Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Jakim silnikiem można zastopićsilnik 1.1?

W tym temacie znajdziemy wszelkie informacje potrzebne przy przekładaniu silnika

Moderator: Moderatorzy

LuktabR4

Jakim silnikiem można zastopićsilnik 1.1?

Post autor: LuktabR4 »

zastanawiam sie jakim silnikiem od r5 zastapic silnik w moim r4. 1.1 ktory ma jedyne 35 kucykow. niechce duzo przerabiac. zastanawia mnie jedno. w r 4 skrzynia skierowana jest do przodu a nad nia pompa wodna i alternator na pasek klinowy. W r5 czyba jest inaczej co? Czy moge miec problemy z podpieciem skrzyni pod np. 1.4 lub 1.7? Jak to jest z tym wałkiem i sprzeglem. to wszytko bedzie pasowac? wiadomo czasem latwiej przleozyc komplet czyli silnik+skrzynia. Czekam na podpowiedzi. Moze ktos to juz robil.
LuktabR4

Post autor: LuktabR4 »

:-P
shark

Post autor: shark »

yyyyy Ty w r4 masz silnik wzdłużnie a my poprzecznie jak i większość teraz samochodów, więc silniki od r5 po 84 roku nie będą pasować. możesz conajwyżej szukać silnika z r5 poniżej 84 roku tam też był wzdłużnie. lecz nie wiem czy będzie na mocowaniach paować. więc zapomnij na bank o 1,7. Conajwyżej możesz włożyć jakieś 1,3 ze sarej r5 bądź silnik z alpiny, ale to już będzie ciężko, no i jak juz pisałem nie wiem czy będzie pasować na mocowaniach.
żuwik

Post autor: żuwik »

jak ikod ma Twój silnik? Powinien być nabity na bloku w postaci dwóch literek i cyferki, np. C1J, C1C, E4J itp itd.
Yakkul

Post autor: Yakkul »

jeśli silnik wzdłużnie to porażka nie za wiele się da zrobić :-(
Karol

Post autor: Karol »

ogólnie szukaj czegoś z przed 84 roku. np. z renault 16 ( były silniki 1565 ccm i 1647, o mocy 66 KM i 90 KM); z r12; z starej piątki, z r20 chyba, z r 18, było wiele wersji, z 2 miechy temu była r 18 na allegro w wersji turbo. silnik 1,6. z renault fuego...

ale to są bardzo rózne silniki, małe i wielkie, i raczej kłopot byś miał je wsadzić do r4. tak myślę. a swoją drogą te auta co wyżej napisałem to raczej z lat 1960 -1980 są, i część będziesz miał do nich ( jak wogóle dostaniesz silnik) drogie jak jasna cholera... ;)
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

a kim ty w ogle jestes skad sie wziales....
przywitalbys sie, powiedizal cos o sobie w odpowiednim temacie....

a co do silnikow to juz ci chlopaki wyjasnili....
żuwik

Post autor: żuwik »

Lodoo wyluźnij, nie każdy musi od razu mówić jakie ma dziś skarpetki...

I nie bądźcie tacy szybcy, Gofer u siebie miał prawie zwykłego Cleona tylko wzdłużnie, nie miałem jednak czasu lepiej się temu przyjrzeć. Nie zapominajcie że Cleon został stworzony w 1960 roku...
Maolat

Post autor: Maolat »

trafilem an fote silnika z r5 wzdlurznie, iii co ciekawe pewnie polowa z nas kompletnie nie widziala takiego silnika wyciagnietego i ba . zaslepka z prawej strony silnika na glowicy to miejsce montowania pompy wody wiec i patrzac na fote

http://images.forum-auto.com/mesimages/ ... G_7113.JPG

http://images.forum-auto.com/mesimages/ ... G_7114.JPG

http://images.forum-auto.com/mesimages/ ... G_7115.JPG



w r5 byl ten sam silnik co mamy teraz w super 5 jedynie z drobnymi zmianami ..... wic mysle ze ze jak wejdzie stary silnik z r5 to i z super 5 tez wejdzie jedynie musial bys przelozyc osprzet ze starego czyli pompa wody i pare pierdolek a mocowania ze starego silnika powinny pasowac do tego , ale doputy sie tego nie wyciagnie i pozadnie nie obluka to sa domysly
LuktabR4

Post autor: LuktabR4 »

Ciężko ciężko. Główkuje ale nic mi nie wychodzi. Napewno coś tam wcisne. :mrgreen:
kilimr5

Post autor: kilimr5 »

wzdłużnie to te silniki w starych daciach siedziały
ale o ile się nie mylę to problem jest ze skrzynia biegów znaczy obroty bendą w 2 stronę czy coś takiego same łapy i reszta to pikuś :)
Jovanotti1973

Post autor: Jovanotti1973 »

taki motorek jak na zdjęciach przedstawionych przez Maolata to ja mam chyba w swojej padaczce. Jeszcze się nie przedstawiałem (brak czasu), ale kupiłem "prawie jak" Alpine '79 gdzie miała być "tylko głowica do splanowania" a okazało się, że nie ma tulei (w drzazgach) i tłoka (sam nie wiem gdzie sobie poszedł) :mrgreen:
Arti

Post autor: Arti »

Powinien bezproblemowo wejść motor z Alpine Turbo 1,4
przynajmniej tak mi się zdaje... :?:
żuwik

Post autor: żuwik »

kilimr5 pisze:ale o ile się nie mylę to problem jest ze skrzynia biegów znaczy obroty bendą w 2 stronę czy coś takiego same łapy i reszta to pikuś
Jak zostawsz starą skrzynię (a musisz, ma przekładnię hipoidalną na dyfrze) to będą w dobrą stronę.
LuktabR4 pisze:Ciężko ciężko. Główkuje ale nic mi nie wychodzi. Napewno coś tam wcisne. :mrgreen:
Daj nr silnika... To zobaczymy co tam wciśniesz.
LuktabR4

Post autor: LuktabR4 »

Nie chciałbym zmieniać za dużo w instalacji elektrycznej. Nie mysle nawet o wsadzaniu silnika z komputerem. Jakie silniki mialy "5" z oznaczeniem z tylu na klapie GLS? Były wogole takie?
takiego znalazlem na auto szrocie. Silnik ma caly nawet ciekawy. Boje sie jedynie polaczenia go z moja skrzynia biegow. boje sie tego walka czy wejdzie mi w tarcze sprzegla i czy duzo bede musial zmieniac. nie mowiac nawet o mocowaniach. zeby nie wyszlo ze otwory mi nie beda pasowac do skrecenia skrzyni z silnikiem. glowkujcie za mnie. mi juz leb peka.
ODPOWIEDZ