Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

wonski - Renault Clio 1.1 RN NEXT ONE vel'BURAKKO" =]

Tutaj prezentujemy nasze auta, inne niż Renault 5

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wonski
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, 13:04
Lokalizacja: Piotrków Tryb

wonski - Renault Clio 1.1 RN NEXT ONE vel'BURAKKO" =]

Post autor: wonski »

Witam !! ;-)

wiec w słowach wstępu to co już było:
Polonez Caro 1,6
VW Passat B3 1,8
VW Golf mk2 1,6 KAT
VW Golf mk2 1,3 gaznik
(mowa o autach tylko rejestrowanych)

a teraz obecny nabytek ;pp
Jestem w posiadaniu go od 24.08.2010r i jeszcze nigdy mnie nie zawiodł.
wiec co to jest... ??

RENAULT CLIO I
wersja Williams niestety to nie jest lecz RN daje rade - silnik 1,1 RN - rok '93 - kolor czerwona perła... :D

Krótki opis:
-model: C1ph1
-silnik: 1,1 RN 50 KM + podtlenek LPG
-kolor: czerwona perła
-czarne stalówki

Car audio:
Radio Denver, głosniki: tył 6x9 peiying 300W 2 drozne, 16' peiying 120W 3 drozne.
Choc planuje zakup wzmacniacza i małego subwoofera. ;pp

W planach:
- zrobienie z tego czegoś rajdówki,

- lekka gleba ;pp
- stalówki przemalowac na kolor lata (moze pomarancz zalezy od koloru lakieru)
- fotele kubełkowe
- przyciemnienie szyb
- licznik z obrotomierzem
- kiera na sportowo =]
- odnowa lakieru
- zderzaki i lusterka w kolorze nadwozia badz zmienie kolor na czarnego bandyte...
- centralny i elketryczne szyby
- wymiana lamp przod
- moze za jakis czas SWAP na Williamsa... mhm ;-)
- w planach coś tam mam ale pewnie się pozmieniają z 2 razy dziennie zobaczymy co z tego wyjdzie. ;-)

przebieg 210 tys. i przy 180 tys. robiony kompletny remont silnika.
ogólny stan nie zły.. trochę zaniedbany wymaga dopieszczenia i poprawek mniejszych lub większy ale się ogarnie...
wiadomo wszystko z czasem...

to by było na tyle... pewnie wkrótce dalsze informacje.

Zaraz po zakupie...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

troszku sie co nie co zmieniło np. brak tylnej wycieraczki, kilka wlepek, nowy akumulator, ukł wydechowy itp. ale to kiedys tam zobaczyta xD
Pozdro 6oo



EDIT:

mała zmiana na tyłach auta... ;-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

w najbliższych planach felunek na biało, sruby na czerwono i ciemne szybki. ;D

Licznik z obr. i wnętrze...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

cdn... ;-)

Aloha.!
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2011, 12:57 przez wonski, łącznie zmieniany 2 razy.
Albo grubo, albo wcale!
DOHC działa dla umysłu i ciała.
Nie ważne przy czym stoisz, ważne jak tym jeździsz.
wsmpw

Post autor: wsmpw »

masakryczna maszyna zwłaszcza ta moc pod pokrywą przednią :szok:
glock

Post autor: glock »

jak juz koniecznie chcesz w niego inwestować to ja na twoim miejscu poprzestałbym na glebie i jakiejs fajnej feldze :) i utrzymywaniu go w miare przyzwoitym stanie technicznym :) SWAP nie ma sensu, bo musiałbys wymieniać dosłownie wszystko (sanki, całe zawieszenie przód no i tył, hamulce) :D czyli lepiej kupić za te kase 1.8 16v z rozdmuchaną budą i tamto doprowadzać do dobrego stanu :)
Awatar użytkownika
wonski
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, 13:04
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Post autor: wonski »

glock pisze:jak juz koniecznie chcesz w niego inwestować to ja na twoim miejscu poprzestałbym na glebie i jakiejs fajnej feldze i utrzymywaniu go w miare przyzwoitym stanie technicznym SWAP nie ma sensu
Są 3 możliwości...
- robienie i bawienie sie w kzk, superoesy i podkręcenie tego silnika do 80 KM (jest możliwość oraz znajomy sie tym bawi i startuje i wie co gdzie i jak)
- oraz jak napisałeś, gleba, felga, ciemne szybki, kubły, jakis wydech np. mugen, halogeny i zderzaki w kolor nadwozia i do tego polerka, lepsze car audio i bd prezentował sie w miare i dbać.
- ale to trza jak mówie cos wybrać a ze ja nie przepadam za pucowaniem i chuchaniem na auto, dla mnie ma ono zapier*** a nie wyglądać...
- wiec prawdopodobieństwo jest takie iż kupie drugie clio 1,8 16V i z 2 aut zrobie 1 wyścigowe. ;-)
W planach coś tam mam ale pewnie się pozmieniają z 2 razy dziennie zobaczymy co z tego wyjdzie... :mysli:
Pozdrawiam
Albo grubo, albo wcale!
DOHC działa dla umysłu i ciała.
Nie ważne przy czym stoisz, ważne jak tym jeździsz.
carmaker

Post autor: carmaker »

to tak po pierwsze robienie rajdówki do kjs z pięcio drzwiowego clio bez sensu buda jest mało sztywna.W dodatku z tym silnikiem to starty w klasie ze zgrają cc i seicento które są lżejsze.1.8 16v kosztują już niemało za dobrze utrzymaną trzeba wyłożyć z 8000 w góre do tańszych trzeba dołożyć praktycznie tyle że wyjdzie na to samo.Niemniej jednak to już prawdziwe auto do sportu nawet w serii.Tańsza opcja to RSi wystarczy zapodać krótką skrzynie i też daje rade.
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

Z doświadczenia własnego wiem, że swapy starych aut są z zasady bardziej kosztowne i trudniejsze niż się wydaje.
Najlepiej kupić całe auto z zagranicy i robić 1:1. lub po prostu kupić wersję taką jaką się oczekuje i doprowadzić ją do dobrego stanu. Takie Clio 1.8 16V można znaleźć już za ok 4000 PLN w stanie rokującym nadzieje na doprowadzenie do przyzwoitego stanu.
glock

Post autor: glock »

carmaker pisze:buda jest mało sztywna
no i o tym tez zapomniałem napisac :D
tommies pisze:kupić wersję taką jaką się oczekuje i doprowadzić ją do dobrego stanu
to by było najlepsze i najekonomiczniejsze rozwiązanie ;)
wonski pisze:wiec prawdopodobieństwo jest takie iż kupie drugie clio 1,8 16V i z 2 aut zrobie 1 wyścigowe.
to co by poszło z tego clio co masz teraz?
buda nie, bo 5 drzwi i sztywności nie ma
zawias napewno nie
silnik ani tyle, więc klepanie jednego z dwóch nie ma sensu
ODPOWIEDZ