Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Rosic - Renault Vel Satis 2.2 dCi Privilege

Tutaj prezentujemy nasze auta, inne niż Renault 5

Moderator: Moderatorzy

żuwik

Post autor: żuwik »

Jaki ten przedni fotel jest..... jak to dyplomatycznie ująć..... dziwny? :D
Rosic

Post autor: Rosic »

Velka przed kolejna podróżą do PL została przygotowana do ewentualnych warunków zimowych.

Dostała zestaw opon zimowych Continental ContiWinterContact TS790.
Zestaw był używany, ale jeszcze na jakieś dwa sezony da radę. Nie ma żadnych uszkodzeń, ani nie powoduje wibracji. A cena mniejsza od nowej jednej sztuki takiej opony.
Dodatkowo też wymieniłem jedną felgę, która była trochę skrzywiona.

Obrazek Obrazek Obrazek
Rosic

Post autor: Rosic »

Up!

Vela jeszcze jeździ.
Co prawda miałem dwie awarie, ale cóż... zdarza się.

Awaria 1: Sprężyna pękła i wbiła się w oponę przy prędkości ponad 100km/h. Bardzo ciekawe uczucie jak Ci rozrywa oponę w sekundę po tym jak zauważasz, że chyba coś jest z autem nie tak. A jaki huk! Ciekawe przeżycie.
Awaria 2: Czujnik położenia wału zdechł.

Poza tym jeździ, nie zawodzi, chociaż jak się robi minusowo na dworze to wpierdala wodę :D Nie widać wycieków więc nie wiem, czy to uszczelka pod głowicą czy coś innego. Kisielu nie ma, tylko czarny nalot pod korkiem... płyn czysty, olej czysty, mocy nie brakuje, jak złapie temp to nie dymi. Nie wiem, nie wnikam na razie... ma jeździć :D

Kilka zimowych fotek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Póki co ciągle jestem Vel Satisfied, chociaż po tych ostatnich dwóch awariach miałem chwilę niepewności :D Haha...

a teraz ciekawostka wprost z motostatu:

"Twój pojazd przejechał 25 243 km i zużył 1 918 l paliwa o wartości 2 145 GBP
Zużycie paliwa: 7.42 l/100km
Inne koszty: 134.77 GBP/miesiąc 1 213 GBP na 9 miesięcy
4.80 GBP/100km 1 213 GBP na 25 243 km
Razem (paliwo i wydatki): 12.96 GBP/100km "

Droga w utrzymaniu... a do tego dojdzie jeszcze koszt wymiany turbiny jeśli w końcu dostanę za to rachunek ;P
carmaker

Post autor: carmaker »

jeśli wszystko pójdzie po myśli to w czwartek pochwale sie swoim vel dziwolągiem ;)
Rosic

Post autor: Rosic »

Zastanów się dobrze raz jeszcze :D Po przeczytaniu miliona negatywnych opinii i spotkaniu się w nimi w każdym odwiedzonym serwisie, zastanawiam się tylko kiedy mi się ta uszczelka skończy, albo wtryski zaczną lać, albo silnik eksploduje haha! :D

Poza tym pamiętaj, że auto lubi czasem żyć własnym życiem. Czasem np. czujnik parkowania się nie włączy, innym razem lusterka po rozłożeniu mają inne ustawiania, albo światła się źle wypoziomują :D hihihi Z drugiej jednak strony zawsze wszystko działa jak komputer na windowsie, jak coś pójdzie nie tak, robisz restart (dosłownie) i wszystko wraca do normy.

