Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Problemy z pompą paliwa - dziwne dźwięki

Jednostki wolnossące i doładowane, serducha renatek :-)

Moderator: Moderatorzy

gufner

Problemy z pompą paliwa - dziwne dźwięki

Post autor: gufner »

Siema :) Myślałem, że Szczurek dotrwa do wiosny bez awarii a tu kupa :)

Od jakiegoś czasu podczas jazdy dawało się słyszeć ciekawe dźwięki z pompy paliwa. Coś jakbyście starali się dopić do końca napój przez słomkę haha. Takie siorpanie :) Wahy połowa baku a pompa robi ślurp :) Nie przejąłem się tym bo przecież jadę więc po co się zamartwiać. Dwa dni temu odpaliłem bolid, podjechałem 50m do sklepu po piwo (nie, nie jestem leniem, po prostu raz na dwa dni odpalałem szczurka aby go z miejsca ruszyć i śnieg posprzątać :D ). Zgasiłem autko, zakupiłem zgrzewkę, wsiadam, kluczyk na zapłon, a pompa - oooo teraz to ciekawie będzie - tak jakbyście zatkali wlot pompy i kazali jej ciągnąć wahe. Chcę pociągnąć ale nie mogę :) Zaczęło śmierdzieć wahą w kabinie więc przestałem kręcić.

Bolid pod sklepem zostawiony a ja mam następujące pomysły. Proszę o podpowiedzi :) (ale ja zawsze opowieści na forum zklecam hehe):
- zatkany przewód z baku do filtra
- zatkany filtr (chociaż wymieniany przed zimą)
- padła pompa paliwa, która ma już 280tyś kilosów przejechane więc ma prawo
- zamarznięte przewody od pompy do silnika - raczej odpada bo przecie przejechałem kilka metrów do sklepu

Podziękował za pomoc i byle do wiosny :)
jjmag

Post autor: jjmag »

jeżeli pompa chodzi to mogło ci się troszkę rosta na filtr udzielić najprostsze rozwiązanie zdjąć kanapę sprawdzić pompke czy w ogóle podaje paliwo
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Może jakiś wężyk spadł i leci pod auto. Może to nie wina pompy a gdzieś masz zapchane węże.
Robcio_GTT

Post autor: Robcio_GTT »

kabar pisze:Może jakiś wężyk spadł
Moze być to. Mi też raz spadł, na powrocie i paliwo się lało po zbiorniku :nerwus:
Podnieś kanapę i sprawdź pod dekielkiem. I tak jak Kabar pisał pod autkiem też :okok:
gufner

Post autor: gufner »

Dziś postanowiłem sprawdzić czy kilka dni stania wpłynęło no prace pompki i oczywiście jak to zwykle bywa odpaliłem bez problemu :) Autko pochodziło kilka minut, zaczęło szarpać i zgasło. Pompa przestała działać i znów pojawił się dźwięk jakby był zatkany wlot pompy. Obstawiam że padła jednak pompa skoro zaczęła działać i zatrzymała się po kilku minutach.
wsmpw

Post autor: wsmpw »

ja obstawiam filtr bądź masz zapchane przewody skoro działa i później jakby wypompyje paliwo albo stworzy sie podciśnienie w baku to nei moze zassać odrkec korek wlewu może zadziała..
Awatar użytkownika
siwyng
Posty: 11
Rejestracja: 7 października 2010, 20:16
Lokalizacja: kraków

odpowiedz

Post autor: siwyng »

pompa paliwowa do wymiany nie ma co gadac o wezykach filtrach bo to wcale nie to tez tak miałem a pompa niedroga:)
wsmpw

Post autor: wsmpw »

Robcio_GTT

Post autor: Robcio_GTT »

gufner

Post autor: gufner »

Spoko, tak czułem. Dobra, zobacze ile w Lodzi w sklepie mi policzą za pompke.
Awatar użytkownika
maciek od iwony
Posty: 1152
Rejestracja: 3 lutego 2010, 10:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciek od iwony »

mi ostatnio policzyli 150pln-jakaś włoszczyzna, 4 bary
Awatar użytkownika
cyklista
Posty: 350
Rejestracja: 4 lutego 2010, 19:36
Lokalizacja: £ ó d ¼

Post autor: cyklista »

gufner pisze:Spoko, tak czułem. Dobra, zobacze ile w Lodzi w sklepie mi policzą za pompke.
na giełdzie jest facet co prowadzi naprawy i sprzedasz elek pompek (ul Technicznej )co są ;) (stare meble ,ciuchy ,narzędzia ,)po prawej strony idąc od ul Lodewej w kierunku ul Puszkina tylko trzeba się dobrze rozglądać po on ma kilka sztuk pompek i reklamę na samochodzie
wsmpw

Post autor: wsmpw »

taki starszy koleś??
gufner

Post autor: gufner »

Oki, namierzę go w niedziele na giełdzie.

No a teraz pytanie z kategorii "POGROMCY MITÓW":

W TV ogląda się jak kolesie montują butelkę na dachu i waha spływa sobie do silnika i autko jedzie :) Ja tez tak chcę dojechać do domu. Czy w 1.7 mono można zastosowac taki patent? Montuje póltoralitrową butelkę z paliwem na dachu i silnik sam bierze paliwo i jedzie? Bez użycia pompy paliwa?
Awatar użytkownika
djmonkey
Posty: 1012
Rejestracja: 16 października 2008, 19:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: djmonkey »

raczej tylko gaźnikowe
Renault Megane 1,6 16v 110KM
Clio Turbo
Regeneracja alternatów i rozruszników

Tylko Renault
ODPOWIEDZ