Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Akwarystyka

Czym jeszcze się zajmujesz, interesujesz...

Moderator: Moderatorzy

Gofer22

Post autor: Gofer22 »

ale jest jeden facet i dwie kobitki
Qucor

Post autor: Qucor »

No to mają trójkącik :-P

Podejrzewam że za parę dni nie zostanie w akwarium nic prócz Bojowników :-?

U mnie nawet do Welonek fikały... agresory :-P

Pozdrawiam 8-)
KinioPP

Post autor: KinioPP »

U mnie też gupiki wytłukł.
Gofer22

Post autor: Gofer22 »

mam nadzieje ze tak sie nie skonczy jak by cos sie dzialo to dam znac
osamiec

Post autor: osamiec »

Chyba się dołącze do dyskusji:P.
Bojowniki to z reguły ryby samotne. Kumpel miał z żółwiem czerwonolicym w jednym akwarium, to bojownik potrafił nieźle tego żówia ćwiczyć, póki mały był... Do karmienia bojowników i ogólnie rybek ozdobnych polecam płatki Tetra Rubin... Nie wiem co za starydy do nich dają, ale pięknie się ryby świecą...
A oto i pomarańczowa, słonowodna piękność, Nemo, tudzież Błazenek (Amphiprion ocellaris)... Tylko że utrzymanie sziełka dla niego to nie lada wyczyn i nakład finansowy...
Obrazek
PIEGUSEK

Post autor: PIEGUSEK »

a ja mam malutkie akwarium - kule... sentyment do akwariów i rybek, ale brak warunków na duże... w domu tato zawsze hodował rybki - różne... a ja w swoim jak na razie mam pawiki... wcześniej były dwa skalary, neonki a po nich bojownik...
Awatar użytkownika
maciek od iwony
Posty: 1152
Rejestracja: 3 lutego 2010, 10:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciek od iwony »

Gofer22 pisze:A ja dzis do firmy strzeliłem sobie akwarium 40 litrow.
Mam neony 6szt , bojowniki 3 szt , guiiki 4 szt


no i jak twoje rybki?? żyje coś ze "starej ekipy" ??

U mnie też kiedyś stały akwaria (chyba z 10 lat). Mieszkały tam gupiki, neonki, skalary, welon, danio czarne, pręgowate, mieczyki, nieśmiertelny glonojad i inne których nie pamiętam. Zresztą wtedy nie było takiego wyboru w sklepach akwarystycznych. Ech... i zanosiło się narybek na wymianę. Teraz kompletny brak warunków ale może kiedyś...
pietrek

Post autor: pietrek »

Ja też mam akwa 240 L. Narazie się nie pochwalę bo zamierzam zmienić aranżację bo obecna jest trochę tandetna (rożliny szlag trafia) chcę zmienić obsadę i roślinność. Jak zrobię to wrzucę foto (pewnie nieprędko się zmuszę :P ). Co do kolegi co ma bojowniki to miałem kiedyś trójkącik i się wytłukły. Samica jedna sciorała drugą w pierwszy dzień do zgona. Drugą samiec zapylił ale kończąc gody jest tak samo agresywny w stosunku do niej jak wtedy gdy buduje gniazdo. Za późno ją odłowiłem bo myslałem, że jej nie zapłodnił i niestety padła z ikrą w sobie od poniesionych obrażeń :( Samiec wytłukł potem mi wszystkie ciężko zdobyte krewetki, oddałem go kumplowi i tam poszedł do pawlacza i tak się skończyła historia z bojownikami. Myśle nad pyszczakami z malawi ale podobno brudasy i smrody z nich straszne nie wiem czy filtry wyrobią z takimi śmierdzielami, jedno na plus w biotopie malawi egzystuje uboga roślinność co za tym idzie nie trzeba być dobrym farmerem wodnym bo ze mnie skrajna lebioda w tej dziedzinie :\
Re5peGTT

Post autor: Re5peGTT »

Też już miałem kilka akwarium, co do pyszczaków - to wcale nie są brudasy ale za to są o wiele bardziej agresywne od bojowników, rośliny mogą dla nich stanowić jedynie pożywienie...
Obecnie zrezygnowałem ze zwykłego akwarium, stwierdziłem że połączę swoje zainteresowania i w ten sposób stanęło paludarium, a w środku jak na razie 2 żabki (rzekotka żabia i kumak dalekowschodni), no i oczywiście gąszcz roślin (m.in. dzbanecznik, tillandsie, guzmania, fittonia, mchy i paprocie;). Akwarium ok.60 L, a wody w nim jakieś 5 L.
W przygotowaniu jest wiele większy projekt :-D sześcian o boku 80 cm, czyli w sumie chyba ok 500 L :lol: ale zbiornik wodny będzie zajmował raptem 40x40x20 cm, a reszta to torf, korzenie i gąszcz :mrgreen: jak już skończę budować to wstawię fotki.
Co do zwykłego akwarium, takiego z rybkami to mam w salonie takie 200 L, całkiem ładne, tyle że brat się nim zajmuje. Co tam pływa? Wymienię to co pamiętam: 2 skalary, 4 neonki, 3 kirysy (spiżowy, panda i jeszcze jakiś weloniasty kaleka), 2 glonojady (majestatyczny - gibbiceps i ancistrus), 1 proporczykowiec, 4 takie z czerwonymi głowami - nie pamiętam jak się nazywają, 3 kosiarki, 1 labeo i była jeszcze jedna krewetka filtrująca ale cały czas się ukrywa, no i to już chyba wszystko :->
ODPOWIEDZ