Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Demontaż zegarów

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

b.pawelek
Posty: 34
Rejestracja: 5 lipca 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Demontaż zegarów

Post autor: b.pawelek »

Witam
W moich zegarach w 1.2 z 88 roku padło podśw i muszę je zdemontować tak aby ocenić co trzeba poprawić.
Zdjąłem już daszek od zegarów.
Odkręciłem śrubki trzymające zegary 2 szt
i nie wiem co teraz. Niby zgar trzyma się na 4 poziomych zatrzaskach zatrzaskach, ale nie jestem w stanie ich odgiąć. Moge prosić o jakieś rady?
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Demontaż zegarów

Post autor: tommies »

Wyjdzie na to,że się czepiam, ale jako moderator tego forum jestem zmuszony.
Jest to już kolejny post w którym oczekujesz pomocy a nie dajesz podstaw aby tej pomocy udzielić.
Może już czas przedstawić swoją R5 w odpowiednim dziale. Tu nikt się nie wstydzi stanu swojej R5 a stara się utrzymywać jak najlepszy stan.

DOKŁADNIEJ OPISUJ i skasuj ta p... Alfe w podpisie bo nikt nie jest jasnowidzem i nie wiadomo jaką masz wersje R5 i jaki typ zegarów - deski rozdzielczej.
Renault 5 i Super 5 produkowano od 1972r do 1996r - chyba zdajesz sobie sprawę że mogło przez 24 lata powstać sporo wersji.

Mniemam, że masz Super 5 - przynajmniej o 50% rozjaśniło by się w głowie gdybyś ściągnął sobie serwisówkę i zerknął.
b.pawelek
Posty: 34
Rejestracja: 5 lipca 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: b.pawelek »

W dowodzie mam wpisane r5 i tego się trzymam.

Nie miałem jak zmienić opisu bo cały czas jestem w rozjazdach a forum przegladam z telefonu. wpadam tylko na noc do domu i ostatnia rzeczą na jaka mam ochotę to czytanie serwisowki. Liczyłem na konkretna pomoc i tyle.

Auto pokaże na forum w piątek jak odzyskam z naprawY swój aparat.
Awatar użytkownika
tommies
Posty: 1474
Rejestracja: 5 maja 2008, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tommies »

Czytaj proszę ze zrozumieniem - abyśmy mogli pomóc musimy wiedzieć co masz, czyli proste i logiczne.

Nie odbierz tego jako zbytniej złośliwości, ale Renault 5 niezależnie od wersji jest autem starym i jak każde stare auto będzie się psuł - masz to jak w banku. Więc albo zostawisz sporo kasy u mechaników albo nauczysz się korzystać z serwisówek oraz pomocy koleżanek i kolegów z forum.

A dowód rejestracyjny to ostatnie miejsce gdzie szukałbym informacji o posiadanej wersji 5tala :) Skany niektórych dowodów rejestracyjnych mogłyby robić za żarty rysunkowe w porównaniu do faktycznych danych pojazdu :)
Awatar użytkownika
maciek od iwony
Posty: 1152
Rejestracja: 3 lutego 2010, 10:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciek od iwony »

:tak:
wsmpw

Post autor: wsmpw »

tommies pisze:Skany niektórych dowodów rejestracyjnych mogłyby robić za żarty rysunkowe w porównaniu do faktycznych danych pojazdu :)
:brawo: :brawo:
b.pawelek
Posty: 34
Rejestracja: 5 lipca 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: b.pawelek »

Skąd mogę ściągnąć serwisowke bo mi się strona nie otwiera? A może mi ktoś po postu powie na czym to się może trzymać jeżeli zdlaem daszek i odkrecilem dwie srubkii górze z prawej i z lewej a nie mam ochoty szukać nowych zegarow jak te rozwale?
ODPOWIEDZ