Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Wskaźnik poziomu paliwa przestał działac

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

arex2006

Wskaźnik poziomu paliwa przestał działac

Post autor: arex2006 »

Witam.

Połamałem sobie elementy tego bałaganu spod tylnej kanapy. Kupiłem używane i niby działa ok, ale przestał działac wskaźnik poziomu paliwa. Po przekręceniu stacyjki nawet ie drgnie. Pływak wygląda delikatnie inaczej niż ten mój ale wszystko ładne podpasowało więc i elektrycznie powinno by oki. Wiecie może jakie funkcje mają te poszczególne piny w kostce? Może to tylko kwestia zmiany pinów w kostce?

silnik C1E więc pompa mechaniczna.

edit:
rozebrałem stary pływak i mam następujące wnioski:
wygląda na to że rezystncja między pin1-pin2 to ilość paliwa
zwarcie na pin1-pin3 to rezerwa

poprawcie mnie jeśli się mylę. Jeśli się nie mylę to albo ten suwaczek oporowy zsunął się w nowym pływaku albo jak kostke chowałem pod blachę żeby go wyjąć/włożyć to uszkodziłem kabelek na pin1 lub pin2 a wtedy opór byłby nieskończenie wielki czyli albo mam full paliwa albo nie mam wcale ( zależnie od tego jak żabojady się do tego zabrali)
Awatar użytkownika
wader600
Posty: 103
Rejestracja: 10 marca 2011, 12:06
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: wader600 »

Podpinam sie pod temat chociaz tu cicho ale moze ktos pomoze... Tez mam taki problem i czy da sie to naprawic czy trzeba kupic nowy?
WadusFoN 789255816
WadusGG 8219825

Renault 5 1.4 gtr 88r
Awatar użytkownika
djmonkey
Posty: 1012
Rejestracja: 16 października 2008, 19:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: djmonkey »

pomierz wyjścia na pływaku wg. serwisówki. ewentualnie masz gdzieś pacnięte przewody lub brak zasilania na wskaźnik paliwa
Renault Megane 1,6 16v 110KM
Clio Turbo
Regeneracja alternatów i rozruszników

Tylko Renault
Awatar użytkownika
VivaxFalciparum
Posty: 81
Rejestracja: 8 sierpnia 2011, 21:43
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: VivaxFalciparum »

U mnie wskaźnik paliwa przez kilka minut po odpaleniu samochodu pokazuje dobrze, a potem wskazóweczka spada na zero i zapala się kontrolka rezerwy. o.O
Awatar użytkownika
wader600
Posty: 103
Rejestracja: 10 marca 2011, 12:06
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: wader600 »

No i przepatrzyłem i wszystko jasne.. na pływaku są takie blaszki brakuje jednej i zapewne dlatego nie daje napięcia na kostke... Ciekawe ile taki pływak kosztuje i czy wogole to jeszcze gdzieś można dostac... Na forum chyba nikt nie ma na zbyciu

[ Dodano: 23 Sierpień 2011, 18:43 ]
Okey. Znalezione zamówione :) Czekam na przesyłke :D:D
WadusFoN 789255816
WadusGG 8219825

Renault 5 1.4 gtr 88r
karo3003

Post autor: karo3003 »

u mnie przestało działać po zmianie zbiornika paliwa (pływaka nie zakładałem swojego) rozwiązanie było proste... kostkę podpiąłem do góry nogami i chodzi :radocha:
Awatar użytkownika
wader600
Posty: 103
Rejestracja: 10 marca 2011, 12:06
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: wader600 »

Meh. przyslal mi gosc plywak od 5 ale innej konstrukcji fajnie dzialal dopoki mi sie nie zaczelo nudzic i go zepsulem :( musze znow zalatwic jakis ajaja
WadusFoN 789255816
WadusGG 8219825

Renault 5 1.4 gtr 88r
ODPOWIEDZ