Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Przelacznik swiatel

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

Qsh
Posty: 14
Rejestracja: 28 lipca 2010, 22:40
Lokalizacja: Wuwua

Przelacznik swiatel

Post autor: Qsh »

Witam, mam nieciekawa historie bo swiatelka na wybojach mi gasna :) meczaca sprawa jesienna pora bo jak wiemy o 17 juz ciemno jest... Mysle ze to przelacznik szlag trafil, wiec kupilem nowy, myslalem ze pojdzie rownie gladko jak z przelacznikiem wycieraczek a tu niespodzianka... Nie mam pojecia jak go zdemontowac. Ratunku i dziekuje :-D
wsmpw

Post autor: wsmpw »

zdejmij plastik od dołu i odkręć kolumne kierowniczą powinno wyjść. jak nie to daj fote jaką masz deseczkę
Yakkul

Post autor: Yakkul »

mój mocowany jest na 2 śrubki do obejmy aluminiowej przy kolumnie kierowniczej nie dłużej niż pół godziny czasu na wymianę.
Qsh
Posty: 14
Rejestracja: 28 lipca 2010, 22:40
Lokalizacja: Wuwua

Post autor: Qsh »

Deseczke GTE mam tak jak i cala Renie :) zdejmuje ten plastik od dolu i widze ten przelacznik na aluminiowej podstawce przykrecony na dwie srubki... Ale nie mam pojecia jak go wyjac...
Awatar użytkownika
cyklista
Posty: 350
Rejestracja: 4 lutego 2010, 19:36
Lokalizacja: £ ó d ¼

Post autor: cyklista »

masz urwany mocowanie w przełaczniku ( to znaczy sa tam takie trzy blaszki i sa mocowane na przygrzewki przez otworz i to sie urwało jak sie nie myle to chyba srodkowe gorne )i musisz je rozebrac aby to naprawic .
Qsh
Posty: 14
Rejestracja: 28 lipca 2010, 22:40
Lokalizacja: Wuwua

Post autor: Qsh »

Przelacznika nie bede rozkrecal kupilem nowy na szrocie :) tylko mam problem z wyjeciem go z deski i tu Was prosze o pomoc. Jakies step by step albo rysunek by mi sie przydal... :)
Dzieki serdeczne
Awatar użytkownika
cyklista
Posty: 350
Rejestracja: 4 lutego 2010, 19:36
Lokalizacja: £ ó d ¼

Post autor: cyklista »

odkrec obejme co trzyma stacyjke i przełacznik i sam Ci wyjdzie bez zadnych ceregieli i odkrecis sobie go i po przekładach tyklo musisz potem podnies gorna deske rzeby złozyc obejme ze stacyjka i skrecisz ja i to bedzie trwało około 10minut .

tylko tez na szrocie dostac taki sam pasuje tez od innego samochodu franc
mowy kosztuje chyba około 150złotych
Qsh
Posty: 14
Rejestracja: 28 lipca 2010, 22:40
Lokalizacja: Wuwua

Post autor: Qsh »

DZieki. Obadam jutro i moze sie wezme :) za przelacznik dalem cztery dychy i jest identyczny jak moj :-D
Yakkul

Post autor: Yakkul »

cyklista pisze: tylko tez na szrocie dostac taki sam pasuje tez od innego samochodu franc
mowy kosztuje chyba około 150złotych
nowy max ok 130

z tego co pamiętam jeszcze taniej kupiłem
ODPOWIEDZ