Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

opony i felgi do R5 - dyskusja o rozmiarach

Wszystko to co nie dotyczy napędu

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
-=wasq=-
Posty: 2299
Rejestracja: 5 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: ³ód¼

opony i felgi do R5 - dyskusja o rozmiarach

Post autor: -=wasq=- »

TEMAT WYDZIELONY Z TEMATU CIEKAWE OGLOSZENIA Z SIECI - FELGI I OPONY
30.03.2008
LODOO
------------------------------------------------------------------------------------------------------


ciekawe ale nie dokonca psaujace do r5 i rozmiar tak zwany kibelwagen :P

no chyba ze zapodamy na nie jakies waskie baloniki to i tak felga nie zrobi tak duzego efektu
Ostatnio zmieniony 30 marca 2008, 12:42 przez -=wasq=-, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maciek od iwony
Posty: 1152
Rejestracja: 3 lutego 2010, 10:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciek od iwony »

ja kupiłem 175/65/13 za 400pln z afelami +przetoczenie 10 x4pln .Allegro jest ok
unikorn

Post autor: unikorn »

-=wasq=- pisze:ciekawe ale nie dokonca psaujace do r5 i rozmiar tak zwany kibelwagen
To jaki rozmiar? 15"? dla mnie napewno za duże.
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

chodzi o szerokosc ;-)

kolega ma w crx'ie 15 o szerokosci 6cali i 195/50 toyo t1r na tym i baloooon

poza tym to sa 14 a nie 15 na tych aukcjach....
unikorn

Post autor: unikorn »

Lodoo pisze:poza tym to sa 14 a nie 15 na tych aukcjach....
...naprawde :P
Lodoo pisze:chodzi o szerokosc
nie skumałem myślałem że o średnice :oops:
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

teraz to ja nie skumalem z tymi 15 :-P zle odczytalem ;-)
15 na odpowiedniej oponca sa spoko ;-)

14 to optimum do R5 jak juz pare razy pisalem ale o szerokosci 7-8 cali a nie 6 ;-)
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Optimum do R5 to 13x4,5 - 5,5. Tak stwierdziło stado inżynierów z Renault :)
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

do 1,1 i jazdy po miescie - moze i tak :-P poza tym to byly inne czasy :-D
w sumie to znow robi sie ot w temacie.... trzeba chyba zrobic temat w technicznym o ponach i felgach :-D
unikorn

Post autor: unikorn »

Ostatni OT ale muszę.
Zgadzam się w zupełności z Kabarem, wązkie oponki z dobrym bieżnikiem i super się śmiga i spalanie mniejsze. U siebie po zmianie z letnich na zimówki (jeszcze przed zmianą warunków atmosferycznych) zrobiłem 50 Km więcej na butli :shock:

I przepraszam za OT
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

jak ktos jezdzi spokojnie i na seryjnym zawiasie 90 km/h i mu to odpowiada to spoko... ja osobiscie teraz jakbym zalozyl to bym sie zabil na 145 na pierwszym zakrecie chyba :-D powiem wrecz ze takie opony sa niebezpieczne w R5... auto szybko blokuje kola przy hamowaniu i wyjezdzana zakretach... wiem bo kupilem na takich oponach R5 i jezdzilem pare miesiecy....
nie ma takiej opcji zeby przez same opony zystac tyle spalania.... nie da rady chyba zemasz bulte 100l :-P
moze mozliwe by to bylo jakbys sie przesiadl z nienapompowanych 235 na napompowane na kamien 145.... w normalnych warunkach - no way !
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

165/65 R13 - odpowiedni rozmiar opon do normalnej jazdy.

PS. Podobno rozmiar ma znaczenie :lol:
unikorn

Post autor: unikorn »

Lodoo, Serio, serio. Zwykle robie ~300 a po zmianie zrobiłem ~350 +/- 10 km Fakt że letnie były lekko kapciowate a zimówki odrazu napompowałem na 2,2 Bara przód i tył. P.S. Ostatnio jeżdżę bardzo spokojnie. :-P
wsmpw

Post autor: wsmpw »

dobra ale na lpg jest inna sprawa ostanio było na tvn turbo zależy od mieszanki butanu i propanu moze zatankowałeś leprzy gaz poprostu i ot cała filozofia
unikorn

Post autor: unikorn »

Fakt, masz rację, kupa czynników wpływa na jazdę na LPG. Nie pamiętam w sumie czy zmieniałem "dostawcę" gazu. Ale uważam że pierwsze skrzypce grały gumy. Zresztą niedługo sie przekonamy. Szykuje się przecież kolejna zmiana. Jak obczaje to dopiszę jakie mam różnice między kolami zima/lato. (wielkości, w sensie)
lodoo
Posty: 6715
Rejestracja: 1 lutego 2010, 13:03
Lokalizacja: Wrocław
Gender:

Post autor: lodoo »

wiesz - ja tezjezdze na lpg na roznych oponach vzasem roznie napompowaych :-D i z roznym stylem jazdy i nigdy takiej roznicy nie mialem.....
ODPOWIEDZ