Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

76Stitch Megane 1.4 16V nie długo nowe wcielenie

Tutaj prezentujemy nasze auta, inne niż Renault 5

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
76stitch
Posty: 1364
Rejestracja: 1 lipca 2007, 16:38
Lokalizacja: Kielce

Post autor: 76stitch »

więc tak megana u naprawy, kalkulację kosztów przyje li jutro zawożę FV i czekam na kasę, samochód na sobotę do odbioru :-D
Awatar użytkownika
76stitch
Posty: 1364
Rejestracja: 1 lipca 2007, 16:38
Lokalizacja: Kielce

Post autor: 76stitch »

megana już u mnie :-D odebrana zrobiony tył + przedni zderzak poszedł do malowania bo jakiś idiota wydrapał mi na nim napis Tu
Awatar użytkownika
76stitch
Posty: 1364
Rejestracja: 1 lipca 2007, 16:38
Lokalizacja: Kielce

Post autor: 76stitch »

a tu coś z nowinek Mam problem z lampką ABS. zachowuje się w następujący sposób po przestaniu nocy w garażu przekręcę kluczyk gasną wszystkie lampki po za ABS i airbag, uruchamiam silnik nie gasną ale wystarczy że przejadę metr i nacisnę hamulec i wraca wszystko do normy, później mogę jeździć przez cały dzień i jest ok. aż do następnego razu jak samochód przestoi całą noc.
unikorn

Post autor: unikorn »

Pokładowe trolle :D
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

ABS i Airbag gasną równocześnie?
Awatar użytkownika
76stitch
Posty: 1364
Rejestracja: 1 lipca 2007, 16:38
Lokalizacja: Kielce

Post autor: 76stitch »

stało się to jak mi malowali zderzak przedni (był zdejmowany) nie wiem czy to może gdzieś teraz kable od ABSu nie łączą tak jak należy
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Jeśli razem się gaszą to na Twoim miejscu sprawdziłbym zegary, i koniecznie poduszki powietrzne oraz centralkę od nich. Często jak są auta powypadkowe i wystrzeliły poduszki to robią tak że kontrolkę od Airbaga podłączają do innej kontrolki. Takie oszustwo...
Awatar użytkownika
76stitch
Posty: 1364
Rejestracja: 1 lipca 2007, 16:38
Lokalizacja: Kielce

Post autor: 76stitch »

kurcze poduszkę zakładał przy mnie nówkę i zawoził do zresetowania samochód żeby poduszka się nie świeciła a tak ap ropo jak zegary sprawdzić
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Wykręć i poszukaj jakiś "mostków" w okolicach żarówek. Jakiś kombinacji, lutowań, itp. Ew. gdzieś na przewodach przy liczniku. Czujników się tak po prostu nie resetuje. Wymienia się je.
Awatar użytkownika
76stitch
Posty: 1364
Rejestracja: 1 lipca 2007, 16:38
Lokalizacja: Kielce

Post autor: 76stitch »

z resetowaniem chodziło mi o wprowadzenie że jest nowa poduszka bo gdy założyliśmy nową to cały czas miał w pamięci starą że jest wyszczelona i lamka się świeciła pytałem w serwisie i tak jest
kuba

Post autor: kuba »

bo trzeba naprawic sterownik air bag
Awatar użytkownika
76stitch
Posty: 1364
Rejestracja: 1 lipca 2007, 16:38
Lokalizacja: Kielce

Post autor: 76stitch »

air bag myślę że nie ma nic z tym wspólnego
kuba

Post autor: kuba »

jesli poduszka wystrzeliła to konieczne było naprawienie sterownika poduszki powietrznej a abs niema nic wspulnego z air bagiem i przednim zdrerzakiem wiec niema zadnego wspulnego punktu
Awatar użytkownika
76stitch
Posty: 1364
Rejestracja: 1 lipca 2007, 16:38
Lokalizacja: Kielce

Post autor: 76stitch »

kuba pisze:abs niema nic wspulnego z
kuba pisze:przednim zdrerzakiem wiec niema zadnego wspulnego punktu
myślę że ma posprawdzam jeszcze przewody przy czujniku przy kole i po sprawdzeniu opiszę
Awatar użytkownika
76stitch
Posty: 1364
Rejestracja: 1 lipca 2007, 16:38
Lokalizacja: Kielce

Post autor: 76stitch »

ABS już w normie okazało się że nie było dokładnego styku na czujniku przy kole, teraz ma inny problem uszkodził mi się przewód od hamulca ten długi lewe koło, chcę go wymienić, teraz moje pytanie czy jet jakaś inna procedura odpowietrzenia układu hamulca z ABS -sem i jaki zalać płyn czy może być to R 4
Zablokowany