Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Rosic - Renault Safrane 2.5 20V Executive auto

Tutaj prezentujemy nasze auta, inne niż Renault 5

Moderator: Moderatorzy

Rosic

Rosic - Renault Safrane 2.5 20V Executive auto

Post autor: Rosic »

Stało się, sprzedałem Lagune, ale na pewno nie zrobiłem tego, ponieważ było mi 'z nią źle'. Wręcz przeciwnie, po nastukaniu tylu kilometrów byłem bardzo zadowolony i stwierdziłem, że duże i wygodne auto to jednak podstawa. 5tka jest super, ale jako auto drugie - raz na tydzień.

Jeżeli ktoś jeszcze pamięta to juz rok temu mówiłem, że szukałem 3 aut - Safrane, Volvo 850 lub Lagune. Nie znalazłem wtedy takiej Szafy jakiej szukałem, więc wyszło na Lagune.

Teraz jednak, w sumie przez przypadek natknąłem się na Safrane dokładnie taką jakiej szukałem wtedy. Reszta potoczyła się już szybko :D
Dodatkowo auto nie było daleko, bo tylko 160 kilometrów od miejsca mojego zamieszkania. Oczywiście podrzucił mnie po nią Maolat z nim tez dokonałem pierwszych oględzin.

Kilka danych:
Renault Safrane 2,5 20V 170km w wersji Executive z automatyczną 4 stopniową skrzynia biegów.
Rocznik 1998, przejechane 128.000 mil (204800 km).
Wyposażenie obejmuje prawie wszystko co było dostępne a więc:
- dwustrefowa automatyczna klimatyzacja
- komputer pokładowy (gadający)
- skórzana tapicerka
- elektryczne i podgrzewane fotele wraz z pamięcią ustawienia
- cruise control (tempomat)
- el, szyby, lusterka, szyberdach
- dobre audio (głośniki) + nieoryginalne radio z mp3, firma fidżimidżi, ale gra ok.
- 4x airbag
- abs
- wspomaganie
- i inne bzdety.

Zdaje sobie sprawę, że duże grono ludzi powie teraz, ale czemu automat, do dupy, że automat... a tak na prawdę powody są trzy i wszystkie równo ważne
1. bo nigdy nie miałem automatu i chciałem zobaczyć jak to jest
2. bo to auto na trasy, który zrobię kupę mil i ma być miło, łatwo i przyjemnie
3. bo koniecznie chciałem faze 2 z pięciocylindrowym silnikiem 2.5, a w Anglii one występowały TYLKO z automatami.

Wrażenia:
- trochę więcej miejsca niż w Lagunie z przodu, dużo więcej z tyłu
- dużo ciszej
- wygodniejsze fotele
- bardzo płynna jazda
- sporo lepsze materiały i generalne wrażenie, że ma się do czynienia z czymś luksusowym.

Auto mam 3 dni, miejmy nadzieję, że nie będzie robić niespodzianek...

Oczywiście nie do końca wszystko jest ok, są pewne małe wady, np. drzwi kierowcy otwierają się tylko od środka i urwana jest linka od maski, ale to szczegóły i zrobi się szybko. Tak samo jak spalone żarówki w podświetleniu klimatyzacji. Jest natomiast jedna rzecz, która mnie zastanawia. Gadaczka jak auto postoi dłużej czasem (raczej jak jest wilgotno, ale nie zdarzyło się to jeszcze po staniu przez noc - raczej wieczór) mówi, że system jest uszkodzony. Ale wystarczy wyłączyć auto i włączyć jeszcze raz i już jest ok - informuje normalnie o tym jak coś jest źle (np. niezapięte pasy) i nie gada o żadnych problemach. Pierwsza teoria - styki i kostki, kable i połączenia... no nic - zobaczymy jak będzie dalej, ale póki co jeździ się elegancko.

Kilka fotek:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ps. te plamy z oleju na asfalcie, to nie od niej :)
Ostatnio zmieniony 3 lutego 2010, 00:01 przez Rosic, łącznie zmieniany 1 raz.
Maolat

Post autor: Maolat »

Tym autkiem sie hmm płyyynie . miło cicho luXusowo :) nic wiecej dodawac nie trzeba bo lepiej byc nie moze :P
Ronin317

Post autor: Ronin317 »

No to nastepne Safrane BiTurbo :-D
Taka furka dla mnie jako rodzinne :mrgreen:
gufner

Post autor: gufner »

Gratuluje. Oj jakbym chętnie taką przytulił zamiast Lagi. Ile taka kosztuje w przeliczeniu na PLN? :)
kureckie30
Posty: 223
Rejestracja: 4 lutego 2010, 07:38

Post autor: kureckie30 »

w polsce nie sa takie drogie, safran nie trzyma u nas wartosci
cyp

Post autor: cyp »

gratulacje, sam takiej szukalem, tylko z kierownica po normalnej stronie :-P super furka no i silnik odpowiedni :-) do pelnej opcji duzo nie brakuje, osobiscie bardziej mi sie podobaja z ta srebrna wstawka w grillu ;-)
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Bardzo ładne auto. Automatów miałem kilka, i takie auto zawsze chętnie... Sam w przyszłości chciałbym albo lagę, albo safrane, ale też koniecznie z automatem.
Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

oj widze ze volvo vcie ciagnie znowu silnik Volvo tym razem w safranie :P :P

ladny furacz

u nas nie trzymaja wartosci bo ceny niektorych czesci kosmos
Sweeper

Post autor: Sweeper »

ładnie, ładnie :)
gratulacje
kiedyś myślałem o Safrane ale zabrakło mi odwagi - głównie z uwagi na dostępność i cenę części w PL
Adi

Post autor: Adi »

fajna maszyna
Rosic

Post autor: Rosic »

Obrazek Obrazek
MOPEL1
Posty: 124
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 20:29
Lokalizacja: KATOWICE

Post autor: MOPEL1 »

Wypasik gratulacje :-P

Zmieniasz te renówki jak rękawiczki :mrgreen:
Rosic

Post autor: Rosic »

Żeby tradycji stało się zadość... autko w autku ;] + kilka fatalnych fotek ze mną :P

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Maolat

Post autor: Maolat »

Kilka fajnych fotek z autami a nie z toba :D :P 2 in 1 :D
gzara

Post autor: gzara »

Piekna szafa. Dla mnie bomba że w automacie, kiedyś takiej szukałem ale stwierdziłem że zostanę przy R25 tylko zrobię jej remont. W anglii chyba wogóle trudno o taką szafe chodzi mi o silnik, jak kiedyś przeglądałem systematycznie Ebay`a to większość aut była na wypasie i z automatem ale raczej mniejsze silnii 2.0 lub 2.2 a trafić v-ke to już cud. W polsce znów ciężko trafić 2.5 w automacie. Ja z tym silnikiem jeździłem w 850 i się zakochałem
Zablokowany