Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

elektryczne szyby w r5

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

wsmpw

Post autor: wsmpw »

proponuje dobrze ustawić szybe ...
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

następny....
czytać!!
MECHANIZM WYJĘTY!

proponuję rozebrać wpi.zdu wyczyścić nasmarować i poskładać :-P
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

Prowadnice silikonem do uszczelek, a do rurki z tym "gwintowanym drutem" wlalem olejku z teflonem - pomoglo.
rocker

Post autor: rocker »

Niestety chyba silnik :((((
W związku z tym :

http://www.forum.renault5.pl/viewtopic. ... 7819#57819
unikorn

Post autor: unikorn »

Wyjąłeś silnik z mechanizmu? Sprawdziłeś jak kręci sam silnik i jak się ręcznie mechanizm przesuwa?
rocker

Post autor: rocker »

Sprawdzałem wszystko co się dało :((((
unikorn

Post autor: unikorn »

i co? silnik solo działa czy nie? mechanizm bez silnika przesuwa się ok czy ma opory? możliwe że to wcale nie wina silnika, tylko wózek kleszczy się w prowadnicy :P
rocker

Post autor: rocker »

Dobra. Wszystko nasmarowane...
co najważniejsze - przeczyszczone styki...
i działa :-) :-) :-)
jjmag

Post autor: jjmag »

ach ty łobuzie :-P tylko nie nawal za dużo smaru bo jak znowu zmiesza sie z kurzem to się zapiecze i według mnie to było najprawdobodobniej przyczyną całego ambarasu, ostatnio miałem kosę spalinową z podobną awarią że wszystko się grzało, wystarczyło wyropować dobrze przekładnie i zapodać nowego smaru oczywiście w dużo mniejszej ilości
Awatar użytkownika
maciek od iwony
Posty: 1152
Rejestracja: 3 lutego 2010, 10:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciek od iwony »

rocker pisze:przeczyszczone styki...
a jednak ;-)
rocker

Post autor: rocker »

Zeby nie było - również w silniku(podobno nierozbieralny, wg miejscowych fachowców).
Największy problem stanowiły szczotki - opanowane :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
losiek

Post autor: losiek »

A ja mam taki problem, ze jak otworzylem elektrycznym podnosnikiem lewą, przednią szybę w dol to tak jakby coś "spadło" i teraz sie nie chce zamknąć. Silniczek coś tam kręci ale coś "tyrkocze" i nic sie nie dzieje. Problemem jest to ze ciężko mi teraz szybę odkręcić bo jest wszystko na samym dole, przez co nie mogę wyjąć mechanizmu..

1 Czy powinienem szybę podnieść sobie na chama do góry? Probowałem dość mocno ale nie szło tego ruszyć. Inna sprawa, ze prowadnice sa zawalone na maksa wiec ta szyba z trudem zamykała się i często trzeba bylo ją podciągać reką bo ledwo co szła.

2 Co powinienem naprawić, wymienić, skleić itp w tym mechanizmie żeby się tak nie działo?
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

Najprawdopodobniej
- obluzował się silniczek z prowadnicy i nie zazębia
- pękł wewnętrzny drut w prowadnicy i silniczek ślizga się na tym drucie(prowadnicy) co tkwi nieruchomo

W patencie zastosowanym w R5 jest taki problem że po prostu w penym momencie dostaje się tam woda drut koroduje i ...pęka
losiek

Post autor: losiek »

okej:D ale jak to tera wyjąć?:D szybe mogę se podnieść czy lepiej pokombinować bez szarpania jest na chama do góry?
corey16

Post autor: corey16 »

najpierw to ściągnij tapicerkę, zobacz co się stało i najlepiej wrzuć fotki
ODPOWIEDZ