Kocham Renault!
A tak poważnie, to mimo wszystko jestem na razie bardzo zadowolony.
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

dobra, to teraz napisz szczerze co myślisz o tym samochodzie :rotfl:
jjmag

Post autor: jjmag »

ja z doświadczenia ostatnio wiem tylko tyle kompletne sprzęgło z nowym wysprzęglikiem to wyniosło klijenta około 1,5 koła i najlepsze z tego jest to że 2 razy trzeba było rozbierać bo nowy wysprzęglik z aso był nieszczelny i wielką łaskę robili z wymianą bo nie oni wymieniali sprzęgło
carmaker

Post autor: carmaker »

ja od wszystkich słysze: kupze se ałdi!I tak patrze na te świerzynki "kupione od dziadka z niemiec co jezdził tylko w niedziele do kościoła i przez 15lat i najezdził 150tys km" sojące w warsztatach na wymiane dwumasów wtrysków itd.W opcji był jeszcze scenic rx4 jednak o tym aucie słyszałem tyle samo negatywów co o velce.Generalnie klamka zapadła autko jedzie z belgii.Jeszcze nie trafiłem narazie na niewypał sprowadzany z tego kraju.Niewiem czemu ale belgowie jakoś bardziej dbają o samochody niż np.niemcy.Przebiegi są z regóły mniejsze to pewnie ze wzgledu na małą powierzchnie tego kraju a stan techniczny zazwyczj idealny pewnie ze wzgl. na ich wyśmienite drogi.Książka serwisowa w tej velce była prowadzona do końca.a usterki elektryki/elektroniki hmmm przy tej ilości co jest napakowane do tego auta to nie powinno dziwić.W audikach zazwyczj jest g..no nie dotatki to i niema sie co zepsuć :rotfl:
Ps.jjmag jak myslisz ile kosztuje sprzęgło do audi A4 1.9 tdi (to pytanie retoryczne- kolega wywalił ostatnio grubo ponad tysiaka)
Rosic

Post autor: Rosic »

A Lodoo, szczerze co myślę na temat Velki:

- Jest absolutnie zajebista :] Ok muszę przyznać, że z dużo starszą i o sporo większym przebiegu Safrana nie miałem żadnych problemów, a tu niestety się przytrafiają. To jednak nie jest (póki co) mnie w stanie odwrócić od zdania, że te auto jest świetne.
Jego wygoda, inność, wyposażenie i wygląd nie da się porównać do niczego innego, co można dostać w tych pieniądzach w takim roczniku.
Za każdym razem jak już jadę to zapominam o tym co jest nie tak, a mówię sobie: jak zajebiście, nie ma bata, żebym chciał się tego auta pozbyć.
Owszem kiedyś je pewnie zamienię, ale jeżeli bozia da to na C6, A8 albo Phaetona. No w grę ewentualnie będzie jeszcze wchodził Latitude.
Tyle.
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

wysoko mierzysz :-D życzę powodzenia :-) Rosic w A8 na miedzianej - to by było coś ;-)
vino1986

Post autor: vino1986 »

Rosic pisze:Owszem kiedyś je pewnie zamienię, ale jeżeli bozia da to na C6, A8 albo Phaetona.
mam dobrego znajomego elektromechanika w salonie VW-Audi w kielcach... mowi ze VW Phaeton straszna kupa i trza unikac tego auta... a A8 poleca :)
Rosic

Post autor: Rosic »

A8 2003 rok 3.0 diesel - 6500-7000 funtów... czy ja wiem czy taka wysoka miara hehe. Nowe Twingo jest droższe :p
Tak czy siak to się stanie raczej nie wcześniej niż za rok-dwa. O ile nie wrócę przypadkiem do PL :P Wtedy będę szukał 5tki haha :D
vino1986

Post autor: vino1986 »

Rosic pisze:Wtedy będę szukał 5tki haha :D
5 czy A5 :?: ;P
unikorn

Post autor: unikorn »

R5 a co
Sylwó¶
Posty: 265
Rejestracja: 1 grudnia 2009, 12:55
Lokalizacja: Lubartów
Gender:

Post autor: Sylwó¶ »

unikorn pisze:R5 a co
kiedyś zatrzymał mnie policjant i podaje do kolegi moje dane na centrale ich i mówi renault (przeczytał tak jak napisałem :lol: ) r5 a tamten że jak i co to jest a ja mu mówię że to r w nazwie to skrót od Racing :lol: i zapytał o kolor renatki a ja mu mówię że nie znam się na kolorach i nie wiem jaki to jest kolor patrzył na auto i podał temu na centrali że auto jest koloru czarnego a kolor autka to grafitowy oczywiście :radocha:
ODPOWIEDZ