Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Wycieczka do Muzeum Renault w Paryżu - czerwiec/lipiec 2011

Informacje o zlotach i spotkaniach forumowiczów. Zdjęcia ze spotów. Informacje o najbliższych spotach

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kkrasnall
Posty: 565
Rejestracja: 7 lutego 2010, 14:48
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:

Post autor: kkrasnall »

Jeśli chodzi o mnie i o Violkę to chętnie się przyłączymy, a jaką trasą byśmy jechali?
Krajobrazowa czy tylko A4 aż do celu??
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Myślę że krajobrazowa :)
Rosic

Post autor: Rosic »

W zasadzie A4 jest całkiem krajobrazowa haha :] I całkiem górzysta jak na autostradę. No i trzeba przygotować okoł 50 euro na opłaty za francuskie autostrady. Mniej więcej tyle wyjdzie za przejazd od okolic Frankfurtu do Paryża i powrót.
vino1986

Post autor: vino1986 »

wlasnie niech ktos jeszcze podliczy wszystkie oplaty za winiety plus za bilet ile mniej wiecej to bedzie kosztowac :)
Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

Podpowiem tylko ze droga do samej Francji bedzie super


non stop autostrada :D od wyjazdu z polski przez niemcy 700-750 km po autostradzie niemieckiej

gdy wjedziemy do Holandii / Belgii rowniez autostrada dopiero we Francji do Parayza trzeba bedzie omijac autostrada bo we Francji sa one drogie

ale lokalne drogi i ekspresowki tez sa bardzo fajne


Przez cala droge oprocz niemiec trzeba bedzie sie trzymac mocno przepisow !! wiec nie bedzie problemow z utrzymaniem odpowiedniego tempa :D
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Gdyby ktoś chciał wirtualnie zobaczyć co mają w L'atelier Renault, podaję oficjalną stronę:

http://www.atelier.renault.com/atelierr ... ePage.aspx

i "wirtualna wycieczka':
http://www.atelier.renault.com/atelierr ... ition.aspx
Rosic

Post autor: Rosic »

Jadąc do Paryża bez sensu kierować się na Holadnie i Belgie. Jeżeli już to można przejechać przez Luksemburg, bo benzyna najtańsza, albo bezpośrednio przeciąć granice Niemcy-Francja. Zdarzyło mi się jechać do Paryża z Katowic i nie widzę innej sensownej drogi.
Co do przepisów to przejechałem trasę UK-PL w obie strony już 10 razy (jutro jadę 11sty) i nigdy nie natknąłem się na jakieś szczególne kontrole radarowe na terenie Francji/Belgii i Holandii, natomiast w Niemczech strzelili mi już dwie fotki haha... Nigdy nie doszły - to inna sprawa. Tak czy siak staram się przepisów nie naginać, no bo i po co - szkoda paliwa.

Wracając jednak do trasy Niemcy A4 jak mówiłem - malownicza i górzysta w większości tylko dwupasmowa. A2 na połnocy którą sugeruje Wasq jest 3 pasmowa i bardziej płaska (ma tylko jeden górzysty moment), ale ja bym z PL do Paryża na pewno nią nie jechał. We Francji podróżowałem tylko autostradami i tak jak mówiłem, koszt przejazdu z granicy Niemieckiej do Parzyża to jakieś 20-25 euro w stronę.

Jeszcze dodam, że po Paryżu się jeździ ciężko, drogi są słabo oznakowane i czasem ciężko się połapać. Najgorzej jest jednak zaparkować i uwaga - tu normalne jest parkowanie na zderzaki. Sam w ten sposób zaparkowałem Safrane, rozpychając dwa inne auta po 40 min poszukiwania miejsca parkingowego w pobliżu mieszkania mojego znajomego. Co gorsza w dzień za parkingi trzeba płacić, ale... cudzoziemcom mandatów nie dają - sprawdzone na własne skórze.
Awatar użytkownika
Linka^
Posty: 359
Rejestracja: 4 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Linka^ »

Fajna sprawa ale czy ktos podliczyl juz ile realnie by to kosztowalo????? I co z miedzianka czy nie robimy w tym roku?
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Czemu nie mielibyśmy robić Miedzianki? To dwie niezależne sprawy :-)

Podejrzewam że do Francji pojedzie max 5 aut, nie liczę na więcej :-)

Co do kosztów - są dość elastyczne, paliwo każdy może sam przeliczyć wg tego co pali jego auto.
vino1986

Post autor: vino1986 »

liczac tak pewnie realnie to kolo 2 tysie moim zdaniem...
vino1986

Post autor: vino1986 »

no i jak bo widze temat w sumie umarl od jakiegos czasu... nadal niby aktualne :?:
Awatar użytkownika
kkrasnall
Posty: 565
Rejestracja: 7 lutego 2010, 14:48
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:

Post autor: kkrasnall »

A czemu nie aktualne??
co do trasy to chyba przesądziło by mniej-więcej miasto z którego byśmy wyjeżdżali, bo jak na wysokości wrocka to A4 a jak poznania to E30 przez belgię.
Ale jadąc A4 według mnie jest lepiej, jakaś taka przyjemniejsza droga.
A co do parkowania to fakt nie ma gdzie, no chyba że płatny to pod samą wierzą Eifla się można zatrzymać za kilka € :]
Zimny Kotlet
Posty: 20
Rejestracja: 30 kwietnia 2010, 22:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Zimny Kotlet »

Pomysł super , ale ja chyba wybiorę się w lipcu na nurburgring.
brak podpisu
paullus
Posty: 3
Rejestracja: 17 października 2010, 11:36
Lokalizacja: W-wa

Post autor: paullus »

No i co byliście w Paryżu???
Chroniczny brak kasy na jakiekolwiek modyfikacje
Awatar użytkownika
kkrasnall
Posty: 565
Rejestracja: 7 lutego 2010, 14:48
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:

Post autor: kkrasnall »

paullus, He he raczej nie :]
ODPOWIEDZ