Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Sterownik LPG- który lepszy, mikser

Wszystko co dotyczy instalacji LPG w naszych autach.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
djmonkey
Posty: 1012
Rejestracja: 16 października 2008, 19:49
Lokalizacja: Gdynia

Sterownik LPG- który lepszy, mikser

Post autor: djmonkey »

Cześć chciałbym sie dowiedzieć który sterownik jest lepszy do 1,4mono.
Dokładnie chodzi mi o serwisowanie,obsługę i awaryjność
Stag 50
Stag 100
Bingo M
AL700 chociaż ten sterownik odpada bo niema ponoć emulatora wtrysku
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2011, 00:20 przez djmonkey, łącznie zmieniany 1 raz.
Renault Megane 1,6 16v 110KM
Clio Turbo
Regeneracja alternatów i rozruszników

Tylko Renault
vino1986

Post autor: vino1986 »

ja mam u siebie Bingo M juz 2 lata i nic sie z nim nie dzieje i sprawuje sie jak najbardziej ok... tylko silnik VW 1.8 ale tez mono... kolega mi montowal i mowi ze do mono jeden z lepsiejszych na rynku...
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

al700 odradzam-jak montowałem sobie gaz to przeszukałem net i z tego co wyczytałem to nie chwalili go.
Osobiście w lagunie 1.8 mono wsadziłem bingo-m, zrobiłem już pare tysiaków i jak na razie ok. Kupiłem interfejs i sam go sobie programuje, czasem coś zmienie żeby zobaczyć jaki to ma wpływ na prace silnika. jak na razie nie generuje mi żadnych błędów do sterownika. podpięcie go do instalacji jest proste a oprogramowanie i schemat dostępne na stronie producenta. Można w nim wykasować czujnik temp. i wtedy przełączy się na lpg odrazu a nie po rozgrzaniu silnika, można też wykasować TPS bo nie wszystkie mono go mają (np w r19 1.7 nie ma TPS-a). Jest też możliwość zaprogramowania na awaryjne zapalanie na gazie gdyby z benzyną coś było nie tak. o stagu też czytałem sporo pozytywnych opini ale sam nie miałem z nim do czynienia natomiast bingo-m mogę polecić :okok:
wsmpw

Post autor: wsmpw »

djmonkey pisze:AL700 chociaż ten sterownik odpada bo niema ponoć emulatora wtrysku
to akurat nie problem nie jest skomplikowany 1.4 mono wiec można to rozciąć przekaźnikiem i nic sie nie dzieje
Osobiście polecam Firme KME czyli bingo m jednak wolałbym dawać już bingo s ponieważ ma on pełne wskazanie poziomu gazu w połączeniu z czunjnikiem pw-2
stag to prawie to samo co kme ..
jednak wole kme bo bardziej obyty jestem z tymi instalacjami.
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

bingo-m też ma wyjscie na wskazanie poziomu gazu ale nie wiem czy pokarze pełne wskazanie czy tylko rezerwę :mysli:
a bingo-s to jest chyba do sekwencji? Będzie chodził na mono? Z ciekawości pytam
wsmpw

Post autor: wsmpw »

bingo m ma tylko wskazanie rezerwy pełne wskazanie pokzazuje sie tylko bingo s
bingo s nie jest do żadnej sekwencji do sekwencji firma kme oferuje Diego G3
bingo s od bingo m różni się tym że ma emulator na 4,6,8 wbudowany w sobie i pełne wskazanie poziomu
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

rzeczywiście, zapomniałem że do sekwencji jest diego :glupek:
lodoo
Posty: 6713
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

mam bingo s-4 polecam szczerze :-)
dużo szukałem i czytałem - lepszego nie znajdziesz :-)
wskazanie działa jak najbardziej trzeba tylko czujnik "płynny" 90om
kabel za 30zl i można samemu z kompa ustawiać stroić lambdy obroty temperatury szmery bajery
wsmpw

Post autor: wsmpw »

lodoo pisze:wskazanie działa jak najbardziej trzeba tylko czujnik "płynny" 90om
PW-2
Awatar użytkownika
djmonkey
Posty: 1012
Rejestracja: 16 października 2008, 19:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: djmonkey »

ok dziękuje za Pomoc teraz zostaje kwesta wstawienia samego kolektora ssącego do mono na kolektor wydechowy od webera ale to już sprawa na inny temat
Renault Megane 1,6 16v 110KM
Clio Turbo
Regeneracja alternatów i rozruszników

Tylko Renault
wsmpw

Post autor: wsmpw »

hmm a nie możesz na gaźnik założyć/?? skoro zmieniasz to obstawiam ze gaźnik już słaby..
Awatar użytkownika
djmonkey
Posty: 1012
Rejestracja: 16 października 2008, 19:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: djmonkey »

gaźnik jest jeszcze wiarę ale Wk****a mnie już odpalanie przy mrozach na PB 2 to ekonomika ostatnio poniżej 11L zejść nie mogę mimo tego że ssanie wyłączam dość szybko.
W A klasie 1,6 105KM starszego to te 11L starcza mi na 140-150km

zastanawia mnie czy da rade zamontować kolektor ssący z mono zostawiając Wydechowy Webera jeśli tak to bym sobie po prostu w rurze kolektorowej dospawał nakrętkę do lambdy i miałbym spokój z tłumikami
Renault Megane 1,6 16v 110KM
Clio Turbo
Regeneracja alternatów i rozruszników

Tylko Renault
wsmpw

Post autor: wsmpw »

hmm mono tez ci może palić z 10
Awatar użytkownika
djmonkey
Posty: 1012
Rejestracja: 16 października 2008, 19:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: djmonkey »

Wiem ale i tak na pewno będzie palić mniej niż weberek w mieście. Dobra zresztą to nie ten dział na takie rozmowy.
Renault Megane 1,6 16v 110KM
Clio Turbo
Regeneracja alternatów i rozruszników

Tylko Renault
Awatar użytkownika
djmonkey
Posty: 1012
Rejestracja: 16 października 2008, 19:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: djmonkey »

mam jeszcze jedno pytanie jaki mikser kupić do mono
Renault Megane 1,6 16v 110KM
Clio Turbo
Regeneracja alternatów i rozruszników

Tylko Renault
ODPOWIEDZ