Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

głośniki SONY XS-F1026SE

O wszystkim i o niczym...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
michaeel
Posty: 38
Rejestracja: 24 lutego 2010, 09:44
Lokalizacja: Kraków

głośniki SONY XS-F1026SE

Post autor: michaeel »

Kupiłem wczoraj głośniki

http://www.sony.pl/product/ics-f-series ... xs-f1026se

zamontowałem z tyłu na półce w fabrycznym miejscu (w drzwiach przednich nie mam otworów)

Grają koszmarnie. Gorzej niż jakiś stary S-TRONIC który nie miał żadnych oznaczeń i widać było że stary. Basy na +7 i praiwe ich nie słychać. Do tego słychac jakby drżenie kratek a tylnej półce.

Co może być problemem? Przecież to dobre głośniki. Radio CD mam Jakiegoś Clariona z MediaMarkt z 200zł ale nie piszcie że to wina radia.

Co mogę zrobić żeby dzwięk był lepszy? taki jak przynajmiej ze starych głośników (bez montowania starych :P )
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

poczytać jakiś poradnik car-audio...
to nie wina radia, a głośników, i przede wszystkim sposobu ich montażu...
to dobre głośniki? wolne żarty...

zrób jakieś małe pudełka na głośniki - tak żeby były SZCZELNIE zamknięte od spodu... np z laminatu, albo z cienkiej płyty mdf poklej i podwieś od spodu głośników...
żaden głośnik, choćby nie wiem jaki nie był basu bez skrzynki nie da ;-)
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

michaeel pisze:Przecież to dobre głośniki.
To Twoja opinia ;-)

Dobrze je podłączyłeś? plus/minus. Nie spodziewaj się basu po głośnikach 10 cm...
Awatar użytkownika
michaeel
Posty: 38
Rejestracja: 24 lutego 2010, 09:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: michaeel »

Podłączyć nie mogłem inaczej bo kabelki mają wtyczki wąska i szerszą a głośniki też takie blaszki węc inaczej się nie da.

Masz rację nie są lepsze skoro są gorsze od starych...

Zastanawia mnie dlaczego zwykły głośnik stary grał lepiej niż bądź co bądź nowoczesny.
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

...bo stary mógł być przystosowany do montażu otwartego (bez obudowy), a nowy pewnie nie jest...
W odpowiedniej obudowie soniak na 100% zagra dużo lepiej - zrób test - wytnij dziurę w pudełku po butach i wsadź w nią głośnik - zobaczysz jak wielka jest różnica...
A najlepiej wytnij dziury w drzwiach ;-)
carmaker

Post autor: carmaker »

sprawdz jeszcze dokładnie podłączenia mogą byc pomylone przy radiu.Prosty sposób to odpiecie jednego głośnika jesli kable sa żle podpiete to jeden głośnik bedzie grał ok a po podłączeniu drugiego robi sie lipa tzn słaby bas
jakobs18

Post autor: jakobs18 »

kabar pisze:Nie spodziewaj się basu po głośnikach 10 cm...

święte słowa ja mam z tyłu 6*9 Blaupunkt w półce z przodu pioneer 17cm w drzwiach i nawet daje rade:D:D
Awatar użytkownika
michaeel
Posty: 38
Rejestracja: 24 lutego 2010, 09:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: michaeel »

otwory w drzwiach mam, tylko w tapicerce bocznej musze wyciąć a to nie jest takie proste... no i otwory w drzwiach sa większe i znowu trzeba kombinować. E chyba sprzedam na allegro i kupie zwykły na giełdazie za 10 zł.

(carmaker) z pomylonymi kablami to musze sprawdzić....
vino1986

Post autor: vino1986 »

10 to moge polecic hertza modele dcx i ecx 100 mam w busie jedne i drugie i zapierdzielaja tak ze mala bania... a co do basu to polecam piecyk i glosnik niskotonowy w tubie albo zamknietej skrzyni... wtedy bedzie bass... a co to za clarion za 200zl :?:
Awatar użytkownika
michaeel
Posty: 38
Rejestracja: 24 lutego 2010, 09:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: michaeel »

Sory, to nie Clarion tylko jakis OVERMAX. 4SWx4 (WMA i MP3)

Zastanawiam sie czy nie sprzedać tych 10-tek. Kurde mogłem pomyśleć, poczytać i zapytac a tak to dupa i umoczyłem bez sensu 89 zł.

Sam nie wytne otorów w tapicerce, nie przeciagne przewodów, nie zamontuje bo otwory wieksze...a płacic to wyjdzie pewnie strasznie dużo. K.u.r.w.a mać...
Sylwó¶
Posty: 265
Rejestracja: 1 grudnia 2009, 12:55
Lokalizacja: Lubartów
Gender:

Post autor: Sylwó¶ »

viewtopic.php?t=8145
kopiłbyś ode mnie taki komplecik za 3 stówy i by nieźle grało bo u mnie gra to całkiem dobrze :lol: a jak chcesz zamontować głośniki to dawaj do mnie to za darmo Ci zamontuje ;P
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

gówniane radio, gówniane głośniki i gówniany montaż - i "dlaczego nie gra?"
dlaczego masz sam nie zamontować? To takie trudne kupić adaptery i przykręcić do drzwi na 4 śruby i kable wpuścić?
Jeśli tak, to sprzedaj całe "audio" i śpiewaj sobie jadąc autem... Chyba każdy szanujący się kierowca powinien mieć na tyle umiejętności, żeby zamontować sobie głośniki, tym bardziej że jest ogromna ilość materiałów na ten temat na necie :szok:
Awatar użytkownika
michaeel
Posty: 38
Rejestracja: 24 lutego 2010, 09:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: michaeel »

Czuje się zjebany. :mysli:

No w sumie racja. Ale na swoją obronę przypomnę że auto (pierwsze w życiu) mam od 24 lutego. Upłynął dopiero miesiąc jak nim jeżdżę. PO to się zalogowałem w klubie żeby poznac jak najwięcej i się nauczyć.

Sam dzięki forum rozebrałem deksę z zegarami - CAŁĄ! i nawet ją potem złożyłem. i działa.

Wczoraj miałem załamanie ale zanim pisałem ten post stwierdziłem że musze coś sam zrobić. I zrobie! Zamontowac głośniki na tylnej półce to nie problem. ale już w drzwiach i przeciągac przewody to inna bajka. Źle wytnę otowory, źle coś kupie, spierdziele i znowu koszty. Ale czasami warto posłuchać ostrej krytyki żeby się wziąć za siebie. Nie każdy musi się znać na samochodzie drogi królu postow. Chyba że forum jest tylko dla tych co się znają.

DZIĘKI! :okok:
Ostatnio zmieniony 25 marca 2010, 09:52 przez michaeel, łącznie zmieniany 2 razy.
jjmag

Post autor: jjmag »

zjeba z rana jak śmietana luzik
vino1986

Post autor: vino1986 »

michaeel pisze:Sory, to nie Clarion tylko jakis OVERMAX. 4SWx4 (WMA i MP3)
i tu masz tez odpowiedz dlaczego glosniki sony chujowo graja... :lol: one same w sobie nie sa najlepszej jakosci ale jak radio kijowe to i najlepsze glosniki nie pomoga... :)
ODPOWIEDZ