Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Żarówki led i inne unowocześnienia

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

wilku
Posty: 135
Rejestracja: 13 listopada 2010, 20:05
Lokalizacja: £ód¼

Żarówki led i inne unowocześnienia

Post autor: wilku »

Spotkał się ktoś z was z takimi żarówkami na żywo?

http://moto.allegro.pl/zarowka-19-led-b ... 19419.html

Jest sens to montować? oszczędność prądu, większa trwałość, lepsze światła?
A zestawy uniwersalnych ksenonów? Niestety renia ma masakryczne światła, długie, bajka, ale mijania są strasznie słabe. Jest sens montować tego typu pomysły?
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Żarówki led i inne unowocześnienia

Post autor: tommies »

Renia w wielu kwestiach odbiega od współczesnych aut i należy po prostu pogodzić się z faktem, że minęło 27 lat od momentu wprowadzenia Super 5 do produkcji.
Aby poprawić oświetlenie sprawdź stan odbłyśnika, wymyj go, a jeśli jest kiepski kup porządny zamiennik. Niezależnie od tego jedź na regulację świateł a wcześniej kup porządne żarówki np OSRAM NIGHT BREAKER czy jakieś Philipsy Vision Plus - u mnie po wsadzeniu Osrama różnica był kolosalna.
Z doświadczenia wiem, że te wszystkie super ultra hiper extra wynalazki made in china są o kant dupy potłuc i najczęściej albo toto nie świeci albo oślepia innych. Dopiero jak za takie rzeczy biorą się Osram, Philips, Hella i inne duże marki i rzeczy te zaczynają mieć homologację to nadaje się to do montażu.
Jak boisz się o zużycie prądu, to przy normalnej jeździe myślę że alternator da radę z ładowaniem, a w razie czego można wstawić mocniejszy model.
Xsenony montowali Loodoo i wsmpw - zerknij w ich tematach.
Osobiście jestem przeciwnikiem takiego kombinowania - nie dość, że drogie, to problem przy przeglądzie.
Na dodatek w razie stłuczki, jak ktoś sprytny i się dopatrzy takiej lewizny i powie że na przykład oślepiłeś go - to różnie może być. A zabranie dowodu rejestracyjnego przez policję murowane.
wilku
Posty: 135
Rejestracja: 13 listopada 2010, 20:05
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: wilku »

Nie boję się o zużycie prądu, można co prawda doszukiwać się że żarówka ledowa zużyje mniej energi np. o 20% co da mi no 0,01 litra mniej paliwa:)
Przednie światła mam naprawdę kijowe, tył, jak tył, tam się wiele nie da zdziałać. Z przodu trzeba troszkę poczarować, dla własnego bezpieczeństwa. Pytam o ksenony, bo było by to najmocniejsze rozwiązanie, ciut komplikujące życie. Jestem zwolennikiem prostych rozwiązań, więc na pewno będą klasyczne reflektory i żarówki lepsze.

A w temacie tym chciałbym poznać opinie na temat niektórych ulepszaczy do aut.
Ciekawostką jest elektryczny system antykorozyjny na allegro.

Myślę że te żaróweczki ledowe mogą być ciekawe, nie tyle mniejsze zużycie prądu mnie interesuje, co to że mogą być jaśniejsze od oryginałów.
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

wilku pisze:dla własnego bezpieczeństwa. Pytam o ksenony
Hmm.. dla "własnego" bezpieczeństwa... a innych mam gdzieś...

Jak wsadzisz ksenon do seryjnej lampy w R5 to pierwszy zgłoszę to na Policję.
Dziwnie pojmujesz to bezpieczeństwo. Wsadzając ksenon do zwykłej lampy z ryflowanym szkłem będziesz świecił tak że oślepisz tych z przeciwka. Jak ktoś oślepiony wjedzie w Ciebie "na czołówkę" to słabe to będzie bezpieczeństwo.

Profesjonalna przeróbka na ksenon ok. Z poziomowaniem, spryskami, gładkim szkłem i soczewką przystosowaną pod palnik. Ale nie chałupnicze przeróbki na chińskich zestawikach.

Zmień lampy na nowe, lub zregeneruj. Kup dobre żarówki, wyreguluj całość na stacji diagnostycznej i będziesz miał dobre światła.
glock

Post autor: glock »

a ten link to nie dotyczy czasem żarówek na tył? sam nad nimi myslałem :) na stopy i postojówki :) zamiennik dwuwłóknowej :) a kseny to rzeczywiście nieporozumienie :/
odbłysniki musisz mieć zajechane, albo swiatła ujowo ustawione.
Night Breaker Philipsa i dobre ustawienie załatwi sprawe :)
vino1986

Post autor: vino1986 »

na wstecznym u mnie zdauwalo egzamin ale na kierunku to zolte sie zrobily przy swieceniu zamiast pomaranczowe... zaznaczam ze diody biale mialem... ale generalnie moim zdaniem gra nie warta swieczki...
wilku
Posty: 135
Rejestracja: 13 listopada 2010, 20:05
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: wilku »

Kabar, kurde tam kropka jest. Czytaj ze zrozumieniem.

"Z przodu trzeba troszkę poczarować, dla własnego bezpieczeństwa." Tak jak pisał tommies, muszę przejrzeć te światła, wymienić żarówki, wyregulować, wyczyścić.

"Pytam o ksenony, bo było by to najmocniejsze rozwiązanie, ciut komplikujące życie." Tani zestaw nic nie daje, chyba że faktycznie zmajstruje wszystko co wymieniłeś, żeby to rozwiązanie było bezpieczne. Nikogo ubić nie chcę, wierz mi. Ale przyznać trzeba że ksenon daje najwięcej światła, daje najlepszą widoczność. Tak, pod warunkiem że wszystko jest na tip top tak jak być powinno.
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

O której kropce mówisz?
Awatar użytkownika
djmonkey
Posty: 1012
Rejestracja: 16 października 2008, 19:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: djmonkey »

Nawet profesjonalna przeróbka zwykłych świateł na Ksenony nic nie da przy stłuczce lub kontroli z powodu Braku Homologacji.
Nowe dobre reflektory kupisz już za 70-130zł szt. lub same odbłyśniki po 70zł szt. Możesz też oddać do regeneracji i będziesz mieć pewność że przez paręnaście latek będzie wszystko ok ze światłami. Nie wiem czym się sugerujesz przy kupnie żarówek ale cena i marka mówi sama za siebie.

Dopisałbym jeszcze do tych żarówek firmę GE H4 Megalight Plus 60 ok 30zł W Tesco kupowałem rok temu w czerwcu i 20tys.może więcej przejechane porównywalne z Philipsem i Osram.
Renault Megane 1,6 16v 110KM
Clio Turbo
Regeneracja alternatów i rozruszników

Tylko Renault
michal969

Post autor: michal969 »

te diodowe zaroweczki to chinszczyzna raz sie na to nabralem i poukrecały sie i dup...
nie polecam zle niewyglada ale naprawde nie warto...
wilku
Posty: 135
Rejestracja: 13 listopada 2010, 20:05
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: wilku »

"dla własnego bezpieczeństwa<pomiędzy tym małym "a").(a tym wielkim "P">Pytam o ksenony, bo było by to najmocniejsze rozwiązanie" Z tego układu wynika że są to dwa różne zdania. Aby uspokoić Cię, powiem Ci że dla mnie 98% rzeczy w aucie do których wymagana jest homologacja, musi takową posiadać, wszystkie też rzeczy odpowiedzialne za życie i zdrowie moje i cudze musi być perfekt i poprawnie zrobione, w tym też światła. Mimo młodego wieku ja naprawdę mam głowę na karku Kabar, taki mam zawód że w głowie mieć poukładane muszę:)
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Zauważyłem. Szczególnie brak OC :)
wilku
Posty: 135
Rejestracja: 13 listopada 2010, 20:05
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: wilku »

OC też już jest. Jak polisa kończy się tuż przed weekendem to czasem trudno jest zdążyć z wykupieniem kolejnej.
jjmag

Post autor: jjmag »

jak to ciężko mi oc na renatę kończyło się w styczniu a nową polisę miałem zawartą już w grudniu, po drugie jeśli nie dawno kupiłeś auto a zmieniłeś firmę ubezpieczeniową to uważaj bo jeśli nie wypowiedziałeś starej to możesz obudzić się z ręką w nocniku jak będziesz musiał zapłacić za 2
wilku
Posty: 135
Rejestracja: 13 listopada 2010, 20:05
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: wilku »

Właśnie dlatego tak długo to trwało, żeby udało się uniknąć dwóch płatności.

[ Dodano: 11 Styczeń 2011, 09:20 ]
Wracając do tematu i zostawiając moje oc w spokoju. Automat włączający światła mijania, mam coś takiego zainstalowane, włączyć to można i wyłączyć takim cypideuszem, po włączeniu, zapala mi sie kontrolka ładowania aku.
ODPOWIEDZ