Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Modelarstwo

Czym jeszcze się zajmujesz, interesujesz...

Moderator: Moderatorzy

Arti

Post autor: Arti »

Linka^ pisze:Ja biore ten Hellera :mrgreen:
jeszcze nie patrzyłem :-|
Qucor

Post autor: Qucor »

Artbrt pisze:
Linka^ pisze:Ja biore ten Hellera :mrgreen:
jeszcze nie patrzyłem :-|
A ja patrzyłem i jest wypaśny :mrgreen: jak będzie opcja prezentów pod choinkę to jest mój :mrgreen:
Arti

Post autor: Arti »

zaraz siadam i działam
:mrgreen:
Awatar użytkownika
Linka^
Posty: 358
Rejestracja: 4 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Linka^ »

Mam nadzieje ze maja ich wiecej :)
ps. robimy sobie prezenty pod choinke? kazdy wylosuje kogos i kupi mu prezent ;) taka wspominka podstawowki..... :lol:
Kinga

Post autor: Kinga »

Mam tego Hellera i jest raczej średni... :roll:
Awatar użytkownika
Linka^
Posty: 358
Rejestracja: 4 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Linka^ »

Kinga pisze:Mam tego Hellera i jest raczej średni... :roll:
Od czegos trzeba zaczac
Sweeper

Post autor: Sweeper »

pozwoliłem sobie odświeżyć temat ponieważ nabyłem drogą kupna bolid F1 RC
samochód kupiłem na allegro za... 40 pln ;)

a tu krotki filmik - nie mam odpowiedniej kamery do niego i na razie nakręciłem aparatem cyfrowym :)
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/IMBn62VA1fw&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/IMBn62VA1fw&hl=pl&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
Awatar użytkownika
maciek od iwony
Posty: 1152
Rejestracja: 3 lutego 2010, 10:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciek od iwony »

Fajna zabawka ;-) dobry pomysł z przymocowaniem aparatu do bolida :-D
Pozdrawiam
Rosic

Post autor: Rosic »

SS United States 1/400:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Flota pasażerska 1/400:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
djmonkey
Posty: 1012
Rejestracja: 16 października 2008, 19:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: djmonkey »

mam pytanko czym kleić papierowe modele ? Vicolem czy jakimś innym klejem bo mam model zamku Malborka i jeszcze jakiegoś statku to w wolnych chwilach bym sobie posklejał :)
Renault Megane 1,6 16v 110KM
Clio Turbo
Regeneracja alternatów i rozruszników

Tylko Renault
Awatar użytkownika
Jackal
Posty: 256
Rejestracja: 4 lutego 2010, 23:00
Lokalizacja: Dêbica // Rzeszów

Post autor: Jackal »

Dzisiaj niestety już nie zdążyłem żadnych zdjęć więcej zrobić, ale zrobiłem zdjęcie jednego pojazdu który aktualnie składam. Jest to Daf xf95 Super Space Cab . Kiedyś tam pokaże więcej ;) Sory za jakoś zdjęć ale za nic nie mogę dojść do ładu z moim aparatem... ;/

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Qucor

Post autor: Qucor »

Fajny Dafek :-D

Jackal najlepszy do kartonowych modeli jest Butapren. Smarujesz dwie części, czekasz chilkę żeby podeschło i jazda...

Wiem bo ładnych kilkadziesiąt modeli skleiłem właśnie tym robiącym sieczkę z mózgu klejem :radocha:
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

kiedyś też się bawiłem w modelarstwo, wtedy zdobycie jakiegokolwiek modelu to była prawdziwa walka: najpierw polowanie i zdobywanie informacji kiedy coś rzucą do "składnicy harcerskiej" albo do "raju dziecka" (to sieci takich sklepów). Potem była giełda modelarska w katowicach-ale ceny dość wysokie bo wszystko z prywatnego importu, no i od czasu do czasu znajoma kioskarka zostawiała małego modelarza,- zdobycie czegokolwiek było wielką radością :radocha:
Nawet farby do malowania modeli robiliśmy samodzielnie.
A jak kiedyś pod koniec lat 80-tych pojechałem na kolonie do kołobrzegu to myślałem że trafiłem do raju: półki uginały się od różnych modeli i żadnych ludzi w kolejce. Szok, nie wiedziałem co wybrać, ni wiem czy tam poprostu tak było czy też trafiłem na dobry dzień.
Fajną sprawą były działające niemal przy każdym "domu kultury" - modelarnie. Tam każdy kto chciał mógł się zapisać i składać modele. Modelarnie miały dostęp do narzedzi, sprzętu i różnych podzespołów elektronicznych niedostępnych w sklepach. Kto chciał naprawdę mógł się rozwijać-był tam dostęp do literatury i kompetentni ludzie służyli pomocą. To było naprawdę coś fajnego.
Teraz niestety nie mam czasu na zajmowanie się modelarstwem a paradoksalnie dostęp jest do wszystkiego czego tylko dusza zapragnie. Ech, to były czasy....

[ Dodano: 28 Luty 2011, 09:38 ]
Qucor pisze:Jackal najlepszy do kartonowych modeli jest Butapren
Rzeczywiście dobry ale nie zawsze-może zdarzyć się że po kilku dniach wyjdą Ci przebarwienia w miejscu klejenia, już chyba wolałbym wikol bo kiedyś też go używałem i wszystko było ok.
Qucor

Post autor: Qucor »

Wikol jest "o dupe rozbić" twardy, nieelastyczny i bardzo długo schnie... a z biegiem czasu blaknie :-/

Co do przebarwień przy używaniu Butaprenu to ja osobiście nie zauważyłem, choć możliwe...
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Kleiłem Wikolem i jest bardzo ok.
ODPOWIEDZ