Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Elvis_Presley - Audi 100 2.2E "Cygaro" 1988

Tutaj prezentujemy nasze auta, inne niż Renault 5

Moderator: Moderatorzy

Elvis_Presley

Elvis_Presley - Audi 100 2.2E "Cygaro" 1988

Post autor: Elvis_Presley »

Uwaga - nie zamierzam uciekać z tego forum na forum Audi, forum AKP nie ma klimatu no i poza tym ciągle poszukuję 5 ;)

Po utracie R5 zostało mi jeszcze jedno autko - Astra 1.4 16V '98, średnio za nią przepadałem no ale darowanemu koniowi się w zęby nie patrzy... ;) Jednakże Astra była autem dosyć pospolitym i nieekonomicznym, poza tym tęsknota za R5 była silna - nastąpiła decyzja sprzedaży :) Szukałem jakiś czas fajnej piątki do jazdy, ale sami wiecie jak ciężko jest znaleźć coś ciekawego - tym bardziej, że szukam z ukierunkowaniem na GTE :) I w międzyczasie pojawiła się oferta zakupu auta, które znałem od dawna i uwielbiałem ten konkretny egzemplarz - ulubione auto taksiarzy, Audi 100 Cygaro. Na pierwsze oględziny udałem się raczej z niechęcią, ponieważ byłem strasznie napalony na znalezienie GTE. Po jeździe próbnej stwierdziłem całkiem dobry stan i obiecałem się odezwać w celu wpłacenia zaliczki - nie byłem jednak jeszcze przekonany do zakupu z uwagi na nadzieję, że jednak znajdzie się jakiś ładny piątal ;) Zapomniałem o Audi na jakiś tydzień i uparcie szukałem Renault 5, jednak czas leciał nieubłaganie a auto wydawało się coraz bardziej potrzebne...

Mniej więcej w środku sierpnia zadzwonił do mnie właściciel z pytaniem czy ma trzymać autko dla mnie i wpłacam zaliczkę czy puścić je w świat, ponieważ miał kupca. Ponieważ auto było mi naprawdę potrzebne a sensownych ofert nadal brakowało, zdecydowałem się na wpłatę zaliczki. Tydzień później auto stało u mnie pod domem :)

Dlaczego Cygaro? Ano dlatego, że swego czasu bardzo chciałem mieć taki wóz. Jest w sam raz na potrzeby studenta - duży, wygodny, bezpieczny... ;) A poważnie - uwielbiam auta nietuzinkowe. Może trochę faktów:

-rok prod. 1988 - czyli "kasetowe" klamki i ładne wnętrze, które występowało jeszcze w modelu 100 C4
-przebieg 304 000
-sprowadzony w 1995 roku z Francji - od tej pory jeden właściciel - fanatyk Audi, ma sklepik z częściami do Audi :)
-wspomaganie, el. szyby i lusterka, welury, klimatronic(działa! :mrgreen: ), centralka, rolety przeciwsłoneczne, dokładki przód+tył i progowe firmy Kamei(rarytas, jedna z dwóch takich Audi we Wrocku i kilkunastu w Polsce, druga wrocławska z tymi dokładkami należy do mojego najlepszego kumpla ;)), do tego blenda czarna Hella TRESER, a nie żadna pomalowana szprajem ;)
-instalacja LPG(ważne dla studenta), spalanie 9-11l/trasa i 13-16l/miasto w zależności od ciężkości nogi ;)
-i kilka innych pierdół :)

Auto zdało egzamin - wozi się bezproblemowo(odpukać) ;) 2.2 138KM - do GTT trochę brakuje, ale wystarczy do naprawdę sprawnego poruszania się. Auto dosłownie płynie po drodze, jest bardzo komfortowe. Z gazem nie ma żadnych problemów ;) Do wozu dostałem zeszycik z opisami wszystkich napraw od 1995 do 2009 i większością faktur/paragonów. Dostałem też normalną kierownicę od Audi, tylną klapę w kolorze nadwozia, butlę gazową w miejsce koła, drzwi pasażera i trochę innych pierdół ;)

Daję zdjęcia jeszcze za poprzedniego właściciela, w tej chwili nie ma już podkowy i chromowanej atrapy grilla. Na wiosnę dojdą jakieś ładne oryginalne alusy od Audi i to wszystko ;-)

Pozdrawiam wytrwałych, którym chciało się to przeczytać, w sobotę wrzucę jakieś fotki od siebie :-D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
rat-med5
Posty: 878
Rejestracja: 2 lutego 2010, 21:13
Lokalizacja: Mszana 44-325
Gender:

Post autor: rat-med5 »

sliczna zadbana obszerna stowka!! gratulacje!!
vino1986

Post autor: vino1986 »

ladna cygaretka... i co najwarzniejsze blacha ocynk wiec szybko nie zgnije jak nie robiona... chwal sie zdjeciami jak bedziesz mial nowe... mnie tez sie podobalo to auto kiedys... :-P
Awatar użytkownika
maciek od iwony
Posty: 1152
Rejestracja: 3 lutego 2010, 10:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciek od iwony »

Fajne auto ;-) ,lecz pod domem pewnie wolał byś by stało coś takiego np:
http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/show ... geNumber=1
Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

2,2 5garowy ??? jesli tak to pieknie brzmia :D

a ogolnie wyglada na calkiem ladna i zadbana
cyp

Post autor: cyp »

takich aut jest stosunkowo duzo w polsce porownujac do R5... na samym alledrogo jest sporo i to z takimi wypasami o jakich sie nie sni co niektorym :lol:
a swoja droga to bardzo fajne autko, tylko pokaz mi ten climatronik bo nie moge go sobie wyobrazic :mrgreen:
Elvis_Presley

Post autor: Elvis_Presley »

Wasq - tak tak 5 garów, nagram jak to fajnie bangla i wstawię na youtube'a, w sumie mam radio i głośniki całkiem niezłe ale jak na razie wolę sobie posłuchać silnika :mrgreen:

Maciek - no pewnie że bardziej wolał bym GTE, nawet tutaj w podpisie dałem że mogę się zamienić :->

Cyp - może i sporo, ale w dobrym stanie naprawdę niewiele :) Wiem bo w zeszłym roku szukałem ale zwątpiłem ;)

W sobotę będę miał w końcu wolne, więc zrobi się kilka pierdół przy aucie i przy okazji strzelę jakąś sesję zdjęciową w plenerze jeśli będzie pogoda ;) Zmienię w końcu kierownicę na oryginał, pokombinuję coś z tą tylną dokładką bo lekko pęknięta jest i może założę tą klapę co dostałem - w tej co jest na aucie mam ślad po antenie i takie małe wgniotki, ponoć zrobiły się na myjni za poprzedniego właściciela ;)

Prowadzi ktoś jeszcze dystrybucję rameczek klubowych pod tablice? :mrgreen:

I chociaż polubiłem bardzo tą maszynkę to mam nadzieję, że podczas MG2010 Audica zostanie we Wrocku a pod Kielcami zagości GTE... ;-)

Zapomniałem o naklejce pt. "Elvis żyje" :mrgreen: Jeśli ktoś wie gdzie można nabyć to proszę o kontakt :)
Adi

Post autor: Adi »

całkiem ładne audi swego czasu tez mnie kreciły
Sweeper

Post autor: Sweeper »

fajne autko - tylko ta kierownica wygląda jak z poldolota ;)
Elvis_Presley

Post autor: Elvis_Presley »

Kierownica w tygodniu zostanie zamontowana taka:

Obrazek

Jest jednak problem w postaci pęknięcia obszycia na górnej części kierownicy, wygląda to tak:

Obrazek

Da się to porządnie zrobić samemu w warunkach domowych czy lepiej udać się do jakiegoś zakładu? No i ile może taka przyjemność kosztować? ;)

Dzisiaj pierwsza awaria - spryskiwacze się na mnie obraziły :mrgreen: Zobaczę po południu co to może być(płyn jest, jeśli ktoś pyta :-D ). Jakąś ładną sesję zrobi się jutro bo dzisiaj planuję wypolerować autko z okazji jego 21 urodzin i będę padnięty ;-)
vino1986

Post autor: vino1986 »

Elvis_Presley pisze:Zobaczę po południu co to może być(płyn jest, jeśli ktoś pyta :-D )
podepnij bezposrednio silniczek od spryskiwacza do aku i sprawdz czy kreci i czy pompuje plyn... jak nie to moze przyczyna lezec tez w przelaczniku... bo znajac zycie bezpieczniki posprawdzales :?: :roll:

u mnie w alpie tez nie pryska a silniczek kreci... co moze byc :?: czy tam sa jakies lopatki ktore pompuja plyn i maja juz takie luzy ze nie ma sily pompowac plynu do gory :?:
Elvis_Presley

Post autor: Elvis_Presley »

Silniczek zaczął pracować spowrotem, problem w tym że nie bardzo ma ochotę psikać na szybę i tylko tak sobie posikuje jak by nie miał siły. W sumie koszt nowego to jakieś 24zł więc nie będę dziadował i sobie wymienię ;-)

Polerka zrobiona ale jest już ciemno więc nie będę się bawił w zdjęcia, jutro skoczę gdzieś w plener i się pofoci :D
Elvis_Presley

Post autor: Elvis_Presley »

Buźka za mojej kadencji:

Obrazek

Prawda, że lepiej bez tej chromowanej ramki? :mrgreen:

Z technicznych rzeczy to wymieniłem dzisiaj poduszki kolumn McPhersona i amortyzatory z przodu - jeździ się teraz jeszcze lepiej ;) W tygodniu musiałem też zmienić taki zaworek przepustnicy bo stary się zes*ał ze starości i sikał płynem. Jeszcze trochę zabawy i będę mógł ją pokazać w całości :-D Obszywanie pękniętych szwów na wcześniej pokazanej kierownicy w toku, koszt 30zł ;)
Elvis_Presley

Post autor: Elvis_Presley »

Troszkę mi temat upadł, Audi aktualnie jest sobie bez gazu - instalacja będzie przerabiana na BLOS, więc jak na razie autko śmiga tylko a benzynie. Z grubszych imprez to wymieniłem pompę paliwa, niedługo czeka mnie czyszczenie baku. Wymieniłem też kierownicę, na taką od Audi B3/B4 Coupe :)


Obrazek

Ogólnie nie udzielam się na forum za bardzo, bo zawalony troszkę jestem. Napiszę tylko, że udało mi się dostać coś na czym bardzo mi zależało i co powinno Wam się na pewno spodobać, ale o tym w następnym odcinku... :)
Robcio_GTT

Post autor: Robcio_GTT »

Czyżby R5 GTE :?: ;-)
ODPOWIEDZ