Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Podłączenie obrotomierza

Wszystko co związane z elektryką i elektroniką w Renault 5.

Moderator: Moderatorzy

Oskar i Kasia

Podłączenie obrotomierza

Post autor: Oskar i Kasia »

Mam takie pytanie w mojej wersji GTL na zegarze nie ma wskaznika obrotow czy kto wie

1.jak mozna go podlaczyc ?
2.jakie czujnik i gdzie zamontowac ?
unikorn

Post autor: unikorn »

Awatar użytkownika
maciek od iwony
Posty: 1152
Rejestracja: 3 lutego 2010, 10:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciek od iwony »

Oskar i Kasia pisze:Mam takie pytanie w mojej wersji GTL na zegarze nie ma wskaznika obrotow czy kto wie

1.jak mozna go podlaczyc ?
2.jakie czujnik i gdzie zamontowac ?
było,było,było ;-)
musisz mieć zegary od wersji z obrotomierzem,sygnał puszczasz z cewki WN(wtyczka jest 3pinowa a wychodzą z niej dwa kabelki i jak się pewnie domyślasz ten nie wykorzystany pin jest właśnie tym sygnałem) :mrgreen:
Obrazek
Pozdrawiam
unikorn

Post autor: unikorn »

Maciuś... oni tam w 1.1 modułu nie mają zdaje się.
Oskar i Kasia

Post autor: Oskar i Kasia »

Z tego co sie doszperalem na forum a szukalem dlugo nie ma NIC konkretnego jak podlaczyc w Silniku 1.1 maunual z 86 wersja GTL !!! obrotomierz. Mam na mysli wskanik poza tarcza.Prosze o dokladny schemat jak i gdzie co trzeba podpiac
Awatar użytkownika
maciek od iwony
Posty: 1152
Rejestracja: 3 lutego 2010, 10:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciek od iwony »

unikorn pisze:Maciuś... oni tam w 1.1 modułu nie mają zdaje się.
no może... :-P
cyp

Post autor: cyp »

rocker ma gtl tylko ze 1.4 i wystarczylo przelozyc zegary i wszystko dzialalo, moze w 1.1 tez jest jakis sygnal puszczony w oryginalnej wiazce :?:
unikorn

Post autor: unikorn »

Oskar i Kasia pisze:Z tego co sie doszperalem na forum a szukalem dlugo nie ma NIC konkretnego jak podlaczyc w Silniku 1.1 maunual z 86 wersja GTL !!! obrotomierz. Mam na mysli wskanik poza tarcza.Prosze o dokladny schemat jak i gdzie co trzeba podpiac
A było, było. Nie pamiętam kto ale podłączał chyba od dużego fiata czy jakoś tak. Sygnał indukcyjnie z przewodów WN był brany. Poszukaj też na http://www.elektroda.pl/
Oskar i Kasia

Post autor: Oskar i Kasia »

Obrazek

czy kontrolka do podlaczenia dla obrotomierza to moze byc ta pusta ?


Obrazek
unikorn

Post autor: unikorn »

Prawdę mówiąc nie wiem Oskar o co pytasz...
Oskar i Kasia

Post autor: Oskar i Kasia »

Obrazek

tutaj zazczone koleczkiem jest cos to jest nie podlaczone do niczego i sie zastanawiam czy tutaj moglbym podlaczyc kabelek do obrotomierza jesli sie myle zabijcie albo powiedziec jak stworzyc od podstawy taki licznik ktory by dziala i spelnial funkcje obrotomierza
jjmag

Post autor: jjmag »

najprostsze i najlogiczniejsze zaadoptować budzik z obrotkiem z innej piąteczki
Oskar i Kasia

Post autor: Oskar i Kasia »

WŁAŚNIE chcialbym miec poza stara tarcza pisalem juz o tym
jjmag

Post autor: jjmag »

http://moto.allegro.pl/item724035162_ob ... tligh.html
proszę poza orginalnym licznikiem internet twój przyjaciel i nie gryzie wystarczy odrobina chęci i samemu podłubać a nie czekać aż ktoś poda wszystko do rączki, myślcie ludzie myślcie to nie boli :-P
unikorn

Post autor: unikorn »

Zablokowany