Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Problem przy zapłonie

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

mar244
Posty: 36
Rejestracja: 25 grudnia 2010, 18:50
Lokalizacja: Czêstochowa

Problem przy zapłonie

Post autor: mar244 »

Witam,

ostatnio po naprawie kolanka w tłumiku zauważyłem ze podczas przekręcenia kluczyka na zapłon nie palą mi się kontrolki od oleju i wody.
Czasem się załączają podczas odpalania silnika (jak się trzęsie cały) migną na sekundkę.

Mam takie pytanie co może być przyczyną? brak masy? uszkodzone przewody?, jeśli tak to można wiedzieć które przewody.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
djmonkey
Posty: 1012
Rejestracja: 16 października 2008, 19:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: djmonkey »

popatrz na kostki które schodzą z wiązki silnika szczególnie posprawdzaj czy przewody dobrze trzymają się w kostce bo lubią bardzo gnić po zimie .
Renault Megane 1,6 16v 110KM
Clio Turbo
Regeneracja alternatów i rozruszników

Tylko Renault
wsmpw

Post autor: wsmpw »

lewa kostka za lampą
mar244
Posty: 36
Rejestracja: 25 grudnia 2010, 18:50
Lokalizacja: Czêstochowa

Post autor: mar244 »

Problem naprawiony, kostka swoją drogą, ale okazało się ze winny był styk do takiego czujnika koloru zielonego na bloku silnika, styk poprawiony i działa, dziękuje za porady ^^
ODPOWIEDZ