Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

rozmiar kol do GTE

Wszystko to co nie dotyczy napędu

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
J23G
Posty: 563
Rejestracja: 6 maja 2011, 18:48
Lokalizacja: Kozienice

rozmiar kol do GTE

Post autor: J23G »

wita
nie wiem czy dobrze umieszczam temat a raczej zapytanie.
mam zamiar kupic nowe kapcie do mojej GTE i zastanawiam sie do jakiej srednicy moge sobie pozwolic napewno macie doswiadczenie i proby roznych rozmiarom.
Myslicie ze sa szanse na 17?? no i na jaka szerokosc moge sobie pozwolic.
Bardzo byscie mi pomogli swoimi poradami. A wiosna tuz tuz i przydaloby sie wyjechac na nowych kapciach :)
Robcio_GTT

Post autor: Robcio_GTT »

Fabryczny rozmiar 195/55/13
Przelicz sobie na taki jaki ci pasuje ;) :
http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulator, ... n,204.html
Awatar użytkownika
J23G
Posty: 563
Rejestracja: 6 maja 2011, 18:48
Lokalizacja: Kozienice

Post autor: J23G »

dzieki za odpowiedz.
moze ktos jezdzil na 15 albo 16 i podzielilby sie spostrzezeniami.
bo myslalem tez poszerzyc na 225. tak naprawde to dopiero zaczynam zabawe z moim GTE i musze zebrac mnostwo informacji :)
Robcio_GTT

Post autor: Robcio_GTT »

Do R5 to 195/45/15 lub max 195/50/15.
Moim zdaniem większe nie mają sensu.
No chyba że nie zależy ci na komforcie, to zakładaj 17 :P
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

Moim zdaniem 16 odpadają całkowicie, gdyż profil opony, na nasze drogi kompletnie się nie nadaje. Maksimum 15" wtedy 195/45/15 aby zachować odpowiednią średnicę kół - to i tak bardzo mały profil no icena .... Od biedy można wstawić 195/50/15 - mieści się, ale licznik już przekłamuje i przy skrajnym skręceniu kół do oporu w lewo może delikatnie obcierać
W R5 jest o tyle dobrze że brak ABS i innej elektroniki pozwala na dość duże odejście od rozmiaru oryginalnego.
Moim prywatnym zdaniem zmiana rozmiaru felg ma sens oczywiście ze względów estetycznych - na 15 Maracanna wygląda po prostu ślicznie :)
No i na pewno w przypadku planowania zmiany hamulców na większe tj. 259 albo 280 mm.
Pozostają jeszcze 14" - mieści większe 259 mm hamulce ale jest trochę problem z doborem opon - właściwie to zostają jedynie 185/55/14

Jak jesteś zainteresowany to właśnie robię wyprzedaż gratów i mam i 15 i nowe opony 195/45/15 - zerknij do ogłoszeń
Robcio_GTT

Post autor: Robcio_GTT »

tommies pisze:195/45/15 aby zachować odpowiednią średnicę kół
Aby zachować odpowiednią średnicę to 195/40/15 :]
Tylko nie wiem czy taki rozmiar jest dostępny :mysli:
Awatar użytkownika
J23G
Posty: 563
Rejestracja: 6 maja 2011, 18:48
Lokalizacja: Kozienice

Post autor: J23G »

tez mysle ze 16 to przesada. ale na 15 napewno sie skusze. Tylko mysle ze zaloze 205/45/15 opony. kwestia tylko znalesc jakies fajne. Felgi juz wybralem kwestia zamowienia.
Pewnie dozo strace na komforcie ale to nie jest auto do codziennej jazdy wiec dlaczego nie.
Umieszczam zdjecie felg i chetnie uslysze co myslicie o nich. czy beda pasowaly do GTE.

Obrazek
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

Bardzo ładne klasyczne OZ - z pewnością ładnie się zaprezentują. Niestety są drogie - nie przypuszczam aby można było dostać komplet nowych za mniej niż 2000 a i używki pewnie z 1200.
Niestety przy tych felgach i proponowanym rozmiarze opon prawie na pewno będą troszkę obcierały przy max skręcie.
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

U mnie jeździł koleś swego czasu na 16 campusem :)
195/40/16
Powodzenia życzę :-P

195/45/15 jest OK

195/50/15 wchodzi ale trzeba uważać na przycierki
Awatar użytkownika
J23G
Posty: 563
Rejestracja: 6 maja 2011, 18:48
Lokalizacja: Kozienice

Post autor: J23G »

pewnie by wygladal ladnie na 16 ale to juz przesada. 15 beda wystarczajace.
jak tylko zaloze to wrzuce kilka zdjedc zeby sie z wami podzielic :)
stadeo92
Posty: 343
Rejestracja: 2 lutego 2010, 19:00
Lokalizacja: wadowice

Post autor: stadeo92 »

15 jest idealne... mialem kiedys nawet 17 zalozona... profil chyba 35 byl :D wszystko sie da... tylko po co... jezdzilo sie jak na wozie:D, wsumie komfort byl porównywalny jak na 175/50/13 :P
glock

Post autor: glock »

Na 17" to straszna koza musi byc :D do GTE najlepiej leżą 15" i kapeć 195/45, albo jakies ładne szerokie 14 i dobry naciąg :)
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

A ja powtórzę to co wcześniej napisałem - jeśli modyfikacje układu hamulcowego tego nie wymagają to najlepiej zostać przy 13. R5 to lekkie auto, a zawieszenie w GTE jest twarde. 15 w GTE wyglądają super, ale komfort jazdy przypomina poruszanie się wozem drabiniastym i plomby same z zębów się wykruszają :)
Złotym środkiem są 14 185/55 i jakieś dobre gumy - wchodzą wtedy większe tarcze hamulcowe 259 mm a jednocześnie nie robi się tak twardo.
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

staruch :-P
ODPOWIEDZ