Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Nadwozie do 5 alpiny

Wszystko to co nie dotyczy napędu

Moderator: Moderatorzy

kuchta
Posty: 52
Rejestracja: 2 marca 2011, 20:54
Lokalizacja: Bukowina T

Nadwozie do 5 alpiny

Post autor: kuchta »

Czy buda z starej 5 a komora silnika różni się od alpiny czy ktoś to przerabiał ten temat i czyto jest ciężka Przeróbka może mi ktoś podpowiedzieć
gran
vino1986

Post autor: vino1986 »

troche sie tam fartuchy roznia i mocowania niektorych podzespolow... ale generalnie powinno sie to w miare latwo ogarnac zeby przerobic... takie moje zdanie...
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

ogarniesz bez problemu
kuchta
Posty: 52
Rejestracja: 2 marca 2011, 20:54
Lokalizacja: Bukowina T

alpina

Post autor: kuchta »

hej Koledzy potrzebuje do przodu tuleje /simerbloki/ do zawieszenia alpiny i jakie kolory wystempowały w orginale nr. ...... czerwona lub niebieska i srebna.i z czego można dopasować amory/stworznie/gałki.gumki stabilizatora
gran
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

sworznie i gałki bez problemu kupisz, gumy stabilizatora trza kupić(ciężko u nas w kraju) lub dorobić np. poliuretany, amory da się kupić ale trochę kosztują-dopasowywanie jest głupie i niebezpieczne, a silentblocki (a nie simerbloki) to też trza kupić (bywają nawet u nas) lub dorobić z poliuretanu choć szczerze mówiąc to jeszcze nie widziałem zużytych tulei z przodu w babci a trochę tego miałem w różnych wersjach,a co do kolorów to miałem gdzieś rozpiski jakie kolory występowały z jakimi obiciami ale na szybko nie znajde-dopiero za tydzień jak wróce z urlopu
kuchta
Posty: 52
Rejestracja: 2 marca 2011, 20:54
Lokalizacja: Bukowina T

alpina

Post autor: kuchta »

Dzieki Poczekam
gran
kuchta
Posty: 52
Rejestracja: 2 marca 2011, 20:54
Lokalizacja: Bukowina T

alpina

Post autor: kuchta »

Rycho i Vino potrzebuje troche informacji mam pospawaną z przodu kołyske/mocowanie skrzyni/ czy ona muśi być odejmowana.......i czy wylot wydechu z turbiną w bok komory silnika jest wiekszy od zwykłego bo z alpiny ztej z krakowa wiśniowej brakowało /zgniło/ dużo a zdobyłem bok z zwykłej i coś mi nie pasuje.Macie jakieś zdjecie jak to zrobic/komory silnika alpy/.Pozdrowiam.
gran
vino1986

Post autor: vino1986 »

kuchta pisze:mam pospawaną z przodu kołyske/mocowanie skrzyni/ czy ona muśi być odejmowana.......
o co biega :?: odejmowana od czego od skrzyni czy co :?: bo ona jest przykrecana na dwie poduchy do skrzyni a pozniej na 6 sribkach po 3 na leb na strone na sztywno do budy...
co do wylotu to musisz napisac konkretnie z jakiego masz modelu... ja mam dwa ssace i oba sa inne do tego mam jeszcze jakas fabryczna oslone do wydechu wlasnie przykrecana do fartucha z lewej strony i do alpiny turbo nie pasuje... nie wiem jak w innej jest konkretnie to rozwiazane ale w alpie masz tj jajkowate wyciecie na wylot tlumnika... mysle ze przerobienie nawet zezwyklej to nie jest jakis problem... kwestja tylko estetyki... co do fotek to jutro jak bede w garazu to postaram sie porobic... podkreslam ze jak bede :)
kuchta
Posty: 52
Rejestracja: 2 marca 2011, 20:54
Lokalizacja: Bukowina T

alpa

Post autor: kuchta »

te po trzy śruby do budy/kołyski/potrzebuje zdjecie te wydechu narazie dzieki za podpowiedzi.Vino poszukuje jeszcze lewy tylny /błotnik/od kierowcy
gran
vino1986

Post autor: vino1986 »

przez to ze jest ona przyspawana do budy bedzie ciezko wsadzic silnik spiety ze skrzynia... w alpinie masz generalnie zajebiscie malo miejsca pod maska... a wiem ze jak tej kolyski nie ma to zespol napedowy wklada sie bardzo szybko i latwo... dzis bede w garazu to porobie zdjecia... (mam w planach dzis wsadzic silnik do budy) jezeli tylko mi na to pogoda pozoli...
Awatar użytkownika
igred
Posty: 116
Rejestracja: 8 lutego 2010, 18:31
Lokalizacja: ¯ychlin

Post autor: igred »

Witam kolegów. Pozwolicie że włączę się do dyskusji i zamieszczę kilka zdjęć omawianych fragmentów reni.
Tak u mnie była przymocowana przednia belka trzymająca skrzynię biegów
Obrazek

Obrazek

Lewa i prawa strona, trochę widać śruby mocujące.
Otwór na turbinę w mojej wygląda tak
Obrazek

Obrazek

Ktoś go kiedyś lekko "modyfikował" żeby turbina łatwiej wchodziła, ale nie za wiele.
Kolory i tapicerki znajdziesz na tej stronie
http://www.renault-5.net/teintes.htm
Wybierz tylko rok produkcji i wszystko się pokaże.
Powodzenia :okok:
vino1986

Post autor: vino1986 »

zrobilem dzis zdjecia i u mnie to wyglada tak...

Obrazek
Obrazek

u mnie zaobserwowalem ze ten cienki pasek pod wylotem od wydechu sie przerwal i musze to spawnac zeby bylo git...
kuchta
Posty: 52
Rejestracja: 2 marca 2011, 20:54
Lokalizacja: Bukowina T

alpina

Post autor: kuchta »

Dzieki narazie za pomoc
gran
RYCHO35
Posty: 1052
Rejestracja: 5 lutego 2010, 15:45
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RYCHO35 »

znalazłem kolorki ale tylko z rocznika 84, a więc z końca produkcji:
-355 arktyczna biel
-485 alpejski niebieski metalik
-620 gwiezdny srebrny metalik
-694 czarny
-705 czerwień granatu
i w tych wersjach i tym roczniku tylko tapicerka beżowa

Niestety nic więcej nie znalazłem więc najlepiej zerknąć na stronke którą Igred zapodał
kuchta
Posty: 52
Rejestracja: 2 marca 2011, 20:54
Lokalizacja: Bukowina T

alpina

Post autor: kuchta »

Dzieki koledzy za pomoc przy odbudowie alpiny Bedzie mi czeba pomuc przy zawieszeniu /składaniu/ przodu i tyłu dzieki za dorady.
gran
ODPOWIEDZ