Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Renault 19 i 5. czy spasuje?

W tym temacie znajdziemy wszelkie informacje potrzebne przy przekładaniu silnika

Moderator: Moderatorzy

bont

Renault 19 i 5. czy spasuje?

Post autor: bont »

posiadam aktualnie w piątce silniczek 1.4 mam okazje włożyć 1.7 z R19 i mam apropo tego pytanie, czy spasuje oraz czy sprzęgło w tych dwóch silnikach jest takie samo? z tego co sie oriętuje to te silniki były montowane i w 5 i w 19 ale jak wygląda ze sprzegłem i skrzynią biegów. podpowiedzcie czy to sie razem skuma.
Ostatnio zmieniony 12 lutego 2008, 12:15 przez bont, łącznie zmieniany 1 raz.
Qucor

Post autor: Qucor »

A taki przycisk jak szukaj jest Ci znany ?? Masa jest informacji na takie tematy po całym forum a ale co tam łatwiej temat założyć i... śmiecić :-?

---

Co do sprzęgła z 1.4 do 1.7 to pojęcia nie mam ale podejrzewa że może być inne potrzebne :-P

Skrzynia powinna zostać przynajmniej tak gdzieś wyczytałem jak Lodoo pisał ;-)

A silnik czemu ma nie wejść jak to taki sam jak w r5 :-> dla przykładu ja mam u siebie silnik z r21 a skrzynkę z r19 i wszystko śmiga jak należy...

Pozdrawiam 8-) a następnym razem szukaj...
sebasport

Post autor: sebasport »

Sprzegło na bank jest inne.
Karol

Post autor: Karol »

jak spasuje Ci do półosi skrzynia z renault 19, to i sprzęgło z 19 będzie pasowało ;)
Qucor

Post autor: Qucor »

Karol pisze:jak spasuje Ci do półosi skrzynia z renault 19, to i sprzęgło z 19 będzie pasowało ;)
Ale raczej skrzynia z 1.7 nie spasuje do półosi z 1,4 :-/

Zastanawiałem się nad wmontowaniem do silnika 1.7 skrzyni z 1.4 i mi chłopacy powiedzieli właśnie że półosie są inne...
Karol

Post autor: Karol »

acha ;)
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

a nie ma przypadkiem tematu SWAP w technicznym??
nastepnym razewm ostrzezenie....
przenosze...

tak gwoli scislosci - jedna polos ;-)
bont

Post autor: bont »

sorki, faktycznie jest, zauważyłem dopiero po fakcie i dzięki za przeniesienie,sam chciałem ale nie wiedziełem jak. A co do tematu to nie wie może ktoś jak wyglada z komputerem? czy musze przekaładać czy może ten z 1.4 podejdzie do 1.7? no i jeśli czeba przełożyć to jak to wygada, jest ti tylko wiązka komputer-silnik czy całą elektryke czeba przełożyć?
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

wiazka i komputer sa inne.... musiszwszystko przelozyc
bont

Post autor: bont »

jak by mi mógł ktoś pomóc bo prawdopodobnie bede miał powypadkową renie po mojej siostrze wiem że ona była w dobrym stanie, wiem ze dużo rzeczy pasuje zarówno do R 19 jak i 5 jak kupowałem częsci to własnie zorientowałem sie że wiele jest tych samych, ma ktoś może jakiś katalog czy coś zeby porównać jakie częsci by mi spasowały do 5tki? pomóżcie alebo może ma kotś jakiś link do strony z takim czymś.
Karol

Post autor: Karol »

z 19 silnik, skrzynka powinny pasować ;) półośki nie wiem
Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

1,7 ma sprzeglo 200mm a 1,4 ma sprzeglo 180mm
bont

Post autor: bont »

dziewki Wasq. teraz juz wiem na bank, znalazłem na allegro wykaz do jakich modeli co pasuje, no i niestety. a jak myślisz ma sens kupowanie uzywanego sprzegła?
Awatar użytkownika
krulyk
Posty: 839
Rejestracja: 3 lutego 2010, 17:12
Lokalizacja: Warszaw

Post autor: krulyk »

Jaki masz silnik kolego 1.4 na mono jaką masz skrzynię jeżeli przez przypadek masz skrzynię jb1 bo takie wkładali do 1.4 to możesz spokojnie ją zostawić do silnika 1,7 i nawet wtedu ośki podejdą do jb3 typowej z r19 apropo kompa Misiek z gdańska udowodnił że 1,7 na mono działa na wiążce z 1.4 i na kompie z 1.4 brakuje tam tylko podłączenia do spalania stukowego a tak to śmiga
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

dzialac moze i dziala... ale skad wiadomo czy mieszanka nie jest za uboga i czy zaplon jest dokladnie wtedy jak trzeba... i co jesli pojawi sie stuk??
ODPOWIEDZ