Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Czujnik położenia wału

Jednostki wolnossące i doładowane, serducha renatek :-)

Moderator: Moderatorzy

AGA
Posty: 87
Rejestracja: 5 lutego 2010, 18:18
Lokalizacja: Gr±dy

Czujnik położenia wału

Post autor: AGA »

Mam pytanie,czy czujnik położenia wału ma wpływ na zużycie paliwa?Bo od niedawna zaczął bardzo dużo spalać i benzyny i gazu
Karol

Post autor: Karol »

raczej nie ma wpływu, albo działa albo nie, jakby był uszkodzony to silnika nie uruchomisz.
Jaki masz silnik to moze dojdzie się do przyczyny wysokiego spalania.
AGA
Posty: 87
Rejestracja: 5 lutego 2010, 18:18
Lokalizacja: Gr±dy

Post autor: AGA »

W tej chwili 1.4 na jednokomorowym gazniku. Obecnie renia spala 10l benzyny a 15 gazu :wnerw:
vino1986

Post autor: vino1986 »

moze go po prostu trzeba wyregulowac... sam czujnik o ktory pytasz nie ma nic z tym wspolnego... odpowiada tylko za zczytanie z kola zamachowego kiedy ma impuls dac na modol w celu podania dalej iskry na aparat... jezeli by sie popsul poprostu nie bylo by iskry na wyjsciu z modolu... wymien filtry od paliwa i powietrza i powiedz Macky-emu zeby wtedy wzial sie za regulowanie jego... :P
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Czujnika się nie reguluje.
Karol

Post autor: Karol »

ale gaznik się reguluje :D
AGA
Posty: 87
Rejestracja: 5 lutego 2010, 18:18
Lokalizacja: Gr±dy

Post autor: AGA »

Filtr paliwa nowy filtr powietrza niedawno zmieniony,kable i świece przejechane ok 4tysiące.Na trzy testowane gazniki zużycie paliwa jest takie samo jedyna rzecz którą wymieniliśmy to ten czujnik
vino1986

Post autor: vino1986 »

kabar pisze:Czujnika się nie reguluje.
nom to to wiem po prostu nie chcialem cytatu robic do wyzej napisanego posta... a czujnik moze miec tylko chyba regulacje gora dul co i tak nic nie daje... :P

moje skromne zdanie to nie jest rzecz o ktora pytasz... moze lekko zaplonem ruszcie do tylu... :)
AGA
Posty: 87
Rejestracja: 5 lutego 2010, 18:18
Lokalizacja: Gr±dy

Post autor: AGA »

Najdziwniejsze jest to,że przy aucie nic nie było ruszane i nagle zaczą łykać.Jedynie wymieniony czujnik.Pomóżcie bo my już sami nie wiemy co może być przyczyną.
Ostatnio zmieniony 25 marca 2010, 20:58 przez AGA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Ja codziennie słyszę od klientów: "Panie, ale wczoraj jeszcze działał...".

Więc postuluje do producentów samochodów/elektroniki/AGD: wyposażcie te urządzenia w ostrzeganie o awarii typu: "Uwaga! Jutro się popsuję"
vino1986

Post autor: vino1986 »

ja obstawiam gaznik...
AGA
Posty: 87
Rejestracja: 5 lutego 2010, 18:18
Lokalizacja: Gr±dy

Post autor: AGA »

Były zmieniane trzy gazniki i na trzech tosamo
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Może łożyska? Hamulce?
AGA
Posty: 87
Rejestracja: 5 lutego 2010, 18:18
Lokalizacja: Gr±dy

Post autor: AGA »

łozyska i hamulce ok
Był zamontowany taki czujnik Obrazek

Teraz mam taki
Obrazek
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Przecież to dwa różne czujniki. Zmień go na taki sam jak był wcześniej.
Zablokowany