Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Rosic - Renault Safrane 2.5 20V Executive auto

Tutaj prezentujemy nasze auta, inne niż Renault 5

Moderator: Moderatorzy

Rosic

Post autor: Rosic »

Mały update:

Szafa jeździ, zrobiła już ze mną jakieś 20.000 kilometrów, dwa razy była w PL i raz po drodze w Paryżu. Średnie spalanie na trasie wynosi jakieś 8,5l/100km, a w mieście 13-14l/100km - co mnie bardzo mile zaskoczyło.

Póki co nie sprawiła mi żadnych problemów, a codziennie jazda zawsze sprawia mi ogromną radość.

Dotychczas udało mi się w Szafce wymienić:
- olej i zrobić geometrię kół
- rozrząd
- pasek klinowy
- termostat
- dwukrotnie olej w automacie (teraz jeździ cicho i płynnie)
- poduszkę pod silnikiem
- końcówki drążków kierowniczych
- opony na zimówki
- reflektor przód prawy (urwany regulator wysokości i nie przeszłaby przeglądu)
- tylną lampę lewą (rozbiłem klosz o ławkę przy parkowaniu w PL :evil: )
- pospawany wydech
- i jakieś tam pierdołki w elektryce - kontrolki, podłączenie napinacza, alarm.

Auto właśnie przeszło przegląd bez zastrzeżeń. Do zrobienia została tylko linka otwierania maski, która pasie się w bagażniku od listopada :)

kilka fotek Szafy w różnych sytuacjach:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ps. wczoraj kupiłem felgi 17" (Silverstone z Lagi II) jako letnie paputki :]
vino1986

Post autor: vino1986 »

to pochwal sie 17'' ;-)
Awatar użytkownika
maciek od iwony
Posty: 1152
Rejestracja: 3 lutego 2010, 10:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciek od iwony »

Jakiś dziennikarz kiedyś powiedział ,że Safrane jest chyba najbardziej niedocenionym autkiem Renault.Podoba mi się bardzo .Fajna bryczka ;-)
Rosic

Post autor: Rosic »

A więc postanowiłem pochwalić się jednak już teraz, mimo iż fele założę dopiero w marcu.

Jedziemy więc z Maolatem do Birmingham je odebrać. 165 mil w jedną stronę, zamknięta autostrada, ponad godzina spóźnienia, ale jak widać było wesoło.
Obrazek

A tu już z felgami:
Obrazek Obrazek Obrazek

Następnego dnia udałem się do MT porobić kilka bzdurek. Założyliśmy więc nowy filterek powietrza, nową linką maski oraz zreanimowałem po raz kolejny alarm. Z ciekawostek okazało się, że angielskie szafy nie mają nawet miejsca na filtr przeciwpyłkowy, a dmuchawa jest z drugiej strony w śmiesznej dziurze.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Przez ostatnie dwa wieczorki szorowałem felgi bo były baaardzo brudne, ale warto było bo ich stan mnie zaskoczył. Są naprawdę ładne, bez większych zadrapań i prościutkie. Opony też są w dobrym stanie (dwie idealne, dwie jeszcze sezon spokojnie przejeżdżą).

Felgi 17" Silverstone z Laguny II. Podobają mi się i wchodzą plug & play
Obrazek Obrazek Obrazek
Maolat

Post autor: Maolat »

Lux ,, fele malinka a wypad nieziemski :) Doborowe towarzystwo i mega zabawa Pasja pasja S 8-) zafa :D:D
Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

byle do wiosny i wrzucaj fele do lansu :-P
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

MT smakował czisburger?? :-P
Maolat

Post autor: Maolat »

Lodoo były czy czispurkery i ferki z hajnsofym kacapem :). a po tej trasie to jechałem na śpiąco :D ale do doma dojechałęm :) jeszcze raz dzieki za tripa :)
Rosic

Post autor: Rosic »

Kolejne dwie małe zmiany:

Pierwsza to białe migaczki, zdjęć na aucie nie pokazuje, bo Szafa jest strasznie brudna, później zobaczycie :D
Obrazek

A druga to technologia rodem z Apollo 13... :D Postanowiłem, że fajnie by było mieć sterowanie radia za pomocą pilota przy kierownicy. Kupiłem więc specjalny adaptor Autoleads PC99-X12 z dostawką PC99-PAN (do radia Panasonic), podpięliśmy jak w instrukcji i działa :D Niesamowite zważywszy na to, że omija się totalnie kostkę która oryginalnie wchodzi z pilota do radia, a przewody podpina się pod wyświetlacz i oryginalne kostki ISO. Jak to działa nie wiem, ale wiem, że działa. Można zmieniać głośność, źródło muzyki i przewijać utwory. Ponieważ jest to radio z MP3 bez zmieniarki, klawisz zmiany płyty jest nieużywany (a szkoda mógłby np. zmieniać katalogi). Chodziło mi jednak najbardziej o regulacje głośności, bo nie lubię żonglerki kawałkami, więc jest super :]
Obrazek Obrazek
Adi

Post autor: Adi »

fajnie fajnie oby tak dalej
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Sterowanie z kierownicy jest podpinane pod wyświetlacz właśnie i dopiero z wyświetlacza idzie sygnał sterowania do radia.
Arti

Post autor: Arti »

szafowóz masz fajny, a MT zawsze pomoże ;)
kuzyn ma szafę ale w manualodieslu a to nie to samo....
Rosic

Post autor: Rosic »

Szafa na letnich felach (kilka fotek na zimowych dla porównania):

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz czekam tylko na paczkę ze sprężynami SPAX -40mm :>
żuwik

Post autor: żuwik »

Wygląda wspaniale! Rewelacja Rosiu :!:
Awatar użytkownika
76stitch
Posty: 1364
Rejestracja: 1 lipca 2007, 16:38
Lokalizacja: Kielce

Post autor: 76stitch »

co raz bardziej podoba mi się ta fura :okok: kumpel kupił taką za 2 koła
Zablokowany