Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

spawanie czym i jak

O wszystkim i o niczym...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
djmonkey
Posty: 1012
Rejestracja: 16 października 2008, 19:49
Lokalizacja: Gdynia

spawanie czym i jak

Post autor: djmonkey »

czy taka zwykła spawareczka za 300zł starczy do opspawania renówki czy koniecznie musi być migomat ?
Renault Megane 1,6 16v 110KM
Clio Turbo
Regeneracja alternatów i rozruszników

Tylko Renault
wsmpw

Post autor: wsmpw »

hehe co kolega powiedział za drogo że sam chcesz próbować :D
musi raczej być półautomat
Awatar użytkownika
djmonkey
Posty: 1012
Rejestracja: 16 października 2008, 19:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: djmonkey »

nie poprostu musiałbym czekać 2 miechy aby mi obspawał renate za friko a tak przynajmniej będzie szybciej i w końcu nauczę porządnie spawać :)
Renault Megane 1,6 16v 110KM
Clio Turbo
Regeneracja alternatów i rozruszników

Tylko Renault
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Bardzo słusznie podejście, sam szukam spawarki i też będę działał przy mojej :)
carmaker

Post autor: carmaker »

co do migomatu nie kupuj poniżej 160 A raczej polecam wogóle 180 wzwyż te słabsze to smarkają a nie spawają ,dobry mig to inwestycja na lata i nie warto oszczędzać paru stówek mój śmiga 10 lat na okrągło.Zwróć szczególną uwage na to żeby posiadał długie przewody spawalnicze nie trzeba jezdzić tyle po garażu i żeby w zestawie była butla bo to dodatkowe koszty.Można tez kupic bezbutlowy do spawania z drutem samoosłonowym ale nie działa tak dobrze a drut jest dużo droższy...to tyle powodzonka
corey16

Post autor: corey16 »

carmaker pisze:Można tez kupic bezbutlowy do spawania z drutem samoosłonowym ale nie działa tak dobrze a drut jest dużo droższy...to tyle powodzonka
zastanawiałem się nad taką
Karol

Post autor: Karol »

migomat tylko i wyłącznie, z gazem to całkiem inaczej się spawa niż taką zwykłą.
a jak masz już migomata to przyda się nie tylko do spawania Reni :P
ja sam mam 170A i jestem zadowolony i nie żałuje tych 1200zł które wywaliłem na cały zestaw ( nówka oczywiście)
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

Migomat koniecznie. I raczej z tych lepszych czyli Bester, Lincoln, Esab, Sherman, Kemppi. Może i kosztuje ale masz na wiele lat. I nie ma później problemu z częściami zamiennymi. Sąsiad miał jakąś chińszczyznę i najechał niechcący na przewód palnika samochodem - okazało się to nie do dostania - trzeba było robić jakieś nieziemskie patenty aby zadziałało z przewodem Bestera.
Sam 2 lata temu kupiłem używanego Bestera i bardzo sobie chwalę, a w razie czego praktycznie każdy serwis mi go naprawi.
Generalnie do spawania blach nie potrzeba dużych mocy (mój 180A średnio przed lub max na połowie pokrętła amperażu) , ale wydane trochę więcej na taki co ma naprawdę a nie tylko na obudowie 160 A lub więcej to zastąpi zwykłą spawarkę elektrodową.
vino1986

Post autor: vino1986 »

spawarka zwykla sie ciezko spawa cienka blache samochodowa... bardzo latwo sie dziory wypala... polecalbym tak jak chlopaki mowia kupic miga jakiegos... co do tego
carmaker pisze:Można tez kupic bezbutlowy do spawania z drutem samoosłonowym ale nie działa tak dobrze a drut jest dużo droższy...
to mozna tez taki zabieg zrobic ze zwyklym migiem... ale trzeba zmienic bieguny zeby minus szedl z drutem a plus z masy... a co do drutow to polecalbym Lincoln-a bo ten bezbutlowy drut tej firmy robi zajebiste spawy i na dodatek cholernie mocne... wiem bo moj znajomy co waly napedowe wywarza i jak luzno sie krzyzaki zakuwaja to dospawuje jeszcze podkladki i pozniej ciezko je oderwac jak sie krzyzak rozleci tak sie medy trzymaja... :]
wsmpw

Post autor: wsmpw »

panowie do spawania blaszek to tak jak piszecie te 160 wystarcza :D wydech też sie uspawa
ja teraz się zastanawiam nad Tigiem :D :lol:
Karol

Post autor: Karol »

spawałem tigiem w robocie, elegancko się tym spawa ale z tego co wiem jest zajebiście szkodliwe dla zdrowia bo ma dużo większe promieniowanie niż migiem
wsmpw

Post autor: wsmpw »

mleko mleko :D ale można już pospawać więcej metali taką maszynką a mi się czasem zdarza jakaś okazja pospawania czegoś nie ferromagnetycznego ;)
Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

corey16 pisze:
carmaker pisze:Można tez kupic bezbutlowy do spawania z drutem samoosłonowym ale nie działa tak dobrze a drut jest dużo droższy...to tyle powodzonka
zastanawiałem się nad taką


daruj sobie drut samosolonowy

1) drozszy korzystalem jak mi sie gaz skonczyl a musialem na juz pospawac

2) jak podpialem spowrotem gaz i normalny drut to calkiem inna jakosc spawania
corey16

Post autor: corey16 »

czyli tylko z gazem
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

potwierdzam - tylko gaz - i wystarczy CO2, choć mieszanka lepsza (podobno, bo nigdy nie używałem :-D )
180A i spawasz wszystko oprócz szyn kolejowych :-D
do auta - wystarczy 140A ale wtedy musisz się liczyć z tym, że jak spawasz elementy grubsze (podłużnice, kielichy, wzmocnienia itp) to więcej przerw w sapwaniu jak spawania, bo się bidny przegrzewa ;-)
Jeśli kupię sobie miga to takie 180A to minimum, a jeśli chcesz mieć spokój i spawać ile chcesz a nie na ile pozwala cienki drut w trafo spawarki, to kup 220

o elektrodzie w samochodzie ZAPOMNIJ ;-)
ODPOWIEDZ