Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Poduszki silnika i skrzyni - mocniejsze jak fabryczne w R5

Jednostki wolnossące i doładowane, serducha renatek :-)

Moderator: Moderatorzy

lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Poduszki silnika i skrzyni - mocniejsze jak fabryczne w R5

Post autor: lodoo »

pyyyyyytanko

Czy taki zestaw poduszek pasuje do sanek i łap przy silniku i skrzyni występujących w R5??
Chodzi mi o 2 przednie poduszki: silnika i skrzyni.
Poduszki są z R19.
Dodam, że z tyłu mam łapę przykręconą do skrzyni pod tą okrągłą poduszkę z R19, fabryczna z R5 nie pasuje.

Obrazek

Obrazek
wsmpw

Post autor: wsmpw »

nie pasuje ten komplet
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

Odnośnie tych poduszek to się nie wypowiem, aleeee :)
Ale jak masz miejsce, to zastosuj takie jak w Rapidzie w wersjach 1.9D tzn mocowanie górne zarówno silnika jak i skrzyni. przeróbka w sumie niewielka, a jeśli dasz dolne poduchy i mocowanie kombinowane od R5 i do tego górne mocowanie to będzie naprawdę mocno co przy 2.0T w budzie R5 może mieć spore znaczenie.
W dodatku do górnego mocowania skrzyni przyczepia się filtr powietrza - wydajność fitra 1.9D /TD myślę że nie powinna zamulać 2.0T gdyż jak wiadomo TD mają wielki apetyt na powietrze.
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

nie pasuje ten komplet
A coś więcej?? Podpowiedz co pasuje mocniejszego albo co trzeba dołożyć/przerobić, żeby to ze zdjęć pasowało? Co tam jest nie tak? Na oko wygląda, że przypasi - 1 szpilka w sanki i 2 w górę po stronie pasażera, i po 1 szpilce przy skrzyni - pod kątem względem siebie...

tommies - komora w lakierze, a Ty mi o spawaniu mocowań pod poduszki i filtrach z dizla piszesz... ogarnij się!! :P

w grę wchodzą 2 mocowania dolne tylko i wyłącznie. Przeróbka lub wymiana łap to nie problem.
wsmpw

Post autor: wsmpw »

powiem że namieszałeś mi nieźle bo teraz nie wiem czy przód oryginał będzie mi pasował z tylną od 19...
pozatym pod innym kątem jest ta pod alternatorem jesli chcesz ja na sanki od 5 posadzić to ona będzie pochylona w 19 jest na poziomo pozatym chyba jest szersza
kierowcy to raczej nie bo łapa zupełnie inna..
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

już mnie oświeciło.... kierowcy ma na 2 śruby i taka wygięta blacha poduszki...

aaaa to kupię oryginalne i w dupie :-P chyba, ze ktoś tu coś wymyśli mądrego ;-)
Awatar użytkownika
krysiun
Posty: 1660
Rejestracja: 2 lutego 2010, 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: krysiun »

tył jeszcze jak cię moge z łapą do skrzyni od r19 POWINNO JAKOŚ WEJŚĆ

natomiast przod odpada - inna łapa silnika i skrzyni i w innym miejcu mocowana poduszka skrzyni - itd itd itd

Szukaj od r5 moze ktoś robi jakies wzmacniane musiał bys pogadać z Kidziem lub był temat na forum
R5 1.4 - GTT




GG: 645045
carmaker

Post autor: carmaker »

przód nie pasuje wiem bo f7p mialem z r19 i przód sanek jest inny (mocowanie niżej i nie pod tym kątem.
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

Tył mam i wchodzi "jak stąd" - tylko trzeba wyciąć nakrętki wgrzane w sanki do przykręcenia poduszki fabrycznej i zrobić 2 otwory. ta poduszka jest przykręcana do takiej blachy wsadzanej od spodu w sanki i w tej blasze są3 wgrzane nakrętki

A ktoś coś wie o dodatkowej poduszce skrzyni montowanej w R5 diesel?? Pamiętam, że u kniksc'a taka jakaś była....
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

Nie tylko u Knicsa :)

Obrazek

Mocowanie jest zupełnie inne i wymaga innych łap szt 2.
Najistotniejsze jest jednak to, że obudowa skrzyni musi mieć odpowiednie otwory technologiczne. Na pewno pasuje JB1 013 ; JB3 041
Na pewno NIE pasuje JB3 028 z R19 i na pewno NIE pasują wszystkie JB5
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

ooooo poduszka nr 24
pliiiiiiis podaj mi numer :) pasi na łapę standardową od pojedynczej poduszki??
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

7700770480

Ale akurat ta, to zwykła typowa poduszka dla R5 a łapa typowa dla silnika F
wsmpw

Post autor: wsmpw »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

;P
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

oooooooo
wypas :))))

Ja mam taką małą pojedynczą kostkę:

Obrazek

Czy w takim wypadku wystarczy mi sama poduszka taka podwójna? i już tralala?

I jeszcze jakby się coś mocniejszego było na przód skrzyni :-D

DZIĘKI ZA POMOC!
wsmpw

Post autor: wsmpw »

to co ja Ci pokazałem to jest oryginał od 19 poduszka, a łapa made im my garage ;) jak robiłem przekładke nikt nie mógł mi poradzic co i jak więc zrobiłem sobie łape do poduszki od 19 bo taką miałem i narazie 2 rok tak śmiga ale powinien być troche wyżej silnik ;)
ODPOWIEDZ