Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

kasowanie kont klubowiczów

Pytania, spostrzeżenia dotyczące działania klubowego forum.

Moderator: Moderatorzy

Robcio_GTT

Post autor: Robcio_GTT »

skoro automat działa bez zarzutu, to dlaczego ktoś kto logował się ostatni raz we wrześniu 2009 i napisał jednego posta nadal ma aktywne konto :?:
takich osób jest kilka ...
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Sweeper pisze:a ja wam powiem tylko tyle - idźcie się poskarżyć mamie

automat działa bez zarzutu...
No chyba tylko, skoro administrator ma to w dupie...

Skoro automat działa tak "bez zarzutu" to który punkt złamał Dober i czemu dzieje się to po raz kolejny?

W czym przeszkadza większa liczba użytkowników forum?
Sweeper

Post autor: Sweeper »

w tym, że będzie zarejestrowanych 150 bezimiennych userów którzy chcieli tylko przejrzeć jakiś temat który wymagał logowania
automat można również wyłączyć - nie widzę przeszkód
można również ustanowić inne zasady usuwania kont

z jednym zastrzeżeniem - ja wykonam, ale zorganizują się w temacie sami klubowicze
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

KTÓRY PUNKT TWOJEJ LISTY SPEŁNIŁ DOBER ŻE USUNĄŁEŚ JEGO KONTO?
Sweeper

Post autor: Sweeper »

ja nie usunąłem jego konta - jest to automat
żeby sprawdzić który punkt spełnił musiałbym sprawdzić logi serwera w które widełki się załapał
Awatar użytkownika
rat-med5
Posty: 878
Rejestracja: 2 lutego 2010, 21:13
Lokalizacja: Mszana 44-325
Gender:

Post autor: rat-med5 »

Sweeper pisze:żeby sprawdzić który punkt spełnił musiałbym sprawdzić logi serwera w które widełki się załapał
ja myślę że powinieneś to teraz zrobić bo coś tu nie gra!!
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Proszę o sprawdzenie!
Sweeper

Post autor: Sweeper »

jeżeli myślicie, że będę przeglądał teraz logi serwera z ostatniego miesiąca celem zaspokojenia waszej ciekawości to chyba jesteście niepoważni

dober zrobił posta i update w dziale ogłoszenia
na tym dziale jest automat wywalający ogłoszenia po 30 dniach od ostatniej wiadomości i dlatego pomijany jest przy zliczaniu przez automat usuwający userów
Kabar pisze:Heh, rzeczywiście:

Użytkownik: iggypop
Dołączył: 4 Wrzesień 2009, 07:39
Ostatnia wizyta: 13 Wrzesień 2009, 11:16
Posty: 1


Czyli gość napisał 1 post, ostatnio był na forum kilka miesięcy temu a mimo to Sweeper konta mu nie skasował.

Jak widzę jest takich więcej, np:


Użytkownik: zawaś
Dołączył: 24 Lipiec 2009, 12:18
Ostatnia wizyta: 24 Lipiec 2009, 12:41
Posty: 1

Hmm...
vino1986 pisze:nastepny jeszcze lepszy...
bob3ks
dolaczyl : 2009-08-03, 18:18
ostatnia wizyta : 2009-08-03, 18:29
iiiiii posty az : 1
może nie jestem biegły z matematyki, ale czy te osoby nie podpadają pod pkt. 4
4. Którzy nie odwiedzili forum przez ostatnie 60 dni, z wyjątkiem użytkowników zarejestrowanych przez ostatnie 180 dni

mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie Wasze wątpliwości związane z działaniem automatu
i wracam ponownie do tematu zmiany jego parametrów brzegowych lub wyłączenia niektórych punktów

TO KLUBOWICZE DECYDUJĄ JAK ON DZIAŁA I MAJĄ WPŁYW NA JEGO ZMIANĘ

czekam zatem na konkrety zamiast bezproduktywnego narzekania
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Sweeper pisze:musiałbym sprawdzić logi serwera w które widełki się załapał
Sweeper pisze:jeżeli myślicie, że będę przeglądał teraz logi serwera z ostatniego miesiąca celem zaspokojenia waszej ciekawości to chyba jesteście niepoważni
Najlepszy admin to taki któremu nie chce się nic robić, a jak się coś spierdoli to też nic nie zrobi żeby to naprawić. Gratulacje!! Mianuję Cię WIELKIM ADMINEM MIESIĄCA!

Od kiedy klubowicze decydowali o usuwaniu kont?

Bezproduktywna to jest Twoja praca, a nawet więcej, destruktywna...

Ja jestem za:

Ręcznym, przemyślanym usuwaniem użytkowników. Przykładowo takich jak podaliśmy w przykładach w tym temacie.

Nieusuwaniem ogłoszeń z działu sprzedam. Ogłoszenia nieaktualnie są zamykane przez moderatorów i to wystarczy.
Archiwum ogłoszeń w niczym nie przeszkadza, a pozwala wrócić i przejrzeć stare ogłoszenia, albo skopiować i ponowić.

Precz z gównianymi automatami!! :mrgreen:


PEACE!!
Sweeper

Post autor: Sweeper »

Kabar pisze: Bezproduktywna to jest Twoja praca, a nawet więcej, destruktywna...
chętnie przekażę dane z serwera ze stroną i bazą forum nowemu adminowi
możesz zrobić stosowne referendum za odwołaniem mnie ze stanowiska admina i wyznaczeniem nowego który przeniesie forum na nowy serwer
Kabar pisze:Ręcznym, przemyślanym usuwaniem użytkowników. Przykładowo takich jak podaliśmy w przykładach w tym temacie.
już raz to przerabialiśmy, automat nie wziął się znikąd
miesięcznie wylatuje 60-80 userów - nie widzę tutaj innej możliwości jak automat

ręczne usuwanie ma tylko ten plus, że niezostanie usunięta osoba która np działała aktywnie na forum przez 2 lata a potem z jakiś powodów przestaje regularnie je odwiedzać
temat również był już przerabiany i nie potrzebujemy "kont widmo" a aktywnych użytkowników
to nie klub weterana, a R5KP
Kabar pisze:Nieusuwaniem ogłoszeń z działu sprzedam. Ogłoszenia nieaktualnie są zamykane przez moderatorów i to wystarczy.
Ogłoszenia są usuwane po 30 dniach od napisania ostatniej wiadomości w danym temacie
można ten okres również wydłużyć
moderatorzy mają wystarczające obłożenie pracą, a wariant z zamykaniem ogłoszeń przez modów również był przerabiany i jaki był efekt niektórzy pamiętają
dober

Post autor: dober »

"dober zrobił posta i update w dziale ogłoszenia
na tym dziale jest automat wywalający ogłoszenia po 30 dniach od ostatniej wiadomości i dlatego pomijany jest przy zliczaniu przez automat usuwający userów"

no to czegoś nie rozumiem, czyżby dział ogłoszenia był odrębną częścią forum R5KP ?
skoro ktoś własnie w tym dziale głównie się porusza przez ostatni czas to z jakiej racji jest usuwany ? udziela odpowiedzi innym na pytania związane z ogłoszeniem czyli jest AKTYWNY ! więc skąd takie ustawienie ???
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Czyli jak widać, zgłaszajcie pomysły, byle były takie same jak moje i nic nie zmieniały...
Sweeper

Post autor: Sweeper »

dober pisze:to z jakiej racji jest usuwany ? udziela odpowiedzi innym na pytania związane z ogłoszeniem czyli jest AKTYWNY ! więc skąd takie ustawienie ???
tego nie jestem pewien do końca, ale wygląda na to, że działania obu automatów wykluczają się w pewnym zakresie (np zliczania postów) dlatego automat usuwający userów pomija fora objęte automatycznym czyszczeniem
Kabar pisze:Czyli jak widać, zgłaszajcie pomysły, byle były takie same jak moje i nic nie zmieniały...
twoje uwagi naprawdę spływają po mnie jak po kaczce
jeżeli przeszkadza Ci sposób w jaki administruje forum to kilka postów powyżej wskazałem Ci rozwiązanie problemu
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Sweeper pisze:twoje uwagi naprawdę spływają po mnie jak po kaczce
Wiem że spływają. Generalnie od dłuższego czasu widzę że masz wszystkie uwagi dot funkcjonowania forum głęboko w...
Temat usuwania kont poruszyłem w czasach jak jeszcze byłem junior adminem, ale temat został przez Ciebie olany...
Sweeper pisze:tego nie jestem pewien do końca
Ty nie jesteś pewien? WIELKI ADMIN MIESIĄCA czegoś nie wie?
Awatar użytkownika
maciek od iwony
Posty: 1152
Rejestracja: 3 lutego 2010, 10:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciek od iwony »

Kabar jak ci się nie podoba to co Sweeper robi to zrób to co proponuje,
Sweeper pisze:
chętnie przekażę dane z serwera ze stroną i bazą forum nowemu adminowi
możesz zrobić stosowne referendum za odwołaniem mnie ze stanowiska admina i wyznaczeniem nowego który przeniesie forum na nowy serwer
a taką gadką wprowadzasz tylko niepotrzebne zamieszanie-niestety
Takie jest moje zdanie .
Pozdrawiam
Zablokowany