Ogłoszenie dla zarejestrowanych użytkowników:
Ze względu na to co się wydarzyło z naszym forum musisz zrobić kilka rzeczy żeby mieć znowu dostęp do swojego konta.
Spróbuj się zalogować, jeśli się to nie powiedzie, kliknij "zapominałem hasła"
Podaj swój mail i dostaniesz link do zmiany hasła - proponuję zmienić hasło na trochę mocniejsze niż mieliście ostatnio.
Dobre hasło to minimum 8 znaków, zawierające duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne jak - !@#$%^&*
Po zalogowaniu nowym hasłem zmień język forum na polski. Klikasz w swoją nazwę u góry po prawej a potem - User Control Panel -> Board Preferences -> Edit Global Settings -> My Language -> Polski -> i klikasz Submit
W miarę wolnego czasu forum będzie usprawniane i będą dodawane nowe funkcje.
Jeśli pojawiły się w twoim profilu dziwne "krzaczki" zamiast polskich znaków, proszę popraw je.
Dadaj również brakujące informację, taki jak płeć i swoje media społecznościowe itp.

Hormon VW Vento

Tutaj prezentujemy nasze auta, inne niż Renault 5

Moderator: Moderatorzy

Hormon

Hormon VW Vento

Post autor: Hormon »

[center]Oj tak to się dzieje, stwierdziłem że chyban ie zaszkodzi jak w końcu pokazę co kupiłem w zamian za R5, a to tylko dlatego że rodzina się powiększyła a nie stać mnie było na utrzymanie dwóch aut.

Jak kupiłem auto to wyglądało tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wyposażenie:
ABS
Klima
Elektryka szyb
Szyberdach
Elektryczne lusterka
Podgrzewane spryskiwacze
2 poduchy
LPG :P
Zaraz po zakupie poszły do wymiany amortyzatory tył na KYB i wzmocnione spręży z racji iż jest założone LPG, a na serii przyciera. Parę dni później wymieniłem tuleje tylnej belki.

Po jakimś czasie zakupiłem fotele
Obrazek
A tu już zamontowane
Obrazek

Po długich poszukiwaniach w końcu zakupiłem lampy hella dymione
Obrazek

Kilka fotek na szybko robionych w terenie hehe
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Później zakupiłem klapę, ponieważ dzień przed zakupem auto dostało w dupe :D, klapa zostałą pomalowana i doszła lotka
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Następne mody to auto poszło w dół aż a może tylko 4 cm, ale jak się okazało to koleś sprzedał mi springi -60 co dla mnie było za nisko, miałem problemy z dojazdem do domu. Przy okazji wymieniony olej w skrzyni ponieważ jest małą nieszczelność, dodatkowo wymienione poduszki amortyzatora i łożyska na firmę Kraft czytaj jebany szmelc.
Nadszedł też czas na wymianę rozrządu, cena powala całe 60zł :), pasek Contitech i oryginalna rolka.
Obrazek

Nadszedł też czas na wymianę tarcz i klocków, kupiłem komplet ATE.

Zawitał także po długich poszukiwaniach hokej od GT, i zostały przyciemnione halogeny i kierunki folią do lamp. Wróciła także seria sprężyn, było stanowczo za nisko na moje warunki.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z nowości, byłem na podporzadkowanej, troche wysunąłem przód bo z boku stał jakimś duzym autem i nic nie widziałem, stoje i czekam a tu nagle koleś mi przyjebał. Jego auto wygląda gorzej bo ma cały bok do malowania, co gorsza to wszystko z mojego ubezpieczenia ponieważ nie miałem światków :(


Obrazek

Obrazek

Zabrałem się za zrobienie tego frontu bo czymś jeździć trzeba. Zderzak podgrzałem opalarką i w miarę udało się go wyprofilować, dodatkowo dałem od środka wzmocnienie aby znowu go nie pokrzywiło, później poszło parę warstw farby i nawet nie jest źle. Grill posklejałem i też kilka warstw farby otrzymał. Jak znajdę interesujące fanty to zakupie i wymienię, aby ten front wyglądał porządnie. Poki co musi taka naprawa wystarczyc.
[center]Obrazek
Obrazek
Obrazek[/center]
Po zakończonych pracach przyszedł czas na wymianę opon na Toyo proxes

[center]Obrazek[/center]

Z nowości to wymieniłem poduszki amortyzatorów na Lemforder, Kraft wytrzymał pół roku. Przy okazji auto poszło w dół 2 cm i teraz jest tak:

Obrazek

Na szrocie znalazłem vento us co jest swego rodzaju rarytasem i wymontowałem sobie taki o to gadżet

Obrazek

Przyszedł też czas na wymianę sprzęgła, zakupiony tarcza LUK i zacisk VALEO. Następnie wymienione tuleje wahaczy i końcówki drążków.

Został także wymieniony tłumik końcowy, przy okazji okazało się że jest urwana jedna śruba trzymająca kolektor, teraz już wiem dlaczego tak pierdzi :(, miałem to robić ale jak się nie da wykręcić tej urwanej śruby to trzeba ściągać głowice. Mam nadzieje że pójdzie wszystko ok i w poniedziałek w końcu auto będzie gadać tak jak należy :)

Chyba tyle :P, jak mi się coś jeszcze przypomni to napisze, a teraz możecie po mnie jechać, a może nie będzie tak źle :).[/center]
marcjanin

Post autor: marcjanin »

To ja pierwszy :lol: , ogólnie autko wporządku, no a wymiana tylnych lamp to na prawde była konieczność :okok: więc ode mnie plus, no i sam jeżdże czarnym szmelcwagenem więc głupio by było "po Tobie jechać"
vino1986

Post autor: vino1986 »

nom to troszke sie narobiles przy aucie... tez mam VW i nie nazekam na niego... niech sie dobrze sprawuje... a lampy te co po zakupie byly to porazka faktycznie...
Hormon

Post autor: Hormon »

vino1986 pisze:nom to troszke sie narobiles przy aucie... tez mam VW i nie nazekam na niego... niech sie dobrze sprawuje... a lampy te co po zakupie byly to porazka faktycznie...
A jak cięzko było je sprzedać :lol: , w końcu po miesiącu wiszenia na allegro poszły :).

Zapomniałem tez o uszczelnieniu skrzyni biegów, wymieniłem wszystkie uszczelniacze i zalałem świeżym olejem.
ODPOWIEDZ