Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

dmuchawa

O wszystkim i o niczym...

Moderator: Moderatorzy

wsmpw

dmuchawa

Post autor: wsmpw »

a więc chce mieć ciepło w garażu :D żeby sobie coś przy furce zrobić,planuję kupić coś takiego :
http://allegro.pl/item805405784_nagrzew ... 10_kw.html
i zbieram opinie ktoś coś takiego miał ? miał może okazję grzać takim czymś czy to zdaje egzamin?
Piszą że grzeje do 200 m3 a ja mam dwa pomieszczenia po ok 84m3 przedzielone ścianą z karton gipsu ogrzać chce tylko jedną część.
Czekam na opinie i uwagi,pozdrowienia ;-)
corey16

Post autor: corey16 »

bogaty jesteś
Zużycie paliwa 0,8 kg/h
butla 11kg kosztuje ok 42pln co daje Ci ok 13-14h grzania czyli jakieś 2-3 dni zabawy w garażu
ale ciepło daje fajne
wsmpw

Post autor: wsmpw »

Corey16 pisze:butla 11kg kosztuje ok 42pln
ewentualnie 19,50 za 10 litrów ;-)
ale nie o to tutaj mi chodzi chodzi mi o wydajność i czy zdaje to egzamin
corey16

Post autor: corey16 »

mieliśmy coś takiego kiedyś w robocie i trzeba było uważać żeby za blisko nie stanąć bo można się było poparzyć

tylko że za tamtą dali coś około 1500pln
wsmpw

Post autor: wsmpw »

ok ale tylko tym paliliście ? jakie duże było to pomieszczenie?
vino1986

Post autor: vino1986 »

fajna zabawka i wiedz ze zdaje na bank egzamin... u mojego kumpla stoii podobna nagrzewnica w garazu i urzywa ja w okresie zimowym... jak nia nagrzeje to mu szybciej lakier schnie na samochodzie bo on jest lakiernikiem... i naprawde cieplutko ma dzieki temu w garazu... tylko ze duze zuzyczie paliwa jest wlasnie... bo to chektolitry wachy wpierdziela...
jjmag

Post autor: jjmag »

garaż masz murowany? jeśli tak to kup sobie piecyk tak zwanego trociniaka spalisz tam wszystkie śmieci ciepło ci daje dłużej i nie zaśniesz w oparach gazu wydasz raz 300 zeta z rurami i spokuj masz na lata a nie marzniesz bo kupiłeś części i na gaz nie starczyło żeby dmuchawę odpalić
Awatar użytkownika
kabar
Posty: 2369
Rejestracja: 30 czerwca 2007, 23:11
Lokalizacja: £ód¼
Kontakt:

Post autor: kabar »

Dokładnie, taką dmuchawę mieliśmy we Wrocławiu kiedyś. Odpalana była tylko na pół godzinki rano żeby trochę nagrzać.
Jakby to miało działać non stop to raczej odpada, śmierdzi gazem strasznie. To raczej przeznaczone jest do jakiś dużych powierzchni (magazyny, szklarnie itp).
corey16

Post autor: corey16 »

u nas było to stosowane w dużej hali produkcyjnej do ogrzewania miejsca przy taśmie gdzie pracowały kobiety, stosowali to tylko jedną zimę, oficjalny powód: bo czekolada na ciastkach się rozpuszczała, ale magazynierzy pozbyli się całych zapasów butli do wózków w tydzień, a trochę tego było :lol: :lol: :lol:
jjmag

Post autor: jjmag »

osobiście mam piec wyspawany z felg 15 do tego wpuszczoną pseudo wężownice z 2 rur grubościennych elektryczna pompka do wymuszenia obiegu 3 chłodnice fiat polonez z wiatrakami naganiającymi ciepło czyli po prostu ciut nie centralne ogrzewanie spalanie wszystkie śmieci trochę trotu trochę drzewa przepalony olej itp jedyna wada kupa sadzy na dachu ale za to cieplutko jak ta lala
wsmpw

Post autor: wsmpw »

a więc :
garege mam z desek :D ocieplony od środka 10 cm styropianem
chodzi mi o to czy poprostu to działa..
corey16

Post autor: corey16 »

o rzesz w mordę :shock: :shock: :shock:
Deski + styropian + dmuchawa = fajne ognisko :-P :-P :-P
musiałbyś tego pilnować żeby się nic nie chyciło
wsmpw

Post autor: wsmpw »

od środka jeszcze karton gips przykręcony
nie ma co pilnować strumień ciepłego powietrza dał bym w najdłuższą strone i było by ok
carmaker

Post autor: carmaker »

Chłopaki chyba mają racje z tą koncepcją piecyka.Wrzucisz byle co i daje ciepło a koszty takiego grzania minimalne nawet jakbyś miał sobie do tego kupić jakiś opał to grosze w porównaniu do gazu czy ropy.Co do dmuchaw to tylko doraznie mozna podgrzać garaż do lakierowania itp.Robota przy tym ustrojstwie to masakra po godzinie roboty bedziesz tak przytruty spalinami ze odechce ci sie robić cokolwiek
wsmpw

Post autor: wsmpw »

carmaker pisze:garaż do lakierowania
ja nie wiem jak wy sobie wyobrażacie dogrzewanie pomieszczenia prawie otwartym ogniem gdzie jest rozpylony bardzo łatwopalny środek?
ODPOWIEDZ