Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

rybaak - Ford Taunus '72 2,0 v6

Tutaj prezentujemy nasze auta, inne niż Renault 5

Moderator: Moderatorzy

rybaak
Posty: 31
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 00:36
Lokalizacja: Warszawa

rybaak - Ford Taunus '72 2,0 v6

Post autor: rybaak »

Kabar chciał więc ma... Ford Taunus. Pojazd którego jakby tymczasowym uzupełnieniem stała się er piątka. Jest ze mną już dwa lata. W 2009 stał się moim prezentem wale w tynkowym... Znaczy sam sobie go sprawiłem :) Jest to już mój drugi taunus. Pierwszym była tcII z 77 roku w jedynym słusznym kolorze. Z zewnątrz rudy wpierniczał go jak chciał za to mechanicznie sprawiłem że był zajebisty :) Jak dorwałem tcI zawieszenie, silnik skrzynia wylądowały z młodszego brata. Jakby nie patrzeć jest to ten jedyny właściwy pojazd dla mnie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
lodoo
Posty: 6713
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

kur zapiał :-D
nie miałem pojęcia, że to takie zajebiste auto!!!
genialne!!!
carmaker

Post autor: carmaker »

Jest kozacki :okok: też chodził mi taki po głowie z 3 lata temu.Nawet byłem go oglądać niestety była to wielka kupa szpachli.Tyle że ja w tym aucie widze 2.9l ze skorupy i zaspawany most :)
Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

Post autor: -=wasq=- »

piekny jeszcze tylko ladna felga :P


ps. gdzie na ostantim zdjeciu wcielo kierunki ??
rybaak
Posty: 31
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 00:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rybaak »

Hehe dzięki :) kiedyś myślałem nad 2,9 lecz jestem zwolennikiem bardziej klasycznych rozwiązań takich jak gaźnik ;) jeśli chodzi o felgi to będą 14 ze ścierwa z tyłu poszerzone, oczywiście stalówki. Kierunki... hmmm... pod zderzakami wylądowały :)
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Całkiem ładny, szkoda że nie oryginał. Manewry z kierunkami przednimi widziałem już różne. Najczęściej wstawiali od 125p w błotniki z laminatu.

Pokaż środek.
vino1986

Post autor: vino1986 »

fuck takiego Dziobaka mial jeszcze z 5 lat temu moj sasiad i go nikt kupic nie chcial to go zezlomowal :uoee:

szkoda ze ja wtedy nawet nie myslalem nad klasykiem bo on same fajne auta mial... ( chociazby takie jak Warszawa garbata jedna w plomienie malowana na zolto czerwono, druga zielona z czerwona Ruska gwiazda, Lopla Ascone A z pierwszej serii, Mietka Pontona, Lade Nive )... ale czlowiek mlody i glupi byl normalnie... :zalamka: :zalamka: :zalamka:
rybaak
Posty: 31
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 00:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rybaak »

Kierunki od fiata też widziałem ale tego już bym nie zrobił. Kształtem to nijak nie pasuje :) Jak go kupowałem to już oryginałem nie był. Z resztą się cieszę. Nie jestem ich zwolennikiem. Ale też gardzę wiejskim tjuningiem :)
Jeśli chodzi o wnętrze to mam jedynie takie zdjęcie... Dość mało widać ale akurat miało na celu pokazać jedynie boczki bez dziur na głośniki. Deska jest czerwona (kolor wybrany przez poprzednika) ale się do niej przyzwyczaiłem.

Obrazek

Mam jeszcze jedno zdjęcie które zrobiłem prawie zaraz po kupnie. Zdążyłem jedynie wtedy wymienić kierownice. Wolę jednak go nie pokazywać gdyż w środku panowało zuo :)
egonn87
Posty: 538
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 12:11
Lokalizacja: D±br Gór

Post autor: egonn87 »

No auto jest wypas po prostu!! No i kolor jedyny słuszny. Ale kupic takiego to ciężki temat...:/
rybaak
Posty: 31
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 00:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rybaak »

Trzeba szukać :) Najlepiej w Niemczech lub Francji. Można trafić niezłe rodzynki w stylu przebieg 50 tysięcy.
egonn87
Posty: 538
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 12:11
Lokalizacja: D±br Gór

Post autor: egonn87 »

no zachęcające, tylko powiedz mi jak tam z cenami...?? bo z tego co mi wiadomo to u nas idealny egzemplarz to spory wydatek. A znajomy, miłośnik porsche tez restauruje dziobaka, rok już szuka silnika... :rotfl:
rybaak
Posty: 31
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 00:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rybaak »

Na przykład teraz jest jeden z 75 roku, czy juz po liftowy z prostą deską w środku, za 2500 ojro licytacja, silnik 1,6 chyba, wizualnie ładny. Jakiego silnika szuka Twój znajomy już rok? Żeby miał ten sam numer jak na tabliczce? Jak już remontuje sobie dzioba, niech niech wyremontuje sobie też silnik.
egonn87
Posty: 538
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 12:11
Lokalizacja: D±br Gór

Post autor: egonn87 »

No on raczej idzie po mniejszej linii oporu i szuka wyremontowanego albo takiego w dobrym stanie..... Dziobak ma być dupowozem od święta więc pewnie chodzi o ekstra wygląd a silnik jako taki...
rybaak
Posty: 31
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 00:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rybaak »

Tak czy inaczej długo szuka :) Niech zajrzy na capri.pl lub taunus.pl. Bardziej na c.pl - ogromna ilość wiedzy :)
Gofer22

Post autor: Gofer22 »

Śliczny jak by co mam spro gratów od grandy może coś ci podejdzie jak coś to pisz.
W zeszłym tygodniu sprzedaliśmy capri wraz z całą przyczepą części jeszcze troszkę tego zostało może coś ci podejdzie.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