Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

kasowanie kont klubowiczów

Pytania, spostrzeżenia dotyczące działania klubowego forum.

Moderator: Moderatorzy

konradmk

Post autor: konradmk »

Kasowanie kont ma na celu utrzymanie elitarności klubu. Musicie się zastanowić jaki profil ma to forum. U nas to działa z powodzeniem, ale taki od początku był zamysł, przy czym userów nie usuwa automat tylko admin. Dzięki Bogu po 5 latach mamy 130 userów, z czego ok 60 to klubowicze.
unikorn

Post autor: unikorn »

z całym szacunkiem... no i?
konradmk

Post autor: konradmk »

gdzieś pojawił się głos, że trzeba usuwać konta żeby nie było 1800 userów, podaję przykład, że można to uzyskać w trybie manualnym :)
vino1986

Post autor: vino1986 »

po pierwsze wychodzi na to Dober ze musisz pisac byle co w jakim kolwiek temacie nawet dzien dobry co jakis czas zebys nie byl znow usuniety z forum... po drugie mysle ze mozna jeszcze cos w rodzaju ostrzezenia wysylac przed skasowaniem nie wiem 2 czy 3 dni wczesniej... i po trzecie pomysl Zuwika z osoba ktora pilnuje logowania sie roznych osob i np podejmuje krok usuniecia recznie usera z adminem byl by trafiony... bo wtedy uniknelo by sie calej tej sprzeczki jak by ktos recznie to robil... a automat od ogloszen moze byc tylko zeby mial czas nie 30 dni tylkoconajmniej 60...
lodoo
Posty: 6713
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

konradmk pisze:Kasowanie kont ma na celu utrzymanie elitarności klubu. Musicie się zastanowić jaki profil ma to forum. U nas to działa z powodzeniem, ale taki od początku był zamysł, przy czym userów nie usuwa automat tylko admin. Dzięki Bogu po 5 latach mamy 130 userów, z czego ok 60 to klubowicze.
taki był zamysł 2 lata temu przy wprowadzeniu składek i listy klubowej i poza pojedynczymi wybrykami to w miarę działa...

dla mnie jest ok :-P mogłoby nawet wcześniej usuwać... po miesiącu bez logowania komunikat na maila : masz 3 dni na zalogowanie się na forum albo konto będzie usunięte i już...
żadnych warunków więcej bym nie dawał... ewentualnie dla osób z dużym stażem (np 1000 postów i 2 lata na forum) czas to 2 miesiące...
i możliwość zawieszenia usunięcia - np ktoś ma wyjazd do RPA na rok ale wróci - daje info sweeperowi, że na jakiś czas nie może być na forum i żeby nie usuwać...

z całym szacunkiem do dobera (z resztą jako w pełni zasłużony HONOROWY już go to nie dotyczy ;-) ) - mam tu na myśli głównie innych poszukiwaczy informacji i sprzedawczyków - ale jak się jest na forum klubowym wyłącznie w celach handlowych albo żeby za frajer się coś dowiedzieć i narka - to sorry ==> wyjazd...
Sweeper

Post autor: Sweeper »

konradmk pisze:Kasowanie kont ma na celu utrzymanie elitarności klubu. Musicie się zastanowić jaki profil ma to forum. U nas to działa z powodzeniem, ale taki od początku był zamysł, przy czym userów nie usuwa automat tylko admin. Dzięki Bogu po 5 latach mamy 130 userów, z czego ok 60 to klubowicze.
taki był zamysł również działania naszego automatu
i jak już wspominałem można zrezygnować z kilku punktów, i zostawić np tylko:

1. Usuwamy użytkowników bez postów z wyjątkiem użytkowników zarejestrowanych przez ostatnie 60 dni

2. Nigdy nie zalogowanych, z wyjątkiem użytkowników zarejestrowanych przez ostatnie 30 dni

3. Którzy nie dokonali aktywacji konta, z wyjątkiem użytkowników zarejestrowanych przez ostatnie 30 dni
Lodoo pisze:komunikat na maila : masz 3 dni na zalogowanie się na forum albo konto będzie usunięte i już...
żadnych warunków więcej bym nie dawał... ewentualnie dla osób z dużym stażem (np 1000 postów i 2 lata na forum) czas to 2 miesiące...
i możliwość zawieszenia usunięcia - np ktoś ma wyjazd do RPA na rok ale wróci - daje info sweeperowi, że na jakiś czas nie może być na forum i żeby nie usuwać...
takie rzeczy to już grubsza sprawa - trzeba przerobić parę skryptów forum

prędzej widzę rozwiązanie w grupach, ale tutaj rozbijamy się o to co napisał konradmk i Lodoo - takie rozwiązanie wymagać będzie podziału na elitarną część klubu która interesuje się życiem klubu i współtworzy na zasadzie partnerstwa i całą resztę

osobiście wybrałbym elitarność (a typować chyba nie trzeba - widać po zlotach)
wolę 60 osób które interesuje przyszłość klubu i współdziałają w jego rozwoju niż obecny stan w którym mamy 250 userów i nic z tego nie wynika ale tak jak napisałem to tylko moje prywatne zdanie a głos decydujący ma w tej sprawie WasQ
dober

Post autor: dober »

żuwik - nie płaczę tylko postanowiłem po kilkukrotnym rejestrowaniu się od nowa naświetlić problem bo do tej pory siedziałem cicho, ale w końcu miałem tego dosyć. i jeszcze jedno, nie poruszyłem tematu tylke ze swojego powodu tylko słyszałem o kilku podobnych przypadkach więc wypadało w końcu poruszyć temat i coś zadziałać/zmienić w tej kwestii.

pomysł wysunięty przez kolegów odnośnie ustawienia opcji wysyłania maili np. 3 dni przed planowanym usunięciem konta celem podjęcia dezycji czy ktoś chce dalej być członkiem klubu czy już mu się znudziło uważam za BARDZO DOBRY, jednak jeżeli wymaga to wiekszej pracy to chociaz wydłużyć okres lub połączyć R5KP z działem giełdowym
Ostatnio zmieniony 21 stycznia 2010, 23:24 przez dober, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

przypomne tylko ze serwer KLUB ma za DARMO !! miejsce udosteponia nam Sweeper

Sweeper to nie Nasa zeby miec gigaliony terabajtow dyskow wiec niestety czystka wsrod niewaznych zajmujacych miejsce kont musi byc
lodoo
Posty: 6713
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

ja zawsze byłem za elitarnością ;-)
można by zrobić grupę KLUBOWICZ i taką grupę zrobić usuwalną po roku (bo niektórzy z listy klubowej zniknęli dawno temu tak czy tak...), a resztę 30 dni bez logowania, mail 3 dni przed i baj baj maszkaro ;-)

szybko łatwo sprawnie sprawiedliwie ;-)
żuwik

Post autor: żuwik »

vino1986 pisze:po pierwsze wychodzi na to Dober ze musisz pisac byle co w jakim kolwiek temacie nawet dzien dobry co jakis czas zebys nie byl znow usuniety z forum...
Rozumiem że Ty tak robisz skoro masz jeszcze konto?

Mnie nie było 2 miesiące i jakoś konto mam.
unikorn pisze:Kiedyś to najgorliwsi użytkownicy tego forum mieli przynajmniej R5.
Kiedyś, jak miałem R5, to o Tobie tu jeszcze nie słyszeli.
dober pisze:żuwik - nie płaczę tylko postanowiłem po kilkukrotnym rejestrowaniu się od nowa naświetlić problem bo do tej pory siedziałem cicho, ale w końcu miałem tego dosyć.
Wg mnie zaczyna się od zwrócenia uwagi, że coś jest nie halo. A nie uzbierać w sobie jak w baloniku a potem nagle pękać z falą jadu i soli do człowieka, dzięki któremu masz gdzie wyrażać swoje żale. Nie sądzisz?
Robcio_GTT

Post autor: Robcio_GTT »

A kim jest użytkownik teddtedd ?
Jest w honorowej, a nie znam...
Sweeper

Post autor: Sweeper »

już nie jest
unikorn

Post autor: unikorn »

żuwik pisze:
Kiedyś, jak miałem R5, to o Tobie tu jeszcze nie słyszeli.
Łoochooo aleś weteran, co potwierdza że to klub starych prierdzieli, którzy z sympatyką do modelu Renault 5/Super 5 mają niewiele wspólnego, przyłażą tu żeby powylewać swoje żale i wyładować nagromadzoną złość z ponurej rzeczywistości i ponabijać z innych. Oczywiście są wyjątki, które można policzyć na palcach jednej ręki niestety.

To forum było kiedyś za je biście technicznie rozbudowane. Od jakiegoś czasu przybywa tylko postów wyrażających czyjeś zasrane niezadowolenie z jakiegoś beznadziejnie głupiego powodu. Pełno krytykantów i naśmiewaczy, wystaw nos to Ci go utrą.

Usunięcie konta dobera było nie umyślne ale do niektórych nie może to dotrzeć a inni mają to kompletnie w dupie. I zamiast ustalić konkrety jadą sobie po rajstopach.

I jeszcze jedno, używając liczby pojedynczej pisałem to do każdego z osobna, nie jako moderator ale jako osoba, która potrafi się nad sobą zastanowić. Sam przepraszam jeśli kogoś powyższym tekstem uraziłem bo doskonale wiem o tym, że czasami potrafię zrobić coś bez zastanowienia co wydaje mi się słuszne a innym zawadza albo nawet ich boli. Polecam nim zaczniesz kogoś obrzucać gównem i kamieniami, sprawdź czy sam jesteś bez skazy. Może następnym razem zanim naciśniesz przycisk wyślij, przeczytasz swój post dwa razy i zastanowisz się jak byś się czuł gdyby ktoś Ci tak nawsadzał.

Zróbcie sobie ankietę albo piszcie w wyładowaniach emo ;P albo na SB jak was to rajcuje ja ten nie idący donikąd wątek zamykam.
Zablokowany