Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

wycieraczki przedniej szyby - dziwna sprawa

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

karo3003

wycieraczki przedniej szyby - dziwna sprawa

Post autor: karo3003 »

Witam wszystkich ponownie

Już dłuższy czas zmagam się z pewnym problemem, a dokładniej:
Przełożyłem sobie kokpit w którym to wycieraczki przedniej szyby miały funkcję czasowego machania (przynajmniej tak mi się wydaje). Sprawa wygląda nastepująco:

1) Na pierwszym biegu chodzą wolno - OK
2) Na drugim biegu szybko - do tego momentu też OK, ale...
3) Jak prztyknę wajchą w górę - czyli wycieraczki powinny zrobić jeden cykl i wrócić nie dzieje się nic, ponadto....
4) Gdy wycieraczki są w trakcie robienia cyklu (np. jak szybko włączę pierwszy bieg i wrócę na zero) to jak w tym czasie biorę wajchę w górę i tak trzymam to wycieraczki stają w tym miejscu w którym się aktualnie znajdują a dopiero jak puszczę wajchę żeby wróciła na zero to wycieraczki wracają grzecznie na parkowanie...
5) Każdy początek cyklu jest równoznaczny z pstryknięciem jakiegoś przekaźnika w skrzynce bezpiecznikowej - wydaje mi się, że jest on odpowiedzialny właśnie za ten tryb czasowy tylko coś nie jest podłączone jak należy...

Dodam, że wajchę od wycieraczek mam ze starego kokpitu, w którym nie miały one funkcji czasowej tylko:
A) Bieg wolny - jedno pstryknięcie w dół
B) Bieg szybko - dwa pstryknięcia w dół
C) Pojedynczy cykl - ruch w górę

Może mi ktoś wytłumaczyć co jest nie tak? Może to wszystko wina przełącznika (nie posiada on funkcji czasowej)?


Pozdrawiam serdecznie
Karol
karo3003
wsmpw

Post autor: wsmpw »

tak przełącznik od wycieraczek czasowych różni się a tego zwykłego
karo3003

Post autor: karo3003 »

Przepraszam, że odgrzebuję temat ale jesień za oknami, pada u mnie często lekki deszcz więc przydałaby się funkcja przerywanej pracy wycieraczek. Jak na razie mam wszystko tak jak pisałem w pierwszym poście poza małym wyjątkiem - przekaźnikiem, który kiedyś wymieniłem...

Tryby pracy się nie zmieniły ale jak włączę pierwszy bieg to mam taką sytuację, że po jednym machnięciu słychać pstryknięcie przekaźnika - jakby chciał zatrzymać wycieraczki ale bez rezultatu - cały czas pracują...

Wiem, że przełącznik musi mieć funkcję przerywanego trybu pracy tylko jak mam go rozpoznać? Ma więcej pozycji? Więcej pinów? Może ktoś ma taki na sprzedaż?

Czy jeżeli kupię odpowiedni przełącznik to będę miał funkcję przerywanej pracy wycieraczek czy to nie wszystko co trzeba zmienić?
ODPOWIEDZ