Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Z 1.4 T na 1.7 Pełny wtrysk

W tym temacie znajdziemy wszelkie informacje potrzebne przy przekładaniu silnika

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

supermonster pisze:jak on to uturbi to ja się wypisuję z klubu...
spokojnie zanim ja uturbie 1,8 16V to hmm duuuuuuzooo wody w wisle uplynie


a jesli mam robic turbo to musze do pracy do Anglii jechac i wtedy cie urobie :P :P :P :P

bede mial na to jakies 2-3 lata :D :D :D :D
Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

Lodoo pisze:a to ci niespodzianka... czy to znaczy ze na moje lagunowe kolo 215mm tez pasuje??
lodoo pamietaj ze myslisz silniki 1,8 16V specyfik only clio r19 to nie to samo co lagunowe :P sprzeglo tez inne mniejsze
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

aha :-) oki... juz sie pogubilem w tych silnikach i sprzeglach :-D
Skiera

Post autor: Skiera »

witam jestem tu pierwszy raz . Mam pytanie bo jade po silnik niedługo i chciałem się dowiedzieć czy rozrusznik z 1.4 pasuje do skrzyni od silnika 1.7 na pełnym wtrysku i jak z tą prawą poduszką bo jedni piszą że pasuje a jedni że nie?
Awatar użytkownika
krulyk
Posty: 839
Rejestracja: 3 lutego 2010, 17:12
Lokalizacja: Warszaw

Post autor: krulyk »

Skiera pisze:witam jestem tu pierwszy raz . Mam pytanie bo jade po silnik niedługo i chciałem się dowiedzieć czy rozrusznik z 1.4 pasuje do skrzyni od silnika 1.7 na pełnym wtrysku i jak z tą prawą poduszką bo jedni piszą że pasuje a jedni że nie?
do skrzyni pasuje najlepiej policzyć liczbę zębów na rozruszniku jeżeli masz możliwość porównać z tym z 1.7 ale powinno być oki te starsze modele były takie same
poduszki silnika są wszędzie takie same tylna pasuje razem z łapa przednia od strony psazera pasuje ale nie pasuje łapa i to samo od kierowcy poduszka pasuje łapa skrzyni jb5 od 1.4 nie pasuje do skrzyni jb3 taka jest w 1.7
Skiera

Post autor: Skiera »

Ą zamiast chłodnicy z wentylatorem,prawej półosi,alternatora to coś jeszcze będzie mi potrzebne??
wsmpw

Post autor: wsmpw »

półosie potrzebujesz obydwie ... i łapy oobydwie te z przodu.. poduszki są takie same (poduszki to te gumowe kawałki guny zwulkanizowane z blachami na to sie przykręca łapy)
Skiera

Post autor: Skiera »

mam problem bo wstawiłem silnik i nie pasuje mi przednia łapa od strony kierowcy. Teraz mam skrzynie jb3 czy jak wstawie jb5 od starego 1.4 to czy będzie wszystko ok??? :?:
wsmpw

Post autor: wsmpw »

czyli nie pasuje ci łapa przednia od skrzyni?
jesli tak to jeśli włożysz skrzynie JB5 od 1.4 to będzie pasować i półosie zostają te same co były..
Skiera

Post autor: Skiera »

a jak przełorze samą skrzynie bez sprzęgła ??

albo przerobie łape i będzie wszystko grać??

...Edytuj...
Ostatnio zmieniony 6 lutego 2009, 23:15 przez Skiera, łącznie zmieniany 2 razy.
wsmpw

Post autor: wsmpw »

jesli chcesz zostawić JB3 (zrobić łape) to musisz liczyć się z zakupem 2 półosi .. sprzęgło nie ma tutaj nic do rzeczy przekładasz łożyska i wszystko gra
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

sprzeglo do 1,7 jest inne - wieksze.... ale do skrzyni pasuje kazdej...
polosie do jb3 sa inne jak do jb5 i nie zaleza od silnik tylko od skrzyni
skrzynia jb5 na dluzsza mete jest za slaa do silnika 1,7mpi - rozsypie sie deferencjal predzej czy pozniej jesli bedziesz ostro jezdzil...
misiek

Post autor: misiek »

Lodoo pisze:sprzeglo do 1,7 jest inne - wieksze.... ale do skrzyni pasuje kazdej...
nie dokonca ja zostawiajac skrzynie z 1.4 musialem wyjac kolki ustalajace ze skrzyni [zmienic miejsce] bo wieksze kolo zamachowe od 1.7 chaczylo zebami a pozatym zero problemu
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

misiek pisze:
Lodoo pisze:sprzeglo do 1,7 jest inne - wieksze.... ale do skrzyni pasuje kazdej...
nie dokonca ja zostawiajac skrzynie z 1.4 musialem wyjac kolki ustalajace ze skrzyni [zmienic miejsce] bo wieksze kolo zamachowe od 1.7 chaczylo zebami a pozatym zero problemu
Chyba właśnie tak napisał Lodoo, czyż nie?
misiek

Post autor: misiek »

czytaj z uwaga
misiek pisze:musialem wyjac kolki ustalajace ze skrzyni
poco ktos ma 2 razy wkladac skrzynie lepiej wpier przymierzyc i spr ktory to byl kolem na zdjetej skrzyni
ODPOWIEDZ