkiami
a potem z kartonowymi
miałem trochę ładnych okazów
teraz niestety nie mam czasu, chociaż pewnie niedługo zacznę, bo mnie to uspokaja-jak łowienie ryb :)
aha teraz mam na stanie subaru imprezę kierowaną radiem fajna zabawka
elektryczny napęd niestety
fotki wrzucę po niedzieli
Rosic

Post autor: Rosic »

Tez sie bawiłem, teraz nie mam czasu. Zero profesjonalizmu, ale zabawa przednia.

Trochę moich robótek znajdziecie tutaj: www.modele-statkow.ovh.org - taka mała stronka o moich modelikach...

edit: zerknijcie do działu o Queen Mary 2 - chyba mój najlepszy model.
Arti

Post autor: Arti »

Rosic pisze:edit: zerknijcie do działu o Queen Mary 2 - chyba mój najlepszy model.
robi wrażenie :)
ile go maściłeś?
Rosic

Post autor: Rosic »

3 tygodnie po jakieś 8h dziennie z tego ponad 2 tyg. zajęło samo malowanie.
Arti

Post autor: Arti »

wow
szacun
Qucor

Post autor: Qucor »

No Rosiczku chylę czoła :mrgreen:

Ja się też bawiłem w modelarstwo ale tylko samolociki i jedynie z kartonu plastików nie ruszałem bo to dla mnie jak klocki i frajdy mało... :->

Mam w domku kilka modelików jak znajdę chwilunię to jutro popstrykam fotki to się pochwale :-P

Ale te czasu już minęły teraz mam dwa większe modele Piąteczkę i Domek i z nimi się bujam :-D

Pozdrawiam Piątkowych Modelarzy :mrgreen:
Mieszek

Post autor: Mieszek »

To i ja jeszcze może dorzucę swoje pięć groszy na temat modelarstwa :-)
swego czasu sklejało sie wszystko, czołgi, samoloty, statki, ale teraz jakoś tk nie mam kiedy dokończyć wielu modeli... czeka tez na zrobienie półtorametrowy samolocik(makieta latająca) z I WW :mrgreen:
tylko czasu i miejsca na sklejanie nie ma ;-)
Balos

Post autor: Balos »

Rewelacja Rosic :!: Widze że naprawdę przykładałeś się do roboty, pięknie wyglądają te modele :-)

Ja też kiedyś sklejałem przez pare lat ale same plastiki i zazwyczaj z II wojny światowej, zawsze ten okres mnie najbardziej pasjonował

A ostatnio się nawet zastanawiałem czy znowu nie zacząć zabawy, tylko trochę nie ma czasu :-|
Arti

Post autor: Arti »

właśnie: czas, czas i jeszcze raz czas - którego ciągle nam brakuje
Qucor

Post autor: Qucor »

I oto przedstawiam pozostałości po mojej kolekcji:

Obrazek

I pojedynczo:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zostało mi niestety tylko tyle reszte porozdawałem dzieciakom i dałem żonie do szkoły :-P

Czasami mnie ciągnie żeby "polecieć na kleju" tzn. posklejać coś :shock: ale jakoś tak czasu cały czas brak :-/

Nawet przy autku nie ma czasu robić :-(
KinioPP

Post autor: KinioPP »

Widzę, że Mały Modelarz rządzi. To były czasy jak nie mogłem doczekać się następnego numeru. Potem była dłuższa przerwa, a potem powrót do kartonu i nie tylko MM.
Trochę jeszcze na ścianie zostało, w drugim pokoju więcej ale jeszcze nie powieszone.
Obrazek
Potem kolekcja niesklejonych została sprzedana w celu zdobycia funduszy na ładne alufelgi i starczyło :)
Od jakiegoś roku czy dwóch eksperymentuje z plastikiem, a więc uczę się malować:
Obrazek
Te jeszcze niedokończone więc się mocno świecą:
Obrazek
Yakkul

Post autor: Yakkul »

Widzę że koledzy mają niezłe kolekcje :-)
Swego czasu skleiłem kilka plastikowych modeli samolotów, kilka modeli i gadżetów do kolejki PIKO było z tym trochę zabawy , na tym się skończyło.
Karol

Post autor: Karol »

Przyznam się, że jak byłem młodszy brakowało mi cierpliwości do tego typu zainteresowań. :) Wolałem raczej rower, bieganie po podwórku z kijem :P I zawsze bardziej pociągała mnie turystyka :)

ale pełen szacun dla WAS - cierpliwych modelarzy :)
gajosik

Post autor: gajosik »

kiedyś jak miałem trochę więcej czasu i cierpliwości to troche sklejałem, ale nic dużego czy jakoś tak dużo tego, trochę skleiłem - później jakoś przestałem i tak się skończyło moje modelarstwo...
Balos

Post autor: Balos »

Ja też znalazłem sztuke z przeszłości :-)
Wodnosamolot Heinkel 115:

Obrazek

Obrazek

Z tego co zauważyłem to brakuje mu drabinek do wchodzenia dla pilotów :-? no ale przez tyle lat to i tak dobrze
ODPOWIEDZ