Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Brak iskry na świecach.

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

vino1986 pisze:ta oska nazywana jest krzywka mozna to latwo sprawdzic szczeliniomierzem czy jest odpowiednia przerwa na platynkach...
ośka to ośka a krzywka to krzywka- krzywka zamontowana jest na ośce :figielek:

pozatym bardzo mnie zastanawia czujnik położenia wału i aparat zapłonowy z przerywaczem :mysli:
chlopek07
Posty: 8
Rejestracja: 9 lutego 2011, 21:02
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: chlopek07 »

Witam, po walkach udało się załagodzić problem...przyczyną braku iskry była stacyjka, w życiu bym na to nie wpadł, wpadłem wtedy gdy kręciłem rozrusznikiem nie było iskry, lecz gdy przestawałem kręcić pojawiła się wtedy iskra..i szarpanie silnikiem, elektryk mówił że to przez wyrobienie się z czasem tego elektromagnesu czy coś tam w środku.

[ Dodano: 26 Luty 2011, 10:36 ]
a ten zielony czujnik o który sie pytałem to czujnik temperatury oleju, a nie czujnik wału, w tym silniku tego nie ma....

tak to jest, wszystko wymienisz a tu się okazuje że to coś nie w komorze silnika siadło, a w kabinie...życie

[ Dodano: 26 Luty 2011, 10:44 ]
a tak apropo, nigdy na to nie zwracałem uwagi na ten moduł zapłonowy koło cewki ta srebrna puszka, strasznie się grzeje czy to normalne czy jakiś objaw... :mysli: ktoś coś wie na ten temat???
może to te aluminium tak oddaje ciepło...hehe :P
ODPOWIEDZ