Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Opcja pomógł

Pytania, spostrzeżenia dotyczące działania klubowego forum.

Moderator: Moderatorzy

cyp

Post autor: cyp »

ja chciałbym przyznać taki punkt Sweeperowi, ale jak narazie w mojej sprawie nic sie nie zmienilo http://www.forum.renault5.pl/viewtopic. ... c&start=45
żuwik

Post autor: żuwik »

Czy to ja wywołałem tę kłótnię o składki? ;)
unikorn pisze:
żuwik pisze:szkoda tylko że ta opcja trochę kłóci się z regulaminem
...którym?
No chyba wyraźnie napisałem? Z tym, że nie powinno się otwierać nowych tematw a kontynuować stare - uzasadnienie w poście poniżej cytowanego tekstu...
unikorn

Post autor: unikorn »

Nie kłóci się tylko może wprowadzić zamieszanie. Regulamin (krótka lista kilku zasad, której większość ma problem ze znalezieniem) nie wskazuje na to by nie pisać nowych tematów gdy istnieje stary o podobnej treści. Chyba że jako weteran forum wskażesz mi taki, który by te zasadę regulował... szukałem nie znalazłem, jeśli istnieje, mea culpa.

W odpowiedzi na Twoje żuwiku pytanie. Nie wywołałeś kłótni o składki. Nikt jej nie wywołał bo nie ma żadnej kłótni. Jest tylko wątły OT na temat składek, który powstał w odpowiedzi na zastosowanie "pomugów". Proponuję ten OT zakończyć.
lodoo
Posty: 6713
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

unikorn pisze:nie do końca. Bo przed samą miedzianą było by to raczej niedobre, nie którzy mogli by nie chcieć płacić wiedząc ze i tak nie dostaną nagrody :|

Oznaczało by to wprowadzenie OBOWIĄZKOWYCH SKŁADEK ROCZNYCH za członkostwo w klubie :P
przecież nie byłoby składki dodatkowej na tą nagrodę... składka na zlot tyle i tyle i koniec... tak jak zawsze... tym tokiem myślenia - po co ktoś ma płacić za zlot jak jest tam konkurencja sprawnościowa, a ktoś ma skręconą kostkę...
bez sensu rozumowanie...

a może ktoś doceniłby wkład admina? utrzymanie serwera kosztuje... gadżety też... zlot też... ale tak corey... lepiej byś szarakiem i za nic nie płacić bo po co... inni zrobią, a ty wysępisz co chcesz i grosza nie zapłacisz... a na zloty i tak nie jeździsz to co Cię to obchodzi... brawo jasiu...
unikorn

Post autor: unikorn »

Lodoo pisze:przecież nie byłoby składki dodatkowej na tą nagrodę... składka na zlot tyle i tyle i koniec... tak jak zawsze... tym tokiem myślenia - po co ktoś ma płacić za zlot jak jest tam konkurencja sprawnościowa, a ktoś ma skręconą kostkę...
bez sensu rozumowanie...
Pozwolę sobie nie zgodzić się.

Składka nie będzie "taka jak zawsze" prawdopodobnie wzrośnie bo cudem pieniążków nie rozmnożymy, chyba że zrezygnujemy z innej nagrody na rzecz laureata "pomugów".

Nie wiem, które rozumowanie uważasz za bezsensowne? To że, ludzie kombinują, czy to że w taki właśnie sposób?
A uwierz mi, ludzie kombinują na różne sposoby... wiem coś o tym.
wsmpw

Post autor: wsmpw »

unikorn pisze:A uwierz mi, ludzie kombinują na różne sposoby... wiem coś o tym.
montują umywalki zamiast muszli :D
unikorn

Post autor: unikorn »

Prawie... leją do umywalek bo po co wydawać kasę na pisuar a z kibla się chlapie i więcej wody zużywa. A dupę ciężko posadzić.
corey16

Post autor: corey16 »

Lodoo nie chodzi o to żeby się od czegokolwiek wymigac, Uni chce dla forum dobrze i chwała mu za to ale trzeba popatrzeć na to tak że jeżeli chcecie opłaty za korzystanie z forum to Ci co są w klubie i chcą być zapłacą ta składkę oczywiście jeżeli jest ona w miarę rozsądna. Natomiast zwykły użytkownik forum stwierdzi mam to gdzieś dlaczego mam płacić za korzystanie zforum jak na zlot nie pojadę a jak nawet nagrody nie zgarne. może doprowadzić to do tego że będziemy mieli tylko stała ekipę a nowy nie będzie się logował bo nie chce płacić, ma to też swoje dobre strony bo nie będzie pytających o wszystko i znikających po 3 postaci. Nie mamy też rozgraniczenia pomiędzy klubowiczów a użytkowników forum. A co zlotów to na miedzianej byłem i za rok też jadę, to Ciebie nie było choć myślałem że w końcu Cię poznam. A powiedz co wysepilem nie płacąc? Nie rozumiem, płaciłeś za coś za mnie?
Sweeper

Post autor: Sweeper »

Corey16 pisze:jeżeli chcecie opłaty za korzystanie z forum to Ci co są w klubie i chcą być zapłacą ta składkę oczywiście jeżeli jest ona w miarę rozsądna
chyba muszę zdementować pewne pogłoski
NIGDY NIE POBIERAŁEM OPŁATY ZA SERWER/DOMENĘ I POBIERAĆ NIE BĘDĘ
strona jest na moim utrzymaniu finansowym - do tego się zobligowałem przejmując R5KP po Paullusie

swego czasu był pomysł związany ze zbieranie składek, ale:
1. tylko po oficjalnej rejestracji klubu (RLKP właśnie to zrobiło)
2. składka w kwocie 20 pln (taki był projekt) miała pokrywać koszty wyprodukowania karty członkowskiej oraz 5 pln miało iść na utrzymanie serwera
członek klubu miałby również dostęp do opracowań technicznych i być może Dialogysa on-line (z tego co wiem to chyba się już pojawił w sieci)
3. karta członkowską miała być jednocześnie kartą rabatową w określonych miejscach po podpisaniu stosownych umów (np sieć ASO Renault, sklepi InterCars, etc.)
to był tylko projekt który jak wiadomo nie został nigdy zrealizowany (a szkoda)

na obecną chwilę obowiązuje system wolnych datków który pokrywa w niewielkim stopniu (nie jest to nawet 5%) koszty organizacji zlotu w Miedziance
lodoo
Posty: 6713
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

amen ;-)

unikorn.... to ja zapłacę 20zł więcej składki za ten dodatkowy medal czy co tam... :-/
bo jak 30 osób się dorzuci przy okazji zlotu po niecałym 1zł to faktycznie tragedia będzie...
straszna różnica... 30zł czy 30,70zł...
Piotrek
Posty: 992
Rejestracja: 5 lutego 2010, 01:35
Lokalizacja: Morawica k.Kielc
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

a może powrócić do tego projektu??
tel. 694-451-356
Obrazek
lodoo
Posty: 6713
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

taaa i 3/4 forum się obrazi, bo musi się dostosować i w ogóle jak to możliwe, ze coś ktoś od nich chce....
próbowaliśmy... szkoda nerwów...
ale ja jestem za...
zawsze mówiłem, że lepiej by było razem na forum 30 stałym klubowiczom + od czasu do czasu ktoś by doszedł, komu na prawdę zależy..., niż 300 nowym... to jest klub (a raczej był), a nie portal społecznościowy...
Wloczykij

Post autor: Wloczykij »

Zgadzam się z Lodem... chociaż jestem tu nowy, nie udzielam się i możecie mnie nie słuchać ale myślę że on ma racje. Powinno się najpierw ustalić czy będą przyznawane nagrody na zlocie za pomógł/pomogła, jeśli tak to ustalić dodatkową opłatę bo przecież nic nie bierze się z księżyca. Aha... mi na przykład tez zależy być tu na stałe, pytać, kiedy mogę odpowiadać,zrzucać się bez żadnego ale i kiedyś przyjechać na zlot.
żuwik

Post autor: żuwik »

O jeja cała afera o przyznawanie nagród za "pomógł"? Przecież to tak jak Lodoo czy Sweep pisze (nie chce mi się lookać stronę wcześniej) jakieś 70gr od łebka. To kilka tabletek witaminera.

Co do składek to nie wiem czy mają sens w obecnej formie, bo nie ma na co się składać. Choć osobiście uważam, że wszyscy korzystający powinni się niejako poczuwać do utrzymania serwera wbrew temu co Sweep pisze. Łatwo mi pisać, bo od czerwca wychodziłem na zero a teraz jestem drugi miesiąc na bezrobociu, więc choćby mnie przypalali nikt kasy ode mnie nie wyciągnie :lol: ale jak znajdę robotę to nie poskąpię na puchar, którego i tak nie dostanę, bo nie mam r5 ;) To jak stawianie komuś piwa. Oczywiście niektórzy postawią piwo tylko dorodnej samiczce licząc na względy, a są i tacy, którzy piwo postawią kumplowi bo sami pić nie chcą a go lubią :D
unikorn

Post autor: unikorn »

Dobra, nie mądraluj. O 5 wiesz więcej niż nie jeden z nas. Faktycznie nie ma na co się składać i dla tego nie ma żadnych składek. Koniec.
Zablokowany