Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Jakim silnikiem można zastopićsilnik 1.1?

W tym temacie znajdziemy wszelkie informacje potrzebne przy przekładaniu silnika

Moderator: Moderatorzy

LuktabR4

Post autor: LuktabR4 »

Kto tu kaze odrazu szalec. ZALECENIA ruszac z trójki i chamować 150 m przed zakrętem i skrzyzowanie. :)
McGregor

Post autor: McGregor »

Nie zapomnij też poinformować o tym że na wyhamowanie potrzebujesz jakichś 200 m z okładem gościa który postanowi wytoczyć się z jakiejś bocznej drózki wprost pod koła takiego samochodu cienkusiem ;-).
żuwik

Post autor: żuwik »

Ale zmyślacie. Przecież R4 to nie maluch, tarcze ma.

Twój silnik to zwykła seria C, ale w osprzęcie faktycznie są różnice... nie będzie to przekładka prosta. Jak chcesz plug&play szukaj silnika starej r5 - 1.4 już dawał radę z tym samochodzikiem ;)
McGregor

Post autor: McGregor »

Ja nie mówie o przekładce w granicach rozsądku, ale o takiej jaka ktos uskutecznił w aucie z filmiku :-)
Arti

Post autor: Arti »

McGregor pisze:Ja nie mówie o przekładce w granicach rozsądku, ale o takiej jaka ktos uskutecznił w aucie z filmiku :-)
po dzwięku to ciśnie na motor z gtt - tak mi się wydaje
już pisałem, że powinien podejść 1,4 turbo z alpiny ...
Sweeper

Post autor: Sweeper »

sorki, za OT
ale witam miłośnika R4 :)
LuktabR4

Post autor: LuktabR4 »

Fajnie ludziska że pomagacie główkować. rady, rady, jeszcze raz rady no przyjdzie czas mozolnego szukania tych zaproponowanych silników. Pozdro.
90h

Post autor: 90h »

Prędzej znajdziesz całe r5 za jakieś grosze, wyjmiesz silnik i co tam trzeba, resztę na forum i allegro, a budę na złom, jak uda Ci się kupić dobrze to jeszcze zarobisz + silnik gratis będzie:)
sopel

Post autor: sopel »

siema poczytałem troche ten temat i mam pytanko bo własnie ja mam renóweczke 5 78rok silnik 1.1 i chciałbym zmienic motor i przeczytałem ze silniki tylko do 85r bodajze maja silniki które by podeszły do mnie...jaki mógł by byc najlepszy motor takiz którego sie cos wyciscnie mocy jeszcze!!!! ???
sopel

Post autor: sopel »

aa mnie tak interesuje motor o pojemnosci do 1.8 jest cos takiego
Qucor

Post autor: Qucor »

Z tego co wiem to 1,4 w babciach to były największe :mrgreen:

Ale mogę się mylić :-P więc czekaj no opinie bardziej obeznanych :mrgreen:
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

sopel.... nie pisze sie posta pod postem... uzywaj [EDYTUJ] juz ci to chyba mowilem, prawda?? jeszcze raz i masz ostrzezenie....

jakbys napisal z ktorego roku masz auto byloby latwiej cos doradzic... to jest temat o silniku do R4 wiec jesli masz R5 to chyba nie tu... do tego odkop tematu z pazdizernika...

przeginasz...

sprawdz czy nie ma tematu o takim aucie z tych lat i z tym silnikiem co twoje i jesli nie ma zaloz swoj temat i pilnuj sie bo wiecej poblazliwosci nei bedzie...

koniec na ten temat... nastepne posty maja dotyczyc R4 a nie R5 ..... jesli beda jakies....
Qucor

Post autor: Qucor »

Lodoo czytaj jak pisze:
ja mam renóweczke 5 78rok silnik 1.1
Więc dobrze się wpiął... temat o silnikach tego samego typu :->
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

sorry, nie wylookalem... moj blad :oops: :oops: :oops:

to zostaje tylko upomnienie o odkop i post pod postem w tej samej minucie :-P

a co do typu silnika... nie wazne ze typ ten sam... R4 to nie R5 i moze tak jest cos inaczej zrobione?? moze wejsdize wiekszy/mniejszy...

i chodzi o czytelnosc forum - nikt nie bedzie szukal silnikow to R5 w temacie o silniku do R4
sopel

Post autor: sopel »

próbował ktos włozyc do renuwki silnik innej marki np z opla???jest moze taka mozliwosc???chodzi mi zecz jasna o ta starą 5
ODPOWIEDZ