Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

kasowanie kont klubowiczów

Pytania, spostrzeżenia dotyczące działania klubowego forum.

Moderator: Moderatorzy

dober

kasowanie kont klubowiczów

Post autor: dober »

W końcu nie wytrzymałem i zdecydowałem się zabrać głos w tej sprawie. Chodzi o usuwanie "nieaktywnych" kont klubowiczów. Sprawa niby jasna i zrozumiała, ale do jasnej cholery nie po 5 dniach niewchodzenia na forum !!
Kilkakrotnie miałem usunięte konto, ale godziłem się z tym faktem bo zdażyło mi się, że nie byłem ponad miesiąc, a kiedyś nawet dłużej. Jednak po 5 dniach urlopu chcę wejść na swoje konto i tu lipa już go nie ma. Tak więc pytam szanownego SWEEPERA, czy forum należy traktować jak robotę (czytaj pracę) i każdego dnia należy podbić kartę proacownika bo jak nie to cię zwolnią ??!!
To jest NASZE forum, a nie czyjeś królestwo, w którym może robić co mu się podoba i usuwać ludzi w dogodnym dla siebie momencie. Przecież jakieś zasady obowiązują i jest lub jeżeli nie ma określonego czasu nieaktywności po której należy się liczyć z usunięciem to uzgodnijmy to i się tego trzymajmy !!
Jestem z klubem od samego początku, jak również kilku innych dobrze mi znanych kolegów i nasz staż o czymś świadczy, ale ciągłe rejestrowanie się i ropoczynanie od poczatku zaczyna mnie już pożądnie wk... denerwować i powoli mam dość. Szczególnie jak ktoś nowy chcący kupić jakąś część mówi mi że po ilości postów widzi że jestem tu nowy i ma obawy czy zakupiona część do niego przyjdzie bo różnie to bywa - paranoja !! ALE TO DZIĘKI naszemu panu SWEEPEROWI.

Liczę że ktoś się tu ogranie i zrobi z tym porządek bo na innych forach nie spotkałem się z takim bałaganem w tej kwestii.
dober

Post autor: dober »

otrzymałem następującą informację od Sweepera:

W celu zachowania porządku na naszym forum został aktywowany system usuwania kont spełniających przynajmniej jedno z kryteriów:

1. Usuwamy użytkowników bez postów z wyjątkiem użytkowników zarejestrowanych przez ostatnie 60 dni

2. Nigdy nie zalogowanych, z wyjątkiem użytkowników zarejestrowanych przez ostatnie 30 dni

3. Którzy nie dokonali aktywacji konta, z wyjątkiem użytkowników zarejestrowanych przez ostatnie 30 dni

4. Którzy nie odwiedzili forum przez ostatnie 60 dni, z wyjątkiem użytkowników zarejestrowanych przez ostatnie 180 dni

5. Którzy piszą mniej niż 1 post na 30 dni, z wyjątkiem użytkowników zarejestrowanych przez ostatnie 60 dni

6. Którzy nie napisali żadnego postu i nie logowali sie przez ostatnie 60 dni, z wyjątkiem użytkowników zarejestrowanych przez ostatnie 180 dni

Jeżeli twoje konto spełnia conajmniej jedno z wyżej wymienionych kryteriów musisz się liczyć z tym, że zostanie ono usunięte.
dober

Post autor: dober »

w takim razie pytam się: DLACZEGO USUNIĘTO MI KONTO skoro nie naruszyłem żadnego z powyższych punktów ?? !!

śmiech na sali
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Niestety, sytuacja powtarza się któryś raz. Kiedyś pamiętam, Sweeper usunął chłopaka który dzień czy dwa wcześniej napisał posta na forum.
Jak widać, Sweeper wniosków nie wyciągnął i sytuacja się powtarza.

Władza tutaj sprawowana jest autorytarna więc nie mamy wpływu na decyzje i działania "głównego administratora".
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

może dober zrobiłeś UP, a trzeba napisać nowy temat jakiś w ciągu 30 dni...
nie wiem jak to dokładnie jest ustawione...
piszesz 1 post, może akurat ten 1 się nie zarejestrował w bazie...
a może "ktoś" Cię usunął po prostu...
spróbuj czasem napisać byle co w pogawędkach dla pewności ;-) żeby były chociaz 2 posty co miesiąc ;-)
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Lodoo, sam zerknij:
Wysłany: 12 Styczeń 2010, 11:35

http://www.forum.renault5.pl/viewtopic. ... c&start=15
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

no tak, wiem, powinno "zadziałać"
ale może jakoś gdzieś w jakiejś bazie go nie zapisało, a że był tylko 1 to konto usunęło...
dlatego mówię, żeby pisać z 2-3 dla pewności ;-)
nie wiem jak do końca działa usuwacz...
może musi być np 3 znaki w poście albo co...
może samo "UP" nie wystarczy...
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

a może by tak dodać niektórych użytkowników do "nieusuwalnych" ?
z tego co wiem, dober był w klubie i na forum od samego początku, razem z kabarem i wasq oraz carmajstrem - tak mi się wydaje ;-) może dać go na honorowego ;-) a honorowych zrobić (jeśli jeszcze nie są) nieusuwalnymi...
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Dober był "honorowy", sam go robiłem.
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

no to niech "jakiś" administrator, a nie mamy ich zbyt wielu - zrobi z tym porządek...
Awatar użytkownika
maciek od iwony
Posty: 1152
Rejestracja: 3 lutego 2010, 10:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciek od iwony »

Przypadkowo pewnie tak wyszło :-/
Awatar użytkownika
krysiun
Posty: 1660
Rejestracja: 2 lutego 2010, 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: krysiun »

Punkt 5 bez sęsu
R5 1.4 - GTT




GG: 645045
dober

Post autor: dober »

tak jak Kabar napisał - HONOROWI są usuwalni :)

jeżeli więc na decyzję o usunięciu wpływa również ilość liter to może niech Sweeper napisze ILE to wówczas będzie się bzdury pisało byle tylko konta nie wywaliło - jednak chyba nie o to chodzi by zaśmiecać forum zbędnymi literami, no ale jeżeli admin sobie życzy ...
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

sam jestem ciekaw jak to działa...
dober

Post autor: dober »

to może w ramach protestu wszyscy przez tydzień nic nie piszmy. wywali wszystkich i sweeper nie będzie miał już kłopotu z usuwaniem ;)

wkurzyło mnie to tak bardzo że nie mogę pozbyć się sarkazmu :-x
Zablokowany